Na indiánské stezce – den čtvrtý

3. 11. 2019 – Lenka Bohuslavová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017, , , ,

Do čtvrtého dne na naší indiánské stezce jsme se probudili s velmi dobrou náladou. Jelikož venku bylo mlhavo, rozhodli jsme se pokusit se přivolat sluníčko jógovou sestavou „Pozdrav slunci“, při kterém jsme se skvěle protáhli, a také jsme se pořádně vydováděli při zvuku indiánské hudby. Jelikož jeden z našich kamarádů měl dnes svátek, tak jsme mu s radostí zazpívali písničku a popřáli a on nám daroval dobrůtku. Poté děti přichystaly překvapení pro své rodiny, tak se máte rozhodně na co těšit. Děti byly po celý den velmi zvědavé a napnuté, jaký duch k nám dnes zavítá. Po chvilce hledání objevily lapač zlých snů, ve kterém byl umístěn úkol od ducha Větru – „Vyrobte si každý svůj lapač zlých snů“. V jídelně čekalo na děti k svačince překvapení, a to v podobě zmrzlinového poháru až z něho děti měly boule za ušima.

Odpoledne se počasí vylepšilo, a tak jsme se vypravili na zahradu, kde si děti užily spousty legrace. Poté jsme se vrátili do školky a začali vyrábět lapač snů, abychom duchovi Větru udělali radost, že i jeho úkol splníme.  Výroba nás všechny moc bavila a lapače se všem moc povedly. Po večeři následoval náš pravidelný indiánský rituál, při kterém jsme si zazpívali písničku a dostali další pírko – dnes už třetí – do čelenky. Také jsme si zhodnotili, jak se každému indiánovi dnešek líbil a dozvěděli jsme se jen krásné a pozitivní zprávy. Věříme, že lapače zlých snů budou fungovat a že děti budou každé ráno vstávat stejně veselé, jako tomu bylo dnes.

Barča, Lenka, Saša

Aktuality

Setkání rodičů a budoucích prvňáčků

10. 6. 2020 – Aktuality Základní školy

V pondělí 22. 6. v 15 hodin si Vás dovolujeme pozvat do AULY naší školy na organizační schůzku pro rodiče a zábavné odpoledne pro malé školáčky. Rodiče podepíší dokument o přijetí, obdrží...

Zobrazit více »

Přijímací zkoušky – ZUŠ Na Popelce – pobočka Slivenec

25. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

(Doporučujeme přečíst: http://www.zusnapopelce.cz/cs/ informace-slivenec-ho ) Bez předchozího vyplnění online přihlášky není možné se přijímací zkoušky zúčastnit. Elektronickou přihlášku (prosíme i s háčky a čárkami nad písmeny) pro všechny obory vyplňte zde:  http://www.zusnapopelce.cz/cs/ prihlaska  nejpozději...

Zobrazit více »

Podmínky konání zájmových aktivit v učebnách od 25.5.2020

22. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

Oznamujeme Vám, že od 25. 5. 2020 opět zpřístupňujeme nájemcům učebny školy za účelem konání kroužků pro děti. V případě, že projevíte o pronájem zájem, zavazujete se do odvolání dodržovat následující:...

Zobrazit více »

Podmínky konání zájmových aktivit od 11. 5. 2020

12. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

Oznamujeme Vám, že od 11. 5. 2020 opět zpřístupňujeme nájemcům školy velkou i malou tělocvičnu za účelem sportovních aktivit. V případě, že projevíte o pronájem zájem, zavazujete se do odvolání dodržovat...

Zobrazit více »

Podmínky ochrany zdraví a provozu ZŠ a MŠ v období školního roku 2019/2020

3. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

ZŠ – podmínky ochrany zdraví a provozu pro období šk. roku 2019-2020 MŠ – podmínky ochrany zdraví a provozu pro období šk. roku 2019-2020 Čestné prohlášení

Ocenění společnosti Scio