Lvíčata v listopadu

10. 12. 2019 – Renáta Dalíková – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017,

Měsíc listopad nám ve Lvíčatech velmi rychle utekl. Zahájili jsme ho s menším počtem dětí, jelikož část dětí ze třídy Lvíčat pobývala na škole v přírodě v Česticích, kde se proměnili na 8 dní v indiány a plnili úkoly, které jim dávali duchové přírody. Děti si pobyt na čerstvém vzduchu v podhůří Šumavy užily a vrátily se se spoustou zážitků.

Se zbylými dětmi jsme se věnovali v první půlce listopadu tématu: „Barvy podzimu“. Povídali jsme si, co se nám na podzimu líbí, jaké nám podzim přináší počasí, co se děje venku s přírodou a jakým činnostem se na podzim věnujeme. Nezapomněli jsme si zopakovat roční období, jména měsíců a jména dnů v týdnu. Za použití nasbíraných lupínků, které jsme natírali barvou a obtiskovali je, jsme si vyrobili podzimní stromy s krásně barevným listím. Také jsme si vyzkoušeli jedno malé kouzlo. Za použití techniky frotáže a voskovek jsme na původně bílých papírech dokázali vykouzlit opravdické listy.

Jelikož nám letos nepřijel Martin na bílém koni, krásného bílého koně jsme si namalovali. Vyprávěli jsme si o tom, kdo vlastně svatý Martin byl a proč se jeho jméno váže ke sněhovým vločkám a hodování.

V druhé polovině měsíce jsme se věnovali dalšímu tématu z přírody a tím bylo: „Tajemství lesa“. Postupně se nám dařilo tato tajemství objevovat. Řekli jsme si, jaký je rozdíl mezi jehličnatým a listnatým stromem. Naučili jsme se přiřadit k listnatým stromům správné plody a objevili jsme také, která jehličí a které šišky patří k jednotlivým jehličnatým stromům. Měli jsme možnost si všechny větvičky, šišky a kůru prohlédnout, osahat i očichat. Prostřednictvím hádanek, básniček a písniček jsme poznávali čím dál více lesních tajemství. Nezapomněli jsme ani na lesní zvířátka. Namalovali jsme si veverku a zajíce. Aby měly děti představu o tom, jak dlouho trvá, než takový strom vyroste, prohlíželi jsme si letokruhy. Každý si pak pomocí provázků vyrobil své vlastní letokruhy podle toho, kolik mu je let.

Jelikož nás v prosinci čeká školní jarmark, ke kterému se naše školka připojí, věnovali jsme se také výrobě ozdobiček, které se nám opravdu povedly.

Během listopadu jsme shlédli ve školce jedno divadelní vystoupení s názvem: „Ve zdravém skřítkovi zdravý duch“. Děti si představení opravdu užily a odnesly si z něj rovněž i mnoho ponaučení.

Nezapomněli jsme pobývat venku na čerstvém vzduchu, ani si užívat úterní pobyt v tělocvičně. Jak se nám dařila práce s míčkem a florbalovou hokejkou, si můžete prohlédnout na přiložených fotografiích.

Nyní už nás čeká pilné nacvičování na vánoční besídku. Krásně prožité adventní dny všem dětem i jejich rodičům přejí

Renata, Daniela a Simona

 

Aktuality

Zápis do 1. tříd pro školní rok 2021/2022

6. 3. 2021 – Aktivity jednotlivých tříd ZŠ

Termín zápisu: 3. 4. 2021 – 18. 4. 2021 Vážení rodiče, zápis k povinné školní docházce pro školní rok 2021/2022, vzhledem k nejasnému vývoji ohledně přítomnosti žáků ve škole, proběhne distančním...

Zobrazit více »

INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 11. LEDNA 2021 DO 22. LEDNA 2021

10. 1. 2021 – Aktuality Základní školy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy  Informuje, že provoz škol a školských zařízení v období od 11. do 22. ledna i nadále probíhá ve stejném režimu jako v období od...

Zobrazit více »

Kontakt na školu během podzimních prázdnin

26. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

V případě,  že budete potřebovat kontaktovat školu během podzimních prázdnin, volejte na tel. číslo 734 319 631

Pravidla soutěže o nejlepší halloweenskou dýni

23. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

1. Žákovský parlament vyhlašuje soutěž o nejlepší halloweenskou dýni žáků ZŠ a MŠ Praha – Slivenec. 2. Soutěžních fotografie je třeba zaslat do neděle 1. listopadu 2020 (včetně). 3. Hlasování...

Zobrazit více »

Žádost o ošetřovné – aktuální informace

22. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

Vážení rodiče, na odkazu níže naleznete informace týkající se žádosti o ošetřovné pro rodiče v případě uzavření školského zařízení. Mgr. P. Chlumská   https://www.mpsv.cz/web/cz/osetrovne

Ocenění společnosti Scio