Listopad u Krokodýlků

29. 11. 2018 – Šárka Kortusová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017

Listopad je opět u konce a proto přinášíme další zprávičky ze třídy Krokodýlů.  Celý listopad se linul v duchu různých pohádek a příprav na naši vánoční besídku. Děti vzpomínaly na různé večerníčky, samotného Večerníčka mohly podle své fantazie a předlohy nakreslit. Děti vyráběly Karkulku, Boba a Bobka a sedmihlavou saň.  Protože k pohádkám patří i divadelní představení, tak jsme dětem jedno zahrály a předvedly jsme jim, jak bude vypadat naše vánoční besídka. Divadelní představení si pro nás také připravily naše kamarádky Ellinka s Leničkou, kterým se to moc povedlo a publikum (Krokodýlci) bylo naprosto úžasné.

Začátky listopadových dní nám zpestřila zajímavá beseda: „ Příroda je naše“ – dozvěděli jsme se toho mnoho o lesním království, měli jsme možnost rozpoznávat zvuky různé lesní zvěře a vidět např. paroží a kůže zvířat. Kromě besedy nás také potěšilo divadlo „ Podzim“, které bylo velice zábavné.

U Krokodýlků se nezapomíná ani na oslavy narozenin a svátků, při kterých zpíváme, oslavenec si může přát něco hezkého při sfoukávání svíček a nakonec nás potěší i nějaká ta malá dobrůtka od oslavence.

Každý týden posloucháme: „ Zážitky s Ferdou“, kamarádi krásně vypráví, a i když jinak v kroužku tolik upovídaní nejsou, tak Ferda jim pomůže k tomu, abychom se dozvěděli všechna dobrodružství.  Některé dny k nám do třídy chodí rodiče číst pohádky a nám se to moc líbí, učíme se tím respektovat a naslouchat také někomu jinému než pedagogům.

Téměř každý den po odpoledním spánku trénujeme různé předškolní dovednosti. Předškolní dovednosti nás provázejí i v ranních hodinách, kdy se zaměřujeme především na písmena, učíme se vnímat sluchem první hlásku a umět vymyslet na danou hlásku slovo, krásně už umíme vyslabikovat některá slova např. své jméno. Každý týden nás zábavnou formou učí anglickému jazyku naše oblíbená Allison, která všem dodává pozitivní náladu. Během tohoto měsíce jsme si také užívali různá cvičení a naučili jsme se nové pohybové písničky. Každý den běháme po zahradě a užíváme si naše skvělá kamarádství.  Naše zážitky si můžete užít s námi při prohlížení fotek.

Aktuality

Škola v přírodě I.B a II.B

23. 4. 2019 – Aktuality Základní školy

I.B a II.B dorazili na školu v přírodě v pořádku.

Zápis nových dětí do MŠ pro školní rok 2019/2020

16. 4. 2019 – Aktuality Mateřské školy

Zápis do MŠ Slivenec:   2. května 2019 (Čt) – vyzvednutí přihlášek (lze si je stáhnout i z našich webových stránek)  16. května 2019 (Čt) – odevzdání přihlášek v době 7:00h...

Zobrazit více »

V den velikonočních prázdnin (18.4.) nebude školní družina v provozu.

16. 4. 2019 – Aktuality Školní družiny

V den velikonočních prázdnin ( 18.4.) nebude školní družina v provozu.

Projekt „Abeceda peněz“

10. 4. 2019 – Aktuality Základní školy

Naše škola měla to štěstí, že byla vybraná do projektu České spořitelny s akreditací MŠMT „Abeceda peněz“. Program – finanční gramotnost pro 1. stupeň. Do tohoto projektu se zapojila třída IV.B,...

Zobrazit více »

Škola v přírodě 3.A, 3.B a 3.C – Březová

8. 4. 2019 – Aktuality Základní školy

3.A, 3.B a 3.C dorazili na školu v přírodě v pořádku.

Ocenění společnosti Scio