Listopad u Liščat

3. 12. 2019 – Barbora Zderadičková – Aktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017,

V měsíci listopadu se část Liščat vydala na školku v přírodě do Čestic. Zbytek třídy zůstal ve třídě Draků, kde zažil také spousty dobrodružství, jako děti v Česticích. Školka v přírodě byla v duchu indiánském, kdy děti plnily úkoly od nejrůznějších duchů, aby ochránily matku Zemi. Za každý úkol sbíraly pírko do své vlastnoručně vyrobené čelenky. Dětem se celá škola v přírodě moc líbila.

Děti, které zůstaly ve školce ve Slivenci, měly největší zážitek z výroby vlastní ruky s kostmi, tato práce se jim moc líbila. Dále zažily s paní učitelkou Kačkou například pohybovou hru Na houbaře a také společně vyráběly podzimní strom pomocí techniky obtisknutí lega. Do školky opět přijelo divadlo, které dětem zahrálo představení „Ve zdravém skřítkovi zdravý duch.“

Po příjezdu ze školky v přírodě nás čekalo téma Svatý Martin. Děti se naučily opět něco nového, neboť jsme společně uhnětli kynuté těsto na rohlíky, a poté si každé dítě upeklo svůj rohlíček. Dále se dětem velice povedla výroba svatého Martina na bílém koni a seznámili jsme se s tím, proč bychom o svatém Martinovi měli mít povědomí. Také jsme si vyzkoušeli nejrůznější pohybové hry za přítomnosti dřevěného koně. Svatý Martin jistě slyšel, že si o něm děti v naší školce povídají, a proto jednou nad ránem projel Slivencem a pocukroval krajinu sněhovými vločkami. 

Po svatomartinském tématu už k nám zavoněla vůně Vánoc. Hned na začátku tohoto tématu jsme si povídali o andílcích, kteří k vánočnímu času neodmyslitelně patří. Jak takový andílek vypadá? Jaké má vlastnosti? Čím se liší od lidí? Jak si naše Liščata představují právě toho svého andílka si můžete prohlédnout na chodbě před červenou třídou, kde jsou vystavení andílci vyrobení pomocí techniky vymývané klovatiny, která děti moc bavila. Při andělských hrách jsme u dětí rozvíjeli také sluchové vnímání pomocí zvonění na zvonečky i prostřednictvím pohybových her s klavírem. 

Liščata nadále pokračují ve správném nácviku hůlkového písma. V tomto měsíci jsme se seznámili s písmeny J, U, A. Také pokračujeme v upevňování základů správného chování a třídních pravidel. S chutí využíváme také tělocvičnu ZŠ a pokračuje i angličtina s Allison. Děti každý den vyhlížejí z okna, kdy už konečně začne padat sníh, aby mohly postavit sněhuláka. Je krásné vidět jejich záři v očích.

V nejbližších dnech se budeme více věnovat tematice Vánoc. V kouzelném předvánočním čase bychom i letos strávili pár chvil v kruhu nejbližších při vánoční besídce. Pro rodiče opět připravujeme tematické vystoupení. Budeme se těšit na hojnou účast. 

Váše Liščata a paní učitelky Barča a Lenka a školní asistentka Mili.

 

 

Aktuality

Rozdělení žáků do 1. tříd 2023/2024

30. 5. 2023 – Aktuality Základní školy

Rozdělení žáků do 1. tříd 2023-2024

Sběr papíru 7. – 9. 6. 2023

30. 5. 2023 – Aktuality Základní školy

Příští týden bude opět sběr papíru, probíhat bude od středy 7.6.2023 do pátku 9.6.2023 od 7.00 – 7.45.

Výsledky přijímacího řízení mateřské školy na školní rok 2023/2024

25. 5. 2023 – Aktuality Základní školy

Výsledky přijímacího řízení do MŠ na šk. rok 2023-2024

Výsledky zápisu do 1. tříd na školní rok 2023-2024

27. 4. 2023 – Aktuality Základní školy

Výsledky zápisu do 1. tříd na školní rok 2023-2024

Ocenění společnosti Scio