Jak se měla Lvíčata v červnu ?

Poslední předprázdninový měsíc jsme u Lvíčat zahájili povídáním blízkým všem dětem, a to jsou zvířátka v ZOO. Připomněli jsme si, jak to vypadá v takové zoologické zahradě, s jakými zvířátky se tam můžeme setkat, kdo se o zvířátka stará a jak se máme v zoologické zahradě chovat. Naučili jsme se několik písniček, z nichž nejúspěšnější byly „Chňapík, maličký krokodýl“ a „Mami, já chci taky do ZOO“ Tato písnička nás často provázela i při ranním cvičení, protože si ji děti velmi oblíbily. A protože jsme třída Lvíčat, nemohlo chybět, abychom si svého lvíčka namalovali. Za použití temperových barev a vidliček jsme mu vyrobili pořádnou hřívu. Spoustu legrace jsme si užili při poznávání zvuku zvířat žijících v ZOO z nahrávek.

Jelikož 1.června slaví svátek všechny děti, připojili jsme se k oslavě i my a vydali jsme se s dětmi na výlet do Papilonie (Motýlího domu). Zde jsme měli možnost na vlastní oči vidět nádherné létající motýly, kteří si na některé děti sedli, což byl pro děti nezapomenutelný zážitek.

Nejdůležitějším tématem celého měsíce června byla ale Zahradní slavnost, na kterou jsme se pilně připravovali a trénovali. Podařilo se vybrat opravdu vynikající písničku, která děti hned od prvního okamžiku oslovila a bavila je. Myslíme si, že se nám vystoupení opravdu povedlo. Děti byly velmi šikovné, všechny vystoupení dokončily a vše tak zvládly na jedničku. Rodiče nás při vystoupení úžasným způsobem podporovali. Dle výrazů obecenstva a často i ukápnutých slziček máme pocit z dobře odvedené práce. Po vystoupení měly děti možnost se zapojit do jednotlivých her a soutěží na několika stanovištích umístěných na zahradě.

Letošní červnové počasí nám opravdu přálo, a tak jsme měli možnost hodně času trávit venku na zahradě, chodit na procházky po okolí MŠ a podniknout výlet do Prokopského údolí.

Jelikož se nám ve školce sešlo tento měsíc opravdu hodně oslavenců, téměř jsme nevyšli z narozeninových oslav, které si děti vždy hezky užily. Domů si pak na památku odnesli postavu v životní velikosti, kterou jim namalovali kamarádi ze školky.

Závěr měsíce jsme strávili tématem blížících se prázdnin. Povídali jsme si o tom, jak prázdniny prožijeme, kam se chystáme a na co se těšíme. Malé moře s majákem, lodí a pláží jsme si namalovali a vyrobili, abychom těm prázdninám byly zase o kousek blíž.

V posledním školním týdnu nás na zahradě navštívili hasiči s opravdickým požárním autem, což bylo velké překvapení pro děti. Páni hasiči ukázali dětem vybavení vozu, každý si mohl do auta sednout a dokonce si i zatroubit. Vyvrcholením celé akce bylo postříkání dětí (samozřejmě těch, co chtěli) vodou, což v tropickém dni přišlo více než vhod.

A v duchu už opravdu předprázdninové nálady jsme s nanukem v ruce prožili ve školce poslední dny letošního školního roku. Že jsme měli červen opravdu pestrý a zažili toho hodně, si můžete prohlédnout na níže přiložených fotografiích.

Paní učitelky Renata s Danielou přejí všem dětem a jejich rodičům krásně prožité prázdniny.

 

Aktuality

Kontakt na školu během podzimních prázdnin

26. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

V případě,  že budete potřebovat kontaktovat školu během podzimních prázdnin, volejte na tel. číslo 734 319 631

Pravidla soutěže o nejlepší halloweenskou dýni

23. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

1. Žákovský parlament vyhlašuje soutěž o nejlepší halloweenskou dýni žáků ZŠ a MŠ Praha – Slivenec. 2. Soutěžních fotografie je třeba zaslat do neděle 1. listopadu 2020 (včetně). 3. Hlasování...

Zobrazit více »

Žádost o ošetřovné – aktuální informace

22. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

Vážení rodiče, na odkazu níže naleznete informace týkající se žádosti o ošetřovné pro rodiče v případě uzavření školského zařízení. Mgr. P. Chlumská   https://www.mpsv.cz/web/cz/osetrovne

Mimořádné opatření MZ ČR účinné od 25. 9. 2020

27. 9. 2020 – Aktuality Základní školy

Vážení rodiče, v odkazu níže naleznete Mimořádné opatření MZ ČR účinné od 25. 9. 2020 do odvolání, týkající se testování osob, karanténních opatření a izolace. Zároveň je přiložené Čestné prohlášení,...

Zobrazit více »

Škola v přírodě – III.B, IV.B

21. 9. 2020 – Aktuality Základní školy

Všichni žáci III.B, IV.B a učitelé dorazili úspěšně na školu v přírodě.

Ocenění společnosti Scio