Lvíčata v listopadu

10. 12. 2019 – Renáta Dalíková – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017,

Měsíc listopad nám ve Lvíčatech velmi rychle utekl. Zahájili jsme ho s menším počtem dětí, jelikož část dětí ze třídy Lvíčat pobývala na škole v přírodě v Česticích, kde se proměnili na 8 dní v indiány a plnili úkoly, které jim dávali duchové přírody. Děti si pobyt na čerstvém vzduchu v podhůří Šumavy užily a vrátily se se spoustou zážitků.

Se zbylými dětmi jsme se věnovali v první půlce listopadu tématu: „Barvy podzimu“. Povídali jsme si, co se nám na podzimu líbí, jaké nám podzim přináší počasí, co se děje venku s přírodou a jakým činnostem se na podzim věnujeme. Nezapomněli jsme si zopakovat roční období, jména měsíců a jména dnů v týdnu. Za použití nasbíraných lupínků, které jsme natírali barvou a obtiskovali je, jsme si vyrobili podzimní stromy s krásně barevným listím. Také jsme si vyzkoušeli jedno malé kouzlo. Za použití techniky frotáže a voskovek jsme na původně bílých papírech dokázali vykouzlit opravdické listy.

Jelikož nám letos nepřijel Martin na bílém koni, krásného bílého koně jsme si namalovali. Vyprávěli jsme si o tom, kdo vlastně svatý Martin byl a proč se jeho jméno váže ke sněhovým vločkám a hodování.

V druhé polovině měsíce jsme se věnovali dalšímu tématu z přírody a tím bylo: „Tajemství lesa“. Postupně se nám dařilo tato tajemství objevovat. Řekli jsme si, jaký je rozdíl mezi jehličnatým a listnatým stromem. Naučili jsme se přiřadit k listnatým stromům správné plody a objevili jsme také, která jehličí a které šišky patří k jednotlivým jehličnatým stromům. Měli jsme možnost si všechny větvičky, šišky a kůru prohlédnout, osahat i očichat. Prostřednictvím hádanek, básniček a písniček jsme poznávali čím dál více lesních tajemství. Nezapomněli jsme ani na lesní zvířátka. Namalovali jsme si veverku a zajíce. Aby měly děti představu o tom, jak dlouho trvá, než takový strom vyroste, prohlíželi jsme si letokruhy. Každý si pak pomocí provázků vyrobil své vlastní letokruhy podle toho, kolik mu je let.

Jelikož nás v prosinci čeká školní jarmark, ke kterému se naše školka připojí, věnovali jsme se také výrobě ozdobiček, které se nám opravdu povedly.

Během listopadu jsme shlédli ve školce jedno divadelní vystoupení s názvem: „Ve zdravém skřítkovi zdravý duch“. Děti si představení opravdu užily a odnesly si z něj rovněž i mnoho ponaučení.

Nezapomněli jsme pobývat venku na čerstvém vzduchu, ani si užívat úterní pobyt v tělocvičně. Jak se nám dařila práce s míčkem a florbalovou hokejkou, si můžete prohlédnout na přiložených fotografiích.

Nyní už nás čeká pilné nacvičování na vánoční besídku. Krásně prožité adventní dny všem dětem i jejich rodičům přejí

Renata, Daniela a Simona

 

Aktuality

Rozdělení žáků do 1. tříd 2023/2024

30. 5. 2023 – Aktuality Základní školy

Rozdělení žáků do 1. tříd 2023-2024

Sběr papíru 7. – 9. 6. 2023

30. 5. 2023 – Aktuality Základní školy

Příští týden bude opět sběr papíru, probíhat bude od středy 7.6.2023 do pátku 9.6.2023 od 7.00 – 7.45.

Výsledky přijímacího řízení mateřské školy na školní rok 2023/2024

25. 5. 2023 – Aktuality Základní školy

Výsledky přijímacího řízení do MŠ na šk. rok 2023-2024

Výsledky zápisu do 1. tříd na školní rok 2023-2024

27. 4. 2023 – Aktuality Základní školy

Výsledky zápisu do 1. tříd na školní rok 2023-2024

Ocenění společnosti Scio