Listopad plný zážitků u Klokánků

12. 12. 2017 – Olga Nováková – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017

Listopad plný zážitků
…takový byl listopad u Klokánků.

Měsíc začal pro většinu dětí ze třídy Klokánků na pohádkové školce v přírodě v Česticích. Děti, společně s dětmi z modré třídy, zde prožily 9 dnů naplněných dobrodružstvím a poznáváním nových míst.

Po návratu do Prahy jsme pokračovali ve stejném tempu – hned na druhý den jsme vyrazili na bazén, abychom pokračovali v plavecké výuce. Děti si plavání užívaly, byly tak říkajíc ve svém živlu.

V pátek jsme vyrazili na koncert – na představení „Čáry a kouzla v opeře“ do koncertního sálu Pražské konzervatoře, které připravuje Pražský filharmonický sbor. Děti dostaly malou ochutnávku operních příběhů, pohádek: Rusalka, Čert a Káča, Kouzelná flétna,… Děti poznaly, že zpěvem a hudbou lze vyjádřit různé pocity, nálady, prostředí… Představení zanechalo na dětech velký dojem a to nejen proto, že se vyrobenými čarovnými hůlkami podílely na celém programu.

V dalším týdnu jsme vyrazili na návštěvu do Městské knihovny na Barrandově. Děti se dozvěděly, jak jsou knížky v knihovně uspořádány, kde najdou knížky vhodné pro ně. Paní knihovnice jim ukázala a vysvětlila piktogramy, podle kterých také mohou najít knihu, kterou si chtějí přečíst, prohlédnout. Na závěr dětem paní knihovnice zahrála se svými loutkami pohádku O Šípkové Růžence.

Pranostika o příjezdu Martina na bílém koni v nás vzbudila dychtivé očekávání sněhu – bohužel až k nám do Slivence Martin na bílém koni nedojel a tak jsme svátek svatého Martina oslavili pečením svatomartinských rohlíčků. Byly vynikající – hned se po nich zaprášilo.

Také jsme zkoumali a povídali si o proměně přírody kolem na nás, zejména o zvířátkách v lese a o ptáčcích. Naše zvídavé otázky zodpověděla paní ze zookroužku. Dozvěděli jsme se, jak se chystají na zimu medvědi, lišky, ježci, veverky, zajíci, jeleni,… Poslechli jsme si hlasy, zvuky, které zvířátka vydávají.

V závěru měsíce nás čekalo představení „Na červenou stát“. Děti si společně s herci připomněly pravidla silničního provozu, jak se mají chovat po cestě do školky a proč je důležité se dbát na bezpečnost a být ohleduplný k druhým.
Vír listopadových zážitků nás donesl až na práh adventního měsíce. Těšíme se, co zajímavého nám tento měsíc přinese.

Aktuality

Konzultační hodiny pro rodiče

17. 4. 2018 – Aktuality Základní školy

Konzultační hodiny pro rodiče – 23. 4 – 24. 4. 2018 od 14.00 do 18.00.

Online přenos – ptačí budka

16. 4. 2018 – Aktivity jednotlivých tříd ZŠAktuality Základní školy

Odkaz na vysílání zde: https://zs-slivenec.click2stream.com

Zprávy ze ŠvP druhých tříd

16. 4. 2018 – Aktuality Základní školy

Piráti ze 2. tříd vzkazují, že dorazili do hotelu Lesní chata v pořádku a všem posílají pozdrav. Žáci 2. tříd a paní učitelky

Přijímací talentové zkoušky – ZUŠ Na Popelce – pobočka Slivenec

13. 4. 2018 – Aktuality Základní školy

Výtvarný obor: úterý 29. května – 14:00 – 17:00 Hudební obor: pondělí 18. června – 13:30 – 17:00 (v hudebním oboru se na pobočce Slivenec vyučuje hra na klavír, flétnu,...

Zobrazit více »

Příměstský tábor

6. 4. 2018 – Aktuality Základní školy

Již čtyři roky škola nabízí nejen svým žákům příměstský tábor. Probíhá vždy několik týdnů v červenci. Letos škola účast na příměstském táboře opět organizuje, tentokrát na dva týdny od 9. července...

Zobrazit více »

Ocenění společnosti Scio