Muzeum J. A. Komenského

22. 2. 2018 – Martin Šandor – Aktivity jednotlivých tříd ZŠ

20.2. navštívili žáci VII. třídy muzeum J. A. Komenského, kde byl pro ně připraven program pod názvem Pojď sem, dítě. Tento program byl doplňkovým učivem v literární výchově, kde se právě děti učí o J. A. Komenském. V první části žáci zhlédli krátký film, který je seznámil stručně s životem i dílem J. A. Komenského. V druhé části každý obdržel pracovní sešit pro starší žáky ZŠ, kde bylo celkem 15 otázek. Na ty hledali odpovědi ve výstavních prostorách. A tak zjistili, jaký byl vyučovací jazyk na středních školách a univerzitách v období baroka, proč je 28. březen významným dnem, co to byla tabulka, kalamář, tellurium…….Zkusili si napsat své jméno v hlaholici, seznámili se s azbukou, pionýrským šátkem, starými školními brašnami, rákoskou. Zasedli do starých lavic, vyzkoušeli si psát inkoustem a brkem i psaní na starých psacích strojích. Program byl velmi zajímavý, vždyť tu děti strávily téměř tři hodiny.

Mgr. Petra Levá, vyučující českého jazyka

 

Aktuality

Havárie vody

12. 6. 2018 – Aktuality Základní školy

Škola dnes prožila dramatický den, netekla voda. Proto děti měly oběd na jednorázových talířkách, a proto byla učiněna i další opatření, jako telefonování rodičům, obstarání cisterny s pitnou vodou atd....

Zobrazit více »

Upozornění pro vstup do areálu hřiště

1. 6. 2018 – Aktuality Základní školy

Milí žáci, vážení rodiče, areál školy (zahrada) je pro Vás otevřen i v odpoledních hodinách v souvislosti s filosofií komunitní školy. Nicméně je důležité dodržovat jistá pravidla: nevstupovat po schodech na pavlače MŠ...

Zobrazit více »

Otvírání studánky Dobrá voda

29. 5. 2018 – Aktuality Školní družiny

Ve středu 30.5. si uděláme malý výlet  do  Holyně, kde budeme ve spolupráci s místním úřadem „otvírat“ studánku Dobrá voda, které jsme patronem. Mimo jiné  odebereme vzorky vody pro rozbor...

Zobrazit více »

Projekt EDISON opět na naší škole

29. 5. 2018 – Aktuality Základní školy

4. 6. – 8. 6. proběhne opět na naší škole projekt EDISON. Videovizitky studentů z jednotlivých zemí naleznete ZDE.

Pozvánka na zahradní slavnost MŠ

24. 5. 2018 – Aktuality Mateřské školy

Srdečně Vás zveme na zahradní slavnost mateřské školy. Zahradní slavnost

Ocenění společnosti Scio