Na indiánské stezce – den čtvrtý

3. 11. 2019 – Lenka Bohuslavová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017, , , ,

Do čtvrtého dne na naší indiánské stezce jsme se probudili s velmi dobrou náladou. Jelikož venku bylo mlhavo, rozhodli jsme se pokusit se přivolat sluníčko jógovou sestavou „Pozdrav slunci“, při kterém jsme se skvěle protáhli, a také jsme se pořádně vydováděli při zvuku indiánské hudby. Jelikož jeden z našich kamarádů měl dnes svátek, tak jsme mu s radostí zazpívali písničku a popřáli a on nám daroval dobrůtku. Poté děti přichystaly překvapení pro své rodiny, tak se máte rozhodně na co těšit. Děti byly po celý den velmi zvědavé a napnuté, jaký duch k nám dnes zavítá. Po chvilce hledání objevily lapač zlých snů, ve kterém byl umístěn úkol od ducha Větru – „Vyrobte si každý svůj lapač zlých snů“. V jídelně čekalo na děti k svačince překvapení, a to v podobě zmrzlinového poháru až z něho děti měly boule za ušima.

Odpoledne se počasí vylepšilo, a tak jsme se vypravili na zahradu, kde si děti užily spousty legrace. Poté jsme se vrátili do školky a začali vyrábět lapač snů, abychom duchovi Větru udělali radost, že i jeho úkol splníme.  Výroba nás všechny moc bavila a lapače se všem moc povedly. Po večeři následoval náš pravidelný indiánský rituál, při kterém jsme si zazpívali písničku a dostali další pírko – dnes už třetí – do čelenky. Také jsme si zhodnotili, jak se každému indiánovi dnešek líbil a dozvěděli jsme se jen krásné a pozitivní zprávy. Věříme, že lapače zlých snů budou fungovat a že děti budou každé ráno vstávat stejně veselé, jako tomu bylo dnes.

Barča, Lenka, Saša

Aktuality

Sběr papíru 27/11 – 29/11 od 7:00 – 7:45

12. 11. 2019 – Aktuality Základní školy

Sběr papíru 27/11 – 29/11 od 7:00 – 7:45

Stávka

4. 11. 2019 – Aktivity jednotlivých tříd ZŠAktuality Základní školy

Vážení rodiče, většina pedagogických zaměstnanců naší školy se rozhodla zapojit do jednodenní stávky vyhlášené Českomoravským odborovým svazem pracovníků ve školství. Z tohoto důvodu se dne 6. 11. nebude konat výuka v základní...

Zobrazit více »

2. charitativní dětský bazárek

4. 11. 2019 – Aktuality Základní školy

2. charitativní dětský bazárek

Soutěž o nejlepší halloweenské strašidlo

25. 10. 2019 – Aktuality Základní školy

Žákovský parlament vyhlašuje soutěž o nejlepší halloweenské strašidlo. Najděte nepotřebné staré harampádí, odstřižky, odřezky a poskládejte halloweenské strašidlo. Na výrobě strašidla může pracovat každý sám nebo s kamarády ve skupině....

Zobrazit více »

Pro nezájem nebude během podzimních prázdnin školní družina v provozu.

24. 10. 2019 – Aktuality Školní družiny

Pro nezájem nebude během podzimních prázdnin školní družina v provozu.

Ocenění společnosti Scio