Listopad u Delfínů

6. 12. 2019 – Lenka Machová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017

Celý listopad jsme si se všemi Delfínky povídali o našem těle. Poznávali jsme, kde co v těle máme a k čemu nám to slouží. Už víme, co nám pomáhá držet tělo vzpřímené, jak by jsme se asi pohybovali bez kloubů a svalů, jaká kost je nejmenší a naopak, jaký sval největší. Děti se také dozvěděly, s pomocí obrázků a knihy o lidském těle, jaké orgány jsou pro náš život důležité, jak pracují a kde se v těle nacházejí. I v listopadu nás ve školce navštívilo divadlo, tentokrát s názvem „Ve zdravém skřítkovi, zdravý duch“, což se nám krásně propojilo s naším tématem.

Společnými silami jsme si pomocí ruliček od toaletního papíru sestavili „Kosťu“, naši třídní kostru, lepili jsme zuby do rozesmáté pusy a lékařským stetoskopem si měl každý možnost poslechnout tlukot svého srdce. S velkou oblibou děti cvičily a myslím, že nejraději s doprovodem a zpěvem písničky „Hlava, ramena…“.

Druhá polovina listopadu byla v duchu utužování zdraví, jak se o své tělo máme starat a co všechno nám ke zdravému tělu a duchu pomáhá. Děti běhaly, skákaly a cvičily nejen v tělocvičně, ale především na čerstvém vzduchu. Povídali jsme si o bacilech a nemocech, které nás mohou v tomto počasí potkat. Děti se při dopoledních aktivitách snažily přijít na to, co dělat, aby se nám bacily vyhýbaly a co nám pomáhá, když nás nějaký ten bacil dostihne. Naučili jsme se novou básničku „Bacil“, kterou Vám doma děti určitě přednesly a pomocí brčka jsme rozfoukali tuš tak, až nám vznikli neškodní „bacílci“.

V závěru měsíce jsme se zamysleli nad tím, jaké potraviny jsou pro naše tělo zdravé a které méně. Z mnoha obrázků jsme vytvořili velkou „potravinovou pyramidu“, kde si děti nejen ověřily to, co si zapamatovaly, ale také se snažily všechny potraviny na obrázcích nejprve pojmenovat a až poté přiřadit.

Koncem listopadu jsme v Delfínech přivítali naší novou učitelku Káťu. Věříme, že se jí u nás bude líbit.

V závěru přijměte omluvu za malé množství fotografií. Krásné prosincové dny Vám všem přejí učitelky Lenka a Káťa.

Aktuality

Jednodenní výstražná stávka 27. 11. 2023

23. 11. 2023 – Aktuality Základní školy

Vážení rodiče, milí žáci, přátelé slivenecké školy, naše škola se připojuje k jednodenní výstražné stávce dne 27. 11. 2023. Škola se všemi svými pracovišti zůstane v tento den uzavřená. V...

Zobrazit více »

Miss Dýně 2023 – vyhlášení výsledků

6. 11. 2023 – Aktivity jednotlivých tříd ZŠAktuality Základní školy

Miss Dýně 2023 – vyhlášení výsledků   1. místo: Dariel Michon    2. místo: Anneli a Christopher Toma   3. místo: Lola Michon Hlasování ZDE  

Vzhledem k nezájmu nebude ve dnech podzimních prázdnin školní družina v provozu.

23. 10. 2023 – Aktuality Školní družiny

Vzhledem k nezájmu nebude ve dnech podzimních prázdnin školní družina v provozu.

Otoč knihu!

9. 10. 2023 – Aktuality Základní školy

Milí rodiče, milí žáci, ..knihy nechtějí jen tak ležet v policích, nejsou jen na jedno použití. A když je pošlete dál do dalších obýváků, knihoven a dalších čtenářských rukou, pomůžete...

Zobrazit více »

Ocenění společnosti Scio