Lvíčata v říjnu

11. 11. 2019 – Renáta Dalíková – Aktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017, ,

Máme za sebou druhý školní měsíc, který byl u Lvíčat velmi pestrý a hodně jsme toho společně prožili. Začátkem října jsme si povídali o ovečkách, ke kterým jsme se vypravili do Slavičího údolí na konci září. Tento výlet se velmi vydařil, děti z něj byly nadšené, a tak jsme se rozhodli věnovat se ovečkám ještě i v říjnu. A protože jsme si z výletu přinesli opravdovou vlnu, kterou dal dětem pasáček, když se jim ho podařilo probudit, každý si svoji ovečku také vytvořil.

Poté jsme se zase pomalu vrátili k podzimu, který už se naplno ohlásil. Začalo nám pěkně podzimně pofukovat, a to byla ta správná atmosféra na naše další téma: „Vyletěl si pyšný drak“. Draky jsme malovali, vyráběli, stavěli, ale zároveň jsme si povídali, že není drak jako drak. Vysvětlili jsme si na slovu drak, že některá slova mohou mít i více významů.

Jelikož podzim nepřináší jen změny v přírodě, ale také častější nachlazení, rýmy a kašle, věnovali jsme se v druhé půlce měsíce října tématu: „Doktora se nebojíme“. Povídali jsme si   o nemocech, jak jim předcházet a co dělat, když už nemocní jsme. Děti si zahrály na doktory a zdravotní sestřičky, poslouchaly se stetoskopem, měřily si teplotu. Také si vyrobily lékařský kufřík se všemi nezbytnostmi.

Měsíc říjen jsme zakončili povídáním o Halloweenu a Dušičkách. Ve školce jsme si jedno dopoledne užili řádění ve strašidelných maskách. Měli jsme přehlídku masek, soutěže, třídu jsme si vyzdobili balonky a pochutnali si na dobrotách od maminek. Nezapomněli jsme si připravit opravdický čarodějův bublající lektvar, jehož příprava se dětem velmi líbila.

Jelikož celý říjen provázelo příznivé počasí, využili jsme toho a podnikli několik výletů. Byli jsme na dětském hřišti v Holyni, prošli Prokopské údolí z Holyně až do Hlubočep, děti si užily hřiště Za farou a hřiště v Granátové ulici. Nezapomněli jsme ani na Chuchelský háj, kde jsme si prohlédli zookoutek se zvířátky a poté došli až ke kostelíku sv. Jana Nepomuckého se hřbitovem, kde jsme si povídali o svátku „Dušičky“.

Společně jsme také oslavili několikery narozeniny, které se nám v říjnu sešly. Jedny jsme měli dokonce možnost oslavit na hřišti v Granátové ulici během našeho výletu.

A nakonec nemůžeme nezmínit společnou odpolední akci s rodiči „Jablkohraní“, která se i díky příznivému počasí vydařila.

Na přiložených fotografiích si můžete prohlédnout, jak jsme celý měsíc říjen ve Lvíčatech prožili.

Renata, Daniela a Simona

 

 

 

Aktuality

Rozdělení žáků do 1. tříd 2023/2024

30. 5. 2023 – Aktuality Základní školy

Rozdělení žáků do 1. tříd 2023-2024

Sběr papíru 7. – 9. 6. 2023

30. 5. 2023 – Aktuality Základní školy

Příští týden bude opět sběr papíru, probíhat bude od středy 7.6.2023 do pátku 9.6.2023 od 7.00 – 7.45.

Výsledky přijímacího řízení mateřské školy na školní rok 2023/2024

25. 5. 2023 – Aktuality Základní školy

Výsledky přijímacího řízení do MŠ na šk. rok 2023-2024

Výsledky zápisu do 1. tříd na školní rok 2023-2024

27. 4. 2023 – Aktuality Základní školy

Výsledky zápisu do 1. tříd na školní rok 2023-2024

Ocenění společnosti Scio