Jak se měla Lvíčata v červnu ?

Poslední předprázdninový měsíc jsme u Lvíčat zahájili povídáním blízkým všem dětem, a to jsou zvířátka v ZOO. Připomněli jsme si, jak to vypadá v takové zoologické zahradě, s jakými zvířátky se tam můžeme setkat, kdo se o zvířátka stará a jak se máme v zoologické zahradě chovat. Naučili jsme se několik písniček, z nichž nejúspěšnější byly „Chňapík, maličký krokodýl“ a „Mami, já chci taky do ZOO“ Tato písnička nás často provázela i při ranním cvičení, protože si ji děti velmi oblíbily. A protože jsme třída Lvíčat, nemohlo chybět, abychom si svého lvíčka namalovali. Za použití temperových barev a vidliček jsme mu vyrobili pořádnou hřívu. Spoustu legrace jsme si užili při poznávání zvuku zvířat žijících v ZOO z nahrávek.

Jelikož 1.června slaví svátek všechny děti, připojili jsme se k oslavě i my a vydali jsme se s dětmi na výlet do Papilonie (Motýlího domu). Zde jsme měli možnost na vlastní oči vidět nádherné létající motýly, kteří si na některé děti sedli, což byl pro děti nezapomenutelný zážitek.

Nejdůležitějším tématem celého měsíce června byla ale Zahradní slavnost, na kterou jsme se pilně připravovali a trénovali. Podařilo se vybrat opravdu vynikající písničku, která děti hned od prvního okamžiku oslovila a bavila je. Myslíme si, že se nám vystoupení opravdu povedlo. Děti byly velmi šikovné, všechny vystoupení dokončily a vše tak zvládly na jedničku. Rodiče nás při vystoupení úžasným způsobem podporovali. Dle výrazů obecenstva a často i ukápnutých slziček máme pocit z dobře odvedené práce. Po vystoupení měly děti možnost se zapojit do jednotlivých her a soutěží na několika stanovištích umístěných na zahradě.

Letošní červnové počasí nám opravdu přálo, a tak jsme měli možnost hodně času trávit venku na zahradě, chodit na procházky po okolí MŠ a podniknout výlet do Prokopského údolí.

Jelikož se nám ve školce sešlo tento měsíc opravdu hodně oslavenců, téměř jsme nevyšli z narozeninových oslav, které si děti vždy hezky užily. Domů si pak na památku odnesli postavu v životní velikosti, kterou jim namalovali kamarádi ze školky.

Závěr měsíce jsme strávili tématem blížících se prázdnin. Povídali jsme si o tom, jak prázdniny prožijeme, kam se chystáme a na co se těšíme. Malé moře s majákem, lodí a pláží jsme si namalovali a vyrobili, abychom těm prázdninám byly zase o kousek blíž.

V posledním školním týdnu nás na zahradě navštívili hasiči s opravdickým požárním autem, což bylo velké překvapení pro děti. Páni hasiči ukázali dětem vybavení vozu, každý si mohl do auta sednout a dokonce si i zatroubit. Vyvrcholením celé akce bylo postříkání dětí (samozřejmě těch, co chtěli) vodou, což v tropickém dni přišlo více než vhod.

A v duchu už opravdu předprázdninové nálady jsme s nanukem v ruce prožili ve školce poslední dny letošního školního roku. Že jsme měli červen opravdu pestrý a zažili toho hodně, si můžete prohlédnout na níže přiložených fotografiích.

Paní učitelky Renata s Danielou přejí všem dětem a jejich rodičům krásně prožité prázdniny.

 

Aktuality

Setkání rodičů a budoucích prvňáčků

10. 6. 2020 – Aktuality Základní školy

V pondělí 22. 6. v 15 hodin si Vás dovolujeme pozvat do AULY naší školy na organizační schůzku pro rodiče a zábavné odpoledne pro malé školáčky. Rodiče podepíší dokument o přijetí, obdrží...

Zobrazit více »

Přijímací zkoušky – ZUŠ Na Popelce – pobočka Slivenec

25. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

(Doporučujeme přečíst: http://www.zusnapopelce.cz/cs/ informace-slivenec-ho ) Bez předchozího vyplnění online přihlášky není možné se přijímací zkoušky zúčastnit. Elektronickou přihlášku (prosíme i s háčky a čárkami nad písmeny) pro všechny obory vyplňte zde:  http://www.zusnapopelce.cz/cs/ prihlaska  nejpozději...

Zobrazit více »

Podmínky konání zájmových aktivit v učebnách od 25.5.2020

22. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

Oznamujeme Vám, že od 25. 5. 2020 opět zpřístupňujeme nájemcům učebny školy za účelem konání kroužků pro děti. V případě, že projevíte o pronájem zájem, zavazujete se do odvolání dodržovat následující:...

Zobrazit více »

Podmínky konání zájmových aktivit od 11. 5. 2020

12. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

Oznamujeme Vám, že od 11. 5. 2020 opět zpřístupňujeme nájemcům školy velkou i malou tělocvičnu za účelem sportovních aktivit. V případě, že projevíte o pronájem zájem, zavazujete se do odvolání dodržovat...

Zobrazit více »

Podmínky ochrany zdraví a provozu ZŠ a MŠ v období školního roku 2019/2020

3. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

ZŠ – podmínky ochrany zdraví a provozu pro období šk. roku 2019-2020 MŠ – podmínky ochrany zdraví a provozu pro období šk. roku 2019-2020 Čestné prohlášení

Ocenění společnosti Scio