Listopad u Delfínů

6. 12. 2019 – Lenka Machová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017

Celý listopad jsme si se všemi Delfínky povídali o našem těle. Poznávali jsme, kde co v těle máme a k čemu nám to slouží. Už víme, co nám pomáhá držet tělo vzpřímené, jak by jsme se asi pohybovali bez kloubů a svalů, jaká kost je nejmenší a naopak, jaký sval největší. Děti se také dozvěděly, s pomocí obrázků a knihy o lidském těle, jaké orgány jsou pro náš život důležité, jak pracují a kde se v těle nacházejí. I v listopadu nás ve školce navštívilo divadlo, tentokrát s názvem „Ve zdravém skřítkovi, zdravý duch“, což se nám krásně propojilo s naším tématem.

Společnými silami jsme si pomocí ruliček od toaletního papíru sestavili „Kosťu“, naši třídní kostru, lepili jsme zuby do rozesmáté pusy a lékařským stetoskopem si měl každý možnost poslechnout tlukot svého srdce. S velkou oblibou děti cvičily a myslím, že nejraději s doprovodem a zpěvem písničky „Hlava, ramena…“.

Druhá polovina listopadu byla v duchu utužování zdraví, jak se o své tělo máme starat a co všechno nám ke zdravému tělu a duchu pomáhá. Děti běhaly, skákaly a cvičily nejen v tělocvičně, ale především na čerstvém vzduchu. Povídali jsme si o bacilech a nemocech, které nás mohou v tomto počasí potkat. Děti se při dopoledních aktivitách snažily přijít na to, co dělat, aby se nám bacily vyhýbaly a co nám pomáhá, když nás nějaký ten bacil dostihne. Naučili jsme se novou básničku „Bacil“, kterou Vám doma děti určitě přednesly a pomocí brčka jsme rozfoukali tuš tak, až nám vznikli neškodní „bacílci“.

V závěru měsíce jsme se zamysleli nad tím, jaké potraviny jsou pro naše tělo zdravé a které méně. Z mnoha obrázků jsme vytvořili velkou „potravinovou pyramidu“, kde si děti nejen ověřily to, co si zapamatovaly, ale také se snažily všechny potraviny na obrázcích nejprve pojmenovat a až poté přiřadit.

Koncem listopadu jsme v Delfínech přivítali naší novou učitelku Káťu. Věříme, že se jí u nás bude líbit.

V závěru přijměte omluvu za malé množství fotografií. Krásné prosincové dny Vám všem přejí učitelky Lenka a Káťa.

Aktuality

Setkání rodičů a budoucích prvňáčků

10. 6. 2020 – Aktuality Základní školy

V pondělí 22. 6. v 15 hodin si Vás dovolujeme pozvat do AULY naší školy na organizační schůzku pro rodiče a zábavné odpoledne pro malé školáčky. Rodiče podepíší dokument o přijetí, obdrží...

Zobrazit více »

Přijímací zkoušky – ZUŠ Na Popelce – pobočka Slivenec

25. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

(Doporučujeme přečíst: http://www.zusnapopelce.cz/cs/ informace-slivenec-ho ) Bez předchozího vyplnění online přihlášky není možné se přijímací zkoušky zúčastnit. Elektronickou přihlášku (prosíme i s háčky a čárkami nad písmeny) pro všechny obory vyplňte zde:  http://www.zusnapopelce.cz/cs/ prihlaska  nejpozději...

Zobrazit více »

Podmínky konání zájmových aktivit v učebnách od 25.5.2020

22. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

Oznamujeme Vám, že od 25. 5. 2020 opět zpřístupňujeme nájemcům učebny školy za účelem konání kroužků pro děti. V případě, že projevíte o pronájem zájem, zavazujete se do odvolání dodržovat následující:...

Zobrazit více »

Podmínky konání zájmových aktivit od 11. 5. 2020

12. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

Oznamujeme Vám, že od 11. 5. 2020 opět zpřístupňujeme nájemcům školy velkou i malou tělocvičnu za účelem sportovních aktivit. V případě, že projevíte o pronájem zájem, zavazujete se do odvolání dodržovat...

Zobrazit více »

Podmínky ochrany zdraví a provozu ZŠ a MŠ v období školního roku 2019/2020

3. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

ZŠ – podmínky ochrany zdraví a provozu pro období šk. roku 2019-2020 MŠ – podmínky ochrany zdraví a provozu pro období šk. roku 2019-2020 Čestné prohlášení

Ocenění společnosti Scio