V druhé polovině ledna jsme se začali věnovat tématu Lidské tělo. Nakreslili jsme si našeho velkého kosťáka Liščáka, abychom s ním mohli pracovat a poznávat vše o našem těle. Jaké máme v těle orgány, k čemu slouží, jak se nazývají jednotlivé části těla apod. Také jsem se podrobněji seznámili s lidskými smysly, kterými nás prováděla pohádka. Na základě pohádky jsem si vyrobili „Kouzelný liščí strom smyslů.“ Ze základní školy k nám zavítal Amos. Jste zvědaví, kdo je Amos? Já bych byla, je to totiž lidská kostra, na které jsme si názorně ukázali, jak to v našem lidském těle vypadá. Dále jsme se podrobněji věnovali našim zoubkům. Navštivily nás i studentky dentální hygieny a moc hezky nás zábavnou formou seznámily s tím, jak se o naše zoubky máme starat, aby je nenapadli bacili a nezpůsobili jim kazy. Děti si vše prakicky vyzkoušely.

Mimo jiné jsme se také seznámili s dalšími písmeny, a to konkrétně s T a E. Také jsme zpívali s kytarou a orfovými hudebními nástroji a naučili se novou píseň „Když jde malý bobr spát.“

Liščata se zúčastnila dětského plesu ve Slivenci, kde tanečně vystoupila na písničku Loca od Shakiry. Dětem se vystoupení moc povedlo a bylo krásné vidět jejich úsměvy na tváři.

A jelikož se nám blíží období Masopustu, vyrobili jsme si společnými silami velkou bábu s nůší, abychom mohli ozdobit naši velkou společnou nástěnku. Děti to velmi bavilo, neboť jsme používali různé výtvarné techniky. Krom velké báby s nůší jsme vyrobili také masopustní koláče.

Tento měsíc byl plný zajímavých akcí, a tak jsme se dokonce podívali i do slivenecké ZŠ, kde jsme mohli vidět naše některé bývalé spolužáky z Klokánků. Tato zkušenost byla pro děti také velice přínosná, neboť si mohly vyzkoušet a seznámit se s tím, jak to ve škole chodí.

Přijela nás také navštívit Malá technická univerzita, což byl velký zážitek, neboť nám velice zajímavě vysvětlila, jak funguje třídění odpadu. Na základě tohoto projektového dne jsme si vyrobili recyklovaný papír, postavili jsme si popelnice a popelářská auta z Dupla, naučili jsme se co do jaké popelnice patří, jak se nemáme chovat k životnímu prostředí, abychom mu neškodili, jak funguje třídění odpadu apod.

Společně jsme si tento měsíc moc užili, neboť byl velmi pestrý, avšak neustále vyhlížíme sníh a doufáme, že brzy napadne, abychom si mohli postavit sněhuláka, jako při správné pravé zimě.

Barča, Lenka a Mili

Aktuality

INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 11. LEDNA 2021 DO 22. LEDNA 2021

10. 1. 2021 – Aktuality Základní školy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy  Informuje, že provoz škol a školských zařízení v období od 11. do 22. ledna i nadále probíhá ve stejném režimu jako v období od...

Zobrazit více »

Kontakt na školu během podzimních prázdnin

26. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

V případě,  že budete potřebovat kontaktovat školu během podzimních prázdnin, volejte na tel. číslo 734 319 631

Pravidla soutěže o nejlepší halloweenskou dýni

23. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

1. Žákovský parlament vyhlašuje soutěž o nejlepší halloweenskou dýni žáků ZŠ a MŠ Praha – Slivenec. 2. Soutěžních fotografie je třeba zaslat do neděle 1. listopadu 2020 (včetně). 3. Hlasování...

Zobrazit více »

Žádost o ošetřovné – aktuální informace

22. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

Vážení rodiče, na odkazu níže naleznete informace týkající se žádosti o ošetřovné pro rodiče v případě uzavření školského zařízení. Mgr. P. Chlumská   https://www.mpsv.cz/web/cz/osetrovne

Mimořádné opatření MZ ČR účinné od 25. 9. 2020

27. 9. 2020 – Aktuality Základní školy

Vážení rodiče, v odkazu níže naleznete Mimořádné opatření MZ ČR účinné od 25. 9. 2020 do odvolání, týkající se testování osob, karanténních opatření a izolace. Zároveň je přiložené Čestné prohlášení,...

Zobrazit více »

Ocenění společnosti Scio