Listopad u Krokodýlků

29. 11. 2018 – Šárka Kortusová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017

Listopad je opět u konce a proto přinášíme další zprávičky ze třídy Krokodýlů.  Celý listopad se linul v duchu různých pohádek a příprav na naši vánoční besídku. Děti vzpomínaly na různé večerníčky, samotného Večerníčka mohly podle své fantazie a předlohy nakreslit. Děti vyráběly Karkulku, Boba a Bobka a sedmihlavou saň.  Protože k pohádkám patří i divadelní představení, tak jsme dětem jedno zahrály a předvedly jsme jim, jak bude vypadat naše vánoční besídka. Divadelní představení si pro nás také připravily naše kamarádky Ellinka s Leničkou, kterým se to moc povedlo a publikum (Krokodýlci) bylo naprosto úžasné.

Začátky listopadových dní nám zpestřila zajímavá beseda: „ Příroda je naše“ – dozvěděli jsme se toho mnoho o lesním království, měli jsme možnost rozpoznávat zvuky různé lesní zvěře a vidět např. paroží a kůže zvířat. Kromě besedy nás také potěšilo divadlo „ Podzim“, které bylo velice zábavné.

U Krokodýlků se nezapomíná ani na oslavy narozenin a svátků, při kterých zpíváme, oslavenec si může přát něco hezkého při sfoukávání svíček a nakonec nás potěší i nějaká ta malá dobrůtka od oslavence.

Každý týden posloucháme: „ Zážitky s Ferdou“, kamarádi krásně vypráví, a i když jinak v kroužku tolik upovídaní nejsou, tak Ferda jim pomůže k tomu, abychom se dozvěděli všechna dobrodružství.  Některé dny k nám do třídy chodí rodiče číst pohádky a nám se to moc líbí, učíme se tím respektovat a naslouchat také někomu jinému než pedagogům.

Téměř každý den po odpoledním spánku trénujeme různé předškolní dovednosti. Předškolní dovednosti nás provázejí i v ranních hodinách, kdy se zaměřujeme především na písmena, učíme se vnímat sluchem první hlásku a umět vymyslet na danou hlásku slovo, krásně už umíme vyslabikovat některá slova např. své jméno. Každý týden nás zábavnou formou učí anglickému jazyku naše oblíbená Allison, která všem dodává pozitivní náladu. Během tohoto měsíce jsme si také užívali různá cvičení a naučili jsme se nové pohybové písničky. Každý den běháme po zahradě a užíváme si naše skvělá kamarádství.  Naše zážitky si můžete užít s námi při prohlížení fotek.

Aktuality

Ukázky společenských her Mindok

25. 11. 2018 – Aktuality Školní družiny

V úterý 27.11. si budou moci zájemci od 16 do 18 hodin přijít prohlédnout a hlavně vyzkoušet populární společenské hry Mindok. V případě zájmu bude následně možnost tyto hry i...

Zobrazit více »

Adventní dílny 2018

22. 11. 2018 – Aktuality Základní školy

Adventní dílny 2018 – 2. prosince 2018 13:00 – 15:30 – adventní dílny  16:00 – rozsvícení obecního vánočního stromku s doprovodným programem 17:00 – vystoupení žáků na školním nádvoří  ...

Zobrazit více »

Vzhledem k nezájmu nebude školní družina během podzimních prázdnin v provozu.

25. 10. 2018 – Aktuality Školní družiny

Vzhledem k nezájmu nebude školní družina během podzimních prázdnin v provozu.

Ocenění společnosti Scio