Listopad u Delfínů

6. 12. 2019 – Lenka Machová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017

Celý listopad jsme si se všemi Delfínky povídali o našem těle. Poznávali jsme, kde co v těle máme a k čemu nám to slouží. Už víme, co nám pomáhá držet tělo vzpřímené, jak by jsme se asi pohybovali bez kloubů a svalů, jaká kost je nejmenší a naopak, jaký sval největší. Děti se také dozvěděly, s pomocí obrázků a knihy o lidském těle, jaké orgány jsou pro náš život důležité, jak pracují a kde se v těle nacházejí. I v listopadu nás ve školce navštívilo divadlo, tentokrát s názvem „Ve zdravém skřítkovi, zdravý duch“, což se nám krásně propojilo s naším tématem.

Společnými silami jsme si pomocí ruliček od toaletního papíru sestavili „Kosťu“, naši třídní kostru, lepili jsme zuby do rozesmáté pusy a lékařským stetoskopem si měl každý možnost poslechnout tlukot svého srdce. S velkou oblibou děti cvičily a myslím, že nejraději s doprovodem a zpěvem písničky „Hlava, ramena…“.

Druhá polovina listopadu byla v duchu utužování zdraví, jak se o své tělo máme starat a co všechno nám ke zdravému tělu a duchu pomáhá. Děti běhaly, skákaly a cvičily nejen v tělocvičně, ale především na čerstvém vzduchu. Povídali jsme si o bacilech a nemocech, které nás mohou v tomto počasí potkat. Děti se při dopoledních aktivitách snažily přijít na to, co dělat, aby se nám bacily vyhýbaly a co nám pomáhá, když nás nějaký ten bacil dostihne. Naučili jsme se novou básničku „Bacil“, kterou Vám doma děti určitě přednesly a pomocí brčka jsme rozfoukali tuš tak, až nám vznikli neškodní „bacílci“.

V závěru měsíce jsme se zamysleli nad tím, jaké potraviny jsou pro naše tělo zdravé a které méně. Z mnoha obrázků jsme vytvořili velkou „potravinovou pyramidu“, kde si děti nejen ověřily to, co si zapamatovaly, ale také se snažily všechny potraviny na obrázcích nejprve pojmenovat a až poté přiřadit.

Koncem listopadu jsme v Delfínech přivítali naší novou učitelku Káťu. Věříme, že se jí u nás bude líbit.

V závěru přijměte omluvu za malé množství fotografií. Krásné prosincové dny Vám všem přejí učitelky Lenka a Káťa.

Aktuality

Rozdělení žáků do 1. tříd 2023/2024

30. 5. 2023 – Aktuality Základní školy

Rozdělení žáků do 1. tříd 2023-2024

Sběr papíru 7. – 9. 6. 2023

30. 5. 2023 – Aktuality Základní školy

Příští týden bude opět sběr papíru, probíhat bude od středy 7.6.2023 do pátku 9.6.2023 od 7.00 – 7.45.

Výsledky přijímacího řízení mateřské školy na školní rok 2023/2024

25. 5. 2023 – Aktuality Základní školy

Výsledky přijímacího řízení do MŠ na šk. rok 2023-2024

Výsledky zápisu do 1. tříd na školní rok 2023-2024

27. 4. 2023 – Aktuality Základní školy

Výsledky zápisu do 1. tříd na školní rok 2023-2024

Ocenění společnosti Scio