V září jsme se u Lvíčat sešli ve stejném složení, v jakém jsme se rozloučili před velkými prázdninami. Lvíčata nám jen trochu povyrostla. Nyní máme ve třídě čtyřleté děti a pětileté předškoláky.

Na začátku měsíce jsme si povídali, co pěkného jsme zažili v létě. Počasí nám přálo, hodně času jsme trávili na školní zahradě. Naučili jsme se novou uvítací básničku. Opakovali jsme si naše třídní pravidla. Každý den pracujeme s kalendářem, opakujeme si dny v týdnu, měsíce, roční období.

Druhá polovina září proběhla s tématem Léto končí – podzim začíná. Řekli jsme si, jaké jsou symboly právě končícího léta. Při pobytu venku jsme si všímali změn, které nastávají v přírodě. Zaměřili jsme se také na ovoce, zeleninu a další plody, které v září dozrávají a sklízejí se. Třídili a ochutnávali jsme plody ovoce a zeleniny.

Během září jsme si užili dva dopolední výlety. Nejprve jsme se vydali autobusem do nedaleké Holyně, abychom vyzkoušeli nové dětské hřiště, které je opravdu báječné. Na závěr měsíce nás čekal nevšední zážitek na výletě do Lochkova. Hledali jsme zakletého spícího pasáčka, ke kterému jsme měli za úkol dovést ovečky, ty ho probudily a ze zakletí vysvobodily. Pomohl nám k tomu vycvičený pastevecký pejsek, který nám ukázal, jak stádo oveček vést. Pasáčka jsme vysvobodili, ten se dětí vyptával na dnešní svět a nestačil se divit. Děti měly během výletu také možnost vyzkoušet si, jak se dojí kozička. Vrátili jsme se unavení, nabytí zážitky, ze kterých budeme čerpat na začátku následujícího měsíce s tématem Ovečky.

Daniela, Renata a Simona se Lvíčaty

 

Aktuality

Sběr papíru 23. – 25. 10. 2019 7:00 – 7:45

18. 10. 2019 – Aktuality Základní školy

Sběr papíru 23. – 25.  10. 2019 7:00 – 7:45

1. SCHŮZKA ŽÁKOVSKÉHO PARLAMENTU 23. 10. 2019 7.30 – cvičná kuchyňka

18. 10. 2019 – Aktuality Základní školy

1. SCHŮZKA ŽÁKOVSKÉHO PARLAMENTU 23. 10. 2019 7.30 – cvičná kuchyňka

Dočasné uzavření školní kuchyně a jídelny

26. 9. 2019 – Aktuality Základní školy

Vážení rodiče, ráda bych Vás informovala o uzavření školní jídelny a kuchyně v příštím týdnu,  30. 9. – 4. 10. 2019.  Důvodem uzavření je technická závada na vodovodním potrubí, která...

Zobrazit více »

Školní jídelna

25. 9. 2019 – Aktuality Základní školy

Vážení rodiče a žáci, po rekonstrukci školní jídelny a kuchyně se kancelář vedoucí školní jídelny nachází v jiné části budovy než doposud. Kancelář je přístupná přes jídelnu, z hlavního vchodu...

Zobrazit více »

Ocenění společnosti Scio