Leden v Krokodýlech

1. 2. 2019 – Šárka Kortusová – Aktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017, ,

Po vánočních prázdninách na děti čekalo velké překvapení ve formě dárků, které nechal Ježíšek pod naším velkým vánočním stromem. Kromě překvapení od Ježíška si děti mohly užít návštěvu kostela, kde na nás už čekala paní Siganová, která je seznamovala s tradicí Tří králů, povídala o Ježíškovi a historii kostela. Děti si za doprovodu varhan zazpívaly vánoční koledy a prohlédly si vystavený betlém. Ve třídě pak zpívaly za doprovodu citery a užily si příchod a zpěv Tří králů. S atmosférou vánoc jsme se rozloučili skupinovou prací, kdy jsme tvořili Tři krále.

Celý měsíc nás provázelo téma: „Co ukrývá kniha“. Děti se učily dlouhé pohádkové básničky. Provázely nás také poučné bajky, četba klasických pohádek a oblíbení Lichožrouti. Během ledna jsme si užívali naši oblíbenou angličtinu s Allison a vyprávění zážitků s Ferdou. Děti tvořily přání pro Ferdu, který slavil jeden rok. Do našeho tématu se nám skvěle hodila exkurse do veřejné knihovny, kde nás svým vyprávěním potěšila paní Krejčová, která nám povídala o knihovně a pohádkách. My jsme mohli také udělat někomu radost, a to naší vánoční besídkou, nejen kamarádům z jiných tříd ve školce, ale také dědečkům a babičkám v domově seniorů, kde jsme za odměnu dostali suprové občerstvení a úsměvy na tvářích. Aby nám to nebylo líto, tak i my jsme se mohli jít podívat každý týden do jedné třídy na vánoční představení, které si kamarádi připravili pro rodiče. Vzhledem k tomu, že počasí je stále mrazivé, tak máme možnost si více užívat nových hraček ve třídě a navštěvovat tělocvičnu, kde si užíváme různých her.

Děti v Krokodýlech tvoří skvělou partu, vymýšlejí parádní hry a je moc hezké sledovat přátelství, které tady za ty roky vzniklo. Projděte si naše zážitky při prohlížení fotek.

Šárka a Saša

 

 

Aktuality

Škola v přírodě I.B a II.B

23. 4. 2019 – Aktuality Základní školy

I.B a II.B dorazili na školu v přírodě v pořádku.

Zápis nových dětí do MŠ pro školní rok 2019/2020

16. 4. 2019 – Aktuality Mateřské školy

Zápis do MŠ Slivenec:   2. května 2019 (Čt) – vyzvednutí přihlášek (lze si je stáhnout i z našich webových stránek)  16. května 2019 (Čt) – odevzdání přihlášek v době 7:00h...

Zobrazit více »

V den velikonočních prázdnin (18.4.) nebude školní družina v provozu.

16. 4. 2019 – Aktuality Školní družiny

V den velikonočních prázdnin ( 18.4.) nebude školní družina v provozu.

Projekt „Abeceda peněz“

10. 4. 2019 – Aktuality Základní školy

Naše škola měla to štěstí, že byla vybraná do projektu České spořitelny s akreditací MŠMT „Abeceda peněz“. Program – finanční gramotnost pro 1. stupeň. Do tohoto projektu se zapojila třída IV.B,...

Zobrazit více »

Škola v přírodě 3.A, 3.B a 3.C – Březová

8. 4. 2019 – Aktuality Základní školy

3.A, 3.B a 3.C dorazili na školu v přírodě v pořádku.

Ocenění společnosti Scio