Leden v Krokodýlech

1. 2. 2019 – Alexandra Winterová – Aktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017, ,

Po vánočních prázdninách na děti čekalo velké překvapení ve formě dárků, které nechal Ježíšek pod naším velkým vánočním stromem. Kromě překvapení od Ježíška si děti mohly užít návštěvu kostela, kde na nás už čekala paní Siganová, která je seznamovala s tradicí Tří králů, povídala o Ježíškovi a historii kostela. Děti si za doprovodu varhan zazpívaly vánoční koledy a prohlédly si vystavený betlém. Ve třídě pak zpívaly za doprovodu citery a užily si příchod a zpěv Tří králů. S atmosférou vánoc jsme se rozloučili skupinovou prací, kdy jsme tvořili Tři krále.

Celý měsíc nás provázelo téma: „Co ukrývá kniha“. Děti se učily dlouhé pohádkové básničky. Provázely nás také poučné bajky, četba klasických pohádek a oblíbení Lichožrouti. Během ledna jsme si užívali naši oblíbenou angličtinu s Allison a vyprávění zážitků s Ferdou. Děti tvořily přání pro Ferdu, který slavil jeden rok. Do našeho tématu se nám skvěle hodila exkurse do veřejné knihovny, kde nás svým vyprávěním potěšila paní Krejčová, která nám povídala o knihovně a pohádkách. My jsme mohli také udělat někomu radost, a to naší vánoční besídkou, nejen kamarádům z jiných tříd ve školce, ale také dědečkům a babičkám v domově seniorů, kde jsme za odměnu dostali suprové občerstvení a úsměvy na tvářích. Aby nám to nebylo líto, tak i my jsme se mohli jít podívat každý týden do jedné třídy na vánoční představení, které si kamarádi připravili pro rodiče. Vzhledem k tomu, že počasí je stále mrazivé, tak máme možnost si více užívat nových hraček ve třídě a navštěvovat tělocvičnu, kde si užíváme různých her.

Děti v Krokodýlech tvoří skvělou partu, vymýšlejí parádní hry a je moc hezké sledovat přátelství, které tady za ty roky vzniklo. Projděte si naše zážitky při prohlížení fotek.

Šárka a Saša

 

 

Aktuality

Sběr papíru 23. – 25. 10. 2019 7:00 – 7:45

18. 10. 2019 – Aktuality Základní školy

Sběr papíru 23. – 25.  10. 2019 7:00 – 7:45

1. SCHŮZKA ŽÁKOVSKÉHO PARLAMENTU 23. 10. 2019 7.30 – cvičná kuchyňka

18. 10. 2019 – Aktuality Základní školy

1. SCHŮZKA ŽÁKOVSKÉHO PARLAMENTU 23. 10. 2019 7.30 – cvičná kuchyňka

Dočasné uzavření školní kuchyně a jídelny

26. 9. 2019 – Aktuality Základní školy

Vážení rodiče, ráda bych Vás informovala o uzavření školní jídelny a kuchyně v příštím týdnu,  30. 9. – 4. 10. 2019.  Důvodem uzavření je technická závada na vodovodním potrubí, která...

Zobrazit více »

Školní jídelna

25. 9. 2019 – Aktuality Základní školy

Vážení rodiče a žáci, po rekonstrukci školní jídelny a kuchyně se kancelář vedoucí školní jídelny nachází v jiné části budovy než doposud. Kancelář je přístupná přes jídelnu, z hlavního vchodu...

Zobrazit více »

Ocenění společnosti Scio