Leden v Beruškách

9. 2. 2017 – Lenka Bohuslavová – Aktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017

Nový rok jsme v Beruškách zahájili v duchu konce roku loňského, to znamená akčně. Hned ve středu 4. ledna jsme navštívili společně s dětmi a paními učitelkami z Rybiček slivenecký kostel, kde nám opět velmi poutavě povídala paní družinářka Petra Siganová o jesličkách, o postavách v betlému a o třech králích. Také jsme si společně zanotovali pár koled.

Ve čtvrtek 5. ledna jsme vyrazili na další průzkumnou akci – naše kroky směřovaly do Planetária. Zde jsme se s Aničkou a Nebešťánkem vrátili do času vánočního, kde příběh začíná seznámením Aničky a Nebešťánka a společně s nimi jsme se vydali na průzkum sluneční soustavy – poznávali jsme planety, slunce, hvězdy. Z Planetária jsme odcházeli plni dojmů a těšíme se na další návštěvu a společný výlet do vesmíru.

Hlavním tématem tohoto měsíce byla „Voda a její proměny“. Poznávali jsme vodu v různých skupenstvích, povídali jsme si o jejím významu a potřebě pro života, o její ochraně, o tom, kde všude vodu můžeme najít a jak je důležitá pro všechny organismy, ale také i jak se značí na mapě, jakou barvou, o jejím putování od pramene až do moře, oceánu, o koloběhu vody… V poznávání nám pomáhaly i pokusy – ukazovali jsme si koloběh vody, které předměty ve vodě plavou a které nikoliv, ale když se vhodně upraví, tak mohou také plavat (jak je možné, že loď ke dnu neklesá, avšak hřebík ano). Zkoušeli jsme mísit různé kapaliny – vytvořili jsme si olejovou lampu.  Při poznávání jsme si užili hodně zábavy a radosti, které nám přinesli i nové poznatky.

Krásného zimního počasí, které nám letos leden přinesl, jsme využili hojně k bobování, koulování, dělání andělíčků i stavění sněhuláků, menších i větších.

S lednem přislo i jedno loučení a to s naší celopololetní aktivitou – plaváním. 24. ledna proběhla poslední lekce plavání, kterou si děti náležitě užily – méně zdatní plaváčci dováděli v brouzdališti, šikovnější plavci si ještě zaskákali a zadováděli v dojezdovém bazénku modrého tobogánu a ty děti, které chtěly, si užily jízdy na červeném tobogánu. Na konci lekce všechny děti obdržely mokré vysvědčení a i sladkou odměnu. S veškerým oceněním od lektorů musíme jen souhlasit – děti udělaly velký pokrok ve svých plaveckých dovednostech.

Aktuality

Rozdělení žáků do 1. tříd 2023/2024

30. 5. 2023 – Aktuality Základní školy

Rozdělení žáků do 1. tříd 2023-2024

Sběr papíru 7. – 9. 6. 2023

30. 5. 2023 – Aktuality Základní školy

Příští týden bude opět sběr papíru, probíhat bude od středy 7.6.2023 do pátku 9.6.2023 od 7.00 – 7.45.

Výsledky přijímacího řízení mateřské školy na školní rok 2023/2024

25. 5. 2023 – Aktuality Základní školy

Výsledky přijímacího řízení do MŠ na šk. rok 2023-2024

Výsledky zápisu do 1. tříd na školní rok 2023-2024

27. 4. 2023 – Aktuality Základní školy

Výsledky zápisu do 1. tříd na školní rok 2023-2024

Ocenění společnosti Scio