Listopad u Delfínů

6. 12. 2019 – Lenka Machová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017

Celý listopad jsme si se všemi Delfínky povídali o našem těle. Poznávali jsme, kde co v těle máme a k čemu nám to slouží. Už víme, co nám pomáhá držet tělo vzpřímené, jak by jsme se asi pohybovali bez kloubů a svalů, jaká kost je nejmenší a naopak, jaký sval největší. Děti se také dozvěděly, s pomocí obrázků a knihy o lidském těle, jaké orgány jsou pro náš život důležité, jak pracují a kde se v těle nacházejí. I v listopadu nás ve školce navštívilo divadlo, tentokrát s názvem „Ve zdravém skřítkovi, zdravý duch“, což se nám krásně propojilo s naším tématem.

Společnými silami jsme si pomocí ruliček od toaletního papíru sestavili „Kosťu“, naši třídní kostru, lepili jsme zuby do rozesmáté pusy a lékařským stetoskopem si měl každý možnost poslechnout tlukot svého srdce. S velkou oblibou děti cvičily a myslím, že nejraději s doprovodem a zpěvem písničky „Hlava, ramena…“.

Druhá polovina listopadu byla v duchu utužování zdraví, jak se o své tělo máme starat a co všechno nám ke zdravému tělu a duchu pomáhá. Děti běhaly, skákaly a cvičily nejen v tělocvičně, ale především na čerstvém vzduchu. Povídali jsme si o bacilech a nemocech, které nás mohou v tomto počasí potkat. Děti se při dopoledních aktivitách snažily přijít na to, co dělat, aby se nám bacily vyhýbaly a co nám pomáhá, když nás nějaký ten bacil dostihne. Naučili jsme se novou básničku „Bacil“, kterou Vám doma děti určitě přednesly a pomocí brčka jsme rozfoukali tuš tak, až nám vznikli neškodní „bacílci“.

V závěru měsíce jsme se zamysleli nad tím, jaké potraviny jsou pro naše tělo zdravé a které méně. Z mnoha obrázků jsme vytvořili velkou „potravinovou pyramidu“, kde si děti nejen ověřily to, co si zapamatovaly, ale také se snažily všechny potraviny na obrázcích nejprve pojmenovat a až poté přiřadit.

Koncem listopadu jsme v Delfínech přivítali naší novou učitelku Káťu. Věříme, že se jí u nás bude líbit.

V závěru přijměte omluvu za malé množství fotografií. Krásné prosincové dny Vám všem přejí učitelky Lenka a Káťa.

Aktuality

Sběr papíru 5. – 7. 2. 2020 7:00 – 7:45

28. 1. 2020 – Aktuality Základní školy

Sběr papíru 5. – 7. 2. 2020 7:00 – 7:45

Z důvodu nezájmu nebude školní družina v době pololetních a jarních prázdnin v provozu.

28. 1. 2020 – Aktuality Školní družiny

Z důvodu nezájmu nebude školní družina v době pololetních a jarních prázdnin v provozu.

Adaptační kurz pro předškoláky „Do školy jako do pohádky“

17. 1. 2020 – Aktuality Základní školy

Také v letošním školním roce naše škola organizuje pro děti z mateřských škol, nastupujících ve školním roce 2019/2020 do prvních tříd, kurz pro předškoláky. Adaptační kurz začne v únoru, jednotlivé...

Zobrazit více »

Dny otevřených dveří pro ZŠ a MŠ

17. 1. 2020 – Aktuality Základní školy

10. února 2020 Základní škola 8,00 – 12,35 hod Školní družina 14,00 – 15,30 hod Mateřská škola 9,30 – 11,00 hod 15,00 – 16,00 hod 18. března 2020 Základní škola...

Zobrazit více »

Třídní schůzky

10. 1. 2020 – Aktuality Základní školy

Dne 20. 1. 2020 budou probíhat třídní schůzky – 1. stupeň 17:00 – 17:45, 2. stupeň 17:30 – 18:15. 

Ocenění společnosti Scio