V druhé polovině ledna jsme se začali věnovat tématu Lidské tělo. Nakreslili jsme si našeho velkého kosťáka Liščáka, abychom s ním mohli pracovat a poznávat vše o našem těle. Jaké máme v těle orgány, k čemu slouží, jak se nazývají jednotlivé části těla apod. Také jsem se podrobněji seznámili s lidskými smysly, kterými nás prováděla pohádka. Na základě pohádky jsem si vyrobili „Kouzelný liščí strom smyslů.“ Ze základní školy k nám zavítal Amos. Jste zvědaví, kdo je Amos? Já bych byla, je to totiž lidská kostra, na které jsme si názorně ukázali, jak to v našem lidském těle vypadá. Dále jsme se podrobněji věnovali našim zoubkům. Navštivily nás i studentky dentální hygieny a moc hezky nás zábavnou formou seznámily s tím, jak se o naše zoubky máme starat, aby je nenapadli bacili a nezpůsobili jim kazy. Děti si vše prakicky vyzkoušely.

Mimo jiné jsme se také seznámili s dalšími písmeny, a to konkrétně s T a E. Také jsme zpívali s kytarou a orfovými hudebními nástroji a naučili se novou píseň „Když jde malý bobr spát.“

Liščata se zúčastnila dětského plesu ve Slivenci, kde tanečně vystoupila na písničku Loca od Shakiry. Dětem se vystoupení moc povedlo a bylo krásné vidět jejich úsměvy na tváři.

A jelikož se nám blíží období Masopustu, vyrobili jsme si společnými silami velkou bábu s nůší, abychom mohli ozdobit naši velkou společnou nástěnku. Děti to velmi bavilo, neboť jsme používali různé výtvarné techniky. Krom velké báby s nůší jsme vyrobili také masopustní koláče.

Tento měsíc byl plný zajímavých akcí, a tak jsme se dokonce podívali i do slivenecké ZŠ, kde jsme mohli vidět naše některé bývalé spolužáky z Klokánků. Tato zkušenost byla pro děti také velice přínosná, neboť si mohly vyzkoušet a seznámit se s tím, jak to ve škole chodí.

Přijela nás také navštívit Malá technická univerzita, což byl velký zážitek, neboť nám velice zajímavě vysvětlila, jak funguje třídění odpadu. Na základě tohoto projektového dne jsme si vyrobili recyklovaný papír, postavili jsme si popelnice a popelářská auta z Dupla, naučili jsme se co do jaké popelnice patří, jak se nemáme chovat k životnímu prostředí, abychom mu neškodili, jak funguje třídění odpadu apod.

Společně jsme si tento měsíc moc užili, neboť byl velmi pestrý, avšak neustále vyhlížíme sníh a doufáme, že brzy napadne, abychom si mohli postavit sněhuláka, jako při správné pravé zimě.

Barča, Lenka a Mili

Aktuality

Škola v přírodě – III.B, IV.B

21. 9. 2020 – Aktuality Základní školy

Všichni žáci III.B, IV.B a učitelé dorazili úspěšně na školu v přírodě.

Sběr papíru

10. 9. 2020 – Aktuality Základní školy

Příští týden bude opět sběr papíru, od středy 16/9 do pátku 18/9, vždy ráno od 7:00 do 7:45

Informace k zahájení šk. roku 2020/2021

31. 8. 2020 – Aktuality Základní školy

Milí rodiče, prázdniny končí a přichází nový školní rok 2020/2021. Stejně jako loni bude letošní školní rok provázet přítomnost onemocnění Covid – 19 a s ním spojená zvýšená hygienická opatření...

Zobrazit více »

Slavnostní zahájení školního roku 2020/2021

29. 8. 2020 – Aktuality Základní školy

Slavnostní zahájení školního roku – 8:00 – 8:15 na nádvoří školy     Žáci jsou ve škole s třídním učitelem 1. vyučovací hodinu.

Ocenění společnosti Scio