Jak se měla Lvíčata v červnu ?

Poslední předprázdninový měsíc jsme u Lvíčat zahájili povídáním blízkým všem dětem, a to jsou zvířátka v ZOO. Připomněli jsme si, jak to vypadá v takové zoologické zahradě, s jakými zvířátky se tam můžeme setkat, kdo se o zvířátka stará a jak se máme v zoologické zahradě chovat. Naučili jsme se několik písniček, z nichž nejúspěšnější byly „Chňapík, maličký krokodýl“ a „Mami, já chci taky do ZOO“ Tato písnička nás často provázela i při ranním cvičení, protože si ji děti velmi oblíbily. A protože jsme třída Lvíčat, nemohlo chybět, abychom si svého lvíčka namalovali. Za použití temperových barev a vidliček jsme mu vyrobili pořádnou hřívu. Spoustu legrace jsme si užili při poznávání zvuku zvířat žijících v ZOO z nahrávek.

Jelikož 1.června slaví svátek všechny děti, připojili jsme se k oslavě i my a vydali jsme se s dětmi na výlet do Papilonie (Motýlího domu). Zde jsme měli možnost na vlastní oči vidět nádherné létající motýly, kteří si na některé děti sedli, což byl pro děti nezapomenutelný zážitek.

Nejdůležitějším tématem celého měsíce června byla ale Zahradní slavnost, na kterou jsme se pilně připravovali a trénovali. Podařilo se vybrat opravdu vynikající písničku, která děti hned od prvního okamžiku oslovila a bavila je. Myslíme si, že se nám vystoupení opravdu povedlo. Děti byly velmi šikovné, všechny vystoupení dokončily a vše tak zvládly na jedničku. Rodiče nás při vystoupení úžasným způsobem podporovali. Dle výrazů obecenstva a často i ukápnutých slziček máme pocit z dobře odvedené práce. Po vystoupení měly děti možnost se zapojit do jednotlivých her a soutěží na několika stanovištích umístěných na zahradě.

Letošní červnové počasí nám opravdu přálo, a tak jsme měli možnost hodně času trávit venku na zahradě, chodit na procházky po okolí MŠ a podniknout výlet do Prokopského údolí.

Jelikož se nám ve školce sešlo tento měsíc opravdu hodně oslavenců, téměř jsme nevyšli z narozeninových oslav, které si děti vždy hezky užily. Domů si pak na památku odnesli postavu v životní velikosti, kterou jim namalovali kamarádi ze školky.

Závěr měsíce jsme strávili tématem blížících se prázdnin. Povídali jsme si o tom, jak prázdniny prožijeme, kam se chystáme a na co se těšíme. Malé moře s majákem, lodí a pláží jsme si namalovali a vyrobili, abychom těm prázdninám byly zase o kousek blíž.

V posledním školním týdnu nás na zahradě navštívili hasiči s opravdickým požárním autem, což bylo velké překvapení pro děti. Páni hasiči ukázali dětem vybavení vozu, každý si mohl do auta sednout a dokonce si i zatroubit. Vyvrcholením celé akce bylo postříkání dětí (samozřejmě těch, co chtěli) vodou, což v tropickém dni přišlo více než vhod.

A v duchu už opravdu předprázdninové nálady jsme s nanukem v ruce prožili ve školce poslední dny letošního školního roku. Že jsme měli červen opravdu pestrý a zažili toho hodně, si můžete prohlédnout na níže přiložených fotografiích.

Paní učitelky Renata s Danielou přejí všem dětem a jejich rodičům krásně prožité prázdniny.

 

Aktuality

Prezentace pro rodiče – elektronická žákovská knížka pro II. stupeň ZŠ

9. 9. 2019 – Aktivity jednotlivých tříd ZŠ

Prezentace pro rodiče – elektronická žákovská knížka pro II. stupeň ZŠ. Pondělí 16. 9. 2019 – aula ZŠ a MŠ Praha – Slivenec od 17 hodin

Třídní schůzky 9. 9. 2019

3. 9. 2019 – Aktuality Základní školy

Třídní schůzky 9. 9. 2019 1.st. 17.00 2.st. 17.45

Zápis do školní družiny

30. 8. 2019 – Aktuality Školní družiny

Zápis do školní družiny proběhne v pondělí 2.9. od 7:30 do 11:30 hodin ve školní jídelně, kde je třeba odevzdat řádně vyplněný zápisní lístek (časy odchodů se samozřejmě dají průběžně...

Zobrazit více »

Slavnostní otevření nové mateřské školy na Habeši

22. 8. 2019 – Aktuality Mateřské školy

Vážení rodiče, srdečně Vás zveme na slavnostní otevření nově postavené mateřské školy v ulici Frančíkova, které proběhne v pátek 30. 8. v 10:00.  Mgr. Petra Chlumská, ředitelka ZŠ a MŠ

Ocenění společnosti Scio