Lvíčata v říjnu

11. 11. 2019 – Renáta Dalíková – Aktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017, ,

Máme za sebou druhý školní měsíc, který byl u Lvíčat velmi pestrý a hodně jsme toho společně prožili. Začátkem října jsme si povídali o ovečkách, ke kterým jsme se vypravili do Slavičího údolí na konci září. Tento výlet se velmi vydařil, děti z něj byly nadšené, a tak jsme se rozhodli věnovat se ovečkám ještě i v říjnu. A protože jsme si z výletu přinesli opravdovou vlnu, kterou dal dětem pasáček, když se jim ho podařilo probudit, každý si svoji ovečku také vytvořil.

Poté jsme se zase pomalu vrátili k podzimu, který už se naplno ohlásil. Začalo nám pěkně podzimně pofukovat, a to byla ta správná atmosféra na naše další téma: „Vyletěl si pyšný drak“. Draky jsme malovali, vyráběli, stavěli, ale zároveň jsme si povídali, že není drak jako drak. Vysvětlili jsme si na slovu drak, že některá slova mohou mít i více významů.

Jelikož podzim nepřináší jen změny v přírodě, ale také častější nachlazení, rýmy a kašle, věnovali jsme se v druhé půlce měsíce října tématu: „Doktora se nebojíme“. Povídali jsme si   o nemocech, jak jim předcházet a co dělat, když už nemocní jsme. Děti si zahrály na doktory a zdravotní sestřičky, poslouchaly se stetoskopem, měřily si teplotu. Také si vyrobily lékařský kufřík se všemi nezbytnostmi.

Měsíc říjen jsme zakončili povídáním o Halloweenu a Dušičkách. Ve školce jsme si jedno dopoledne užili řádění ve strašidelných maskách. Měli jsme přehlídku masek, soutěže, třídu jsme si vyzdobili balonky a pochutnali si na dobrotách od maminek. Nezapomněli jsme si připravit opravdický čarodějův bublající lektvar, jehož příprava se dětem velmi líbila.

Jelikož celý říjen provázelo příznivé počasí, využili jsme toho a podnikli několik výletů. Byli jsme na dětském hřišti v Holyni, prošli Prokopské údolí z Holyně až do Hlubočep, děti si užily hřiště Za farou a hřiště v Granátové ulici. Nezapomněli jsme ani na Chuchelský háj, kde jsme si prohlédli zookoutek se zvířátky a poté došli až ke kostelíku sv. Jana Nepomuckého se hřbitovem, kde jsme si povídali o svátku „Dušičky“.

Společně jsme také oslavili několikery narozeniny, které se nám v říjnu sešly. Jedny jsme měli dokonce možnost oslavit na hřišti v Granátové ulici během našeho výletu.

A nakonec nemůžeme nezmínit společnou odpolední akci s rodiči „Jablkohraní“, která se i díky příznivému počasí vydařila.

Na přiložených fotografiích si můžete prohlédnout, jak jsme celý měsíc říjen ve Lvíčatech prožili.

Renata, Daniela a Simona

 

 

 

Aktuality

Setkání rodičů a budoucích prvňáčků

10. 6. 2020 – Aktuality Základní školy

V pondělí 22. 6. v 15 hodin si Vás dovolujeme pozvat do AULY naší školy na organizační schůzku pro rodiče a zábavné odpoledne pro malé školáčky. Rodiče podepíší dokument o přijetí, obdrží...

Zobrazit více »

Přijímací zkoušky – ZUŠ Na Popelce – pobočka Slivenec

25. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

(Doporučujeme přečíst: http://www.zusnapopelce.cz/cs/ informace-slivenec-ho ) Bez předchozího vyplnění online přihlášky není možné se přijímací zkoušky zúčastnit. Elektronickou přihlášku (prosíme i s háčky a čárkami nad písmeny) pro všechny obory vyplňte zde:  http://www.zusnapopelce.cz/cs/ prihlaska  nejpozději...

Zobrazit více »

Podmínky konání zájmových aktivit v učebnách od 25.5.2020

22. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

Oznamujeme Vám, že od 25. 5. 2020 opět zpřístupňujeme nájemcům učebny školy za účelem konání kroužků pro děti. V případě, že projevíte o pronájem zájem, zavazujete se do odvolání dodržovat následující:...

Zobrazit více »

Podmínky konání zájmových aktivit od 11. 5. 2020

12. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

Oznamujeme Vám, že od 11. 5. 2020 opět zpřístupňujeme nájemcům školy velkou i malou tělocvičnu za účelem sportovních aktivit. V případě, že projevíte o pronájem zájem, zavazujete se do odvolání dodržovat...

Zobrazit více »

Podmínky ochrany zdraví a provozu ZŠ a MŠ v období školního roku 2019/2020

3. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

ZŠ – podmínky ochrany zdraví a provozu pro období šk. roku 2019-2020 MŠ – podmínky ochrany zdraví a provozu pro období šk. roku 2019-2020 Čestné prohlášení

Ocenění společnosti Scio