Listopad u Delfínů

6. 12. 2019 – Lenka Machová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017

Celý listopad jsme si se všemi Delfínky povídali o našem těle. Poznávali jsme, kde co v těle máme a k čemu nám to slouží. Už víme, co nám pomáhá držet tělo vzpřímené, jak by jsme se asi pohybovali bez kloubů a svalů, jaká kost je nejmenší a naopak, jaký sval největší. Děti se také dozvěděly, s pomocí obrázků a knihy o lidském těle, jaké orgány jsou pro náš život důležité, jak pracují a kde se v těle nacházejí. I v listopadu nás ve školce navštívilo divadlo, tentokrát s názvem „Ve zdravém skřítkovi, zdravý duch“, což se nám krásně propojilo s naším tématem.

Společnými silami jsme si pomocí ruliček od toaletního papíru sestavili „Kosťu“, naši třídní kostru, lepili jsme zuby do rozesmáté pusy a lékařským stetoskopem si měl každý možnost poslechnout tlukot svého srdce. S velkou oblibou děti cvičily a myslím, že nejraději s doprovodem a zpěvem písničky „Hlava, ramena…“.

Druhá polovina listopadu byla v duchu utužování zdraví, jak se o své tělo máme starat a co všechno nám ke zdravému tělu a duchu pomáhá. Děti běhaly, skákaly a cvičily nejen v tělocvičně, ale především na čerstvém vzduchu. Povídali jsme si o bacilech a nemocech, které nás mohou v tomto počasí potkat. Děti se při dopoledních aktivitách snažily přijít na to, co dělat, aby se nám bacily vyhýbaly a co nám pomáhá, když nás nějaký ten bacil dostihne. Naučili jsme se novou básničku „Bacil“, kterou Vám doma děti určitě přednesly a pomocí brčka jsme rozfoukali tuš tak, až nám vznikli neškodní „bacílci“.

V závěru měsíce jsme se zamysleli nad tím, jaké potraviny jsou pro naše tělo zdravé a které méně. Z mnoha obrázků jsme vytvořili velkou „potravinovou pyramidu“, kde si děti nejen ověřily to, co si zapamatovaly, ale také se snažily všechny potraviny na obrázcích nejprve pojmenovat a až poté přiřadit.

Koncem listopadu jsme v Delfínech přivítali naší novou učitelku Káťu. Věříme, že se jí u nás bude líbit.

V závěru přijměte omluvu za malé množství fotografií. Krásné prosincové dny Vám všem přejí učitelky Lenka a Káťa.

Aktuality

INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 11. LEDNA 2021 DO 22. LEDNA 2021

10. 1. 2021 – Aktuality Základní školy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy  Informuje, že provoz škol a školských zařízení v období od 11. do 22. ledna i nadále probíhá ve stejném režimu jako v období od...

Zobrazit více »

Kontakt na školu během podzimních prázdnin

26. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

V případě,  že budete potřebovat kontaktovat školu během podzimních prázdnin, volejte na tel. číslo 734 319 631

Pravidla soutěže o nejlepší halloweenskou dýni

23. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

1. Žákovský parlament vyhlašuje soutěž o nejlepší halloweenskou dýni žáků ZŠ a MŠ Praha – Slivenec. 2. Soutěžních fotografie je třeba zaslat do neděle 1. listopadu 2020 (včetně). 3. Hlasování...

Zobrazit více »

Žádost o ošetřovné – aktuální informace

22. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

Vážení rodiče, na odkazu níže naleznete informace týkající se žádosti o ošetřovné pro rodiče v případě uzavření školského zařízení. Mgr. P. Chlumská   https://www.mpsv.cz/web/cz/osetrovne

Mimořádné opatření MZ ČR účinné od 25. 9. 2020

27. 9. 2020 – Aktuality Základní školy

Vážení rodiče, v odkazu níže naleznete Mimořádné opatření MZ ČR účinné od 25. 9. 2020 do odvolání, týkající se testování osob, karanténních opatření a izolace. Zároveň je přiložené Čestné prohlášení,...

Zobrazit více »

Ocenění společnosti Scio