Na indiánské stezce – den druhý

1. 11. 2019 – Lenka Bohuslavová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017, , , ,

První den pobytu dětí z MŠ na škole v přírodě se nesl ve znamení příjezdu, vybalování a seznamování se s novým prostředím i paními učitelkami. Děti se po krátkém poledním odpočinku vydaly na první procházku po okolí a před večeří si stihly také pohrát v bohatě vybavené herně. 

Po výborné večeři nás čekal první vzkaz od velkého Šamana a děti se dozvěděly, co je na letošní škole v přírodě čeká. Každý den pro ně velcí duchové připraví jeden úkol, kterým pomůžou Matce Zemi a za odměnu získají jedno indiánské pírko. Pak už nás čekalo jen zpívání s kytarou, pohádka a popřání krásných snů…

 

Druhý den se nesl ve znamení smíchu, radosti, pobytu venku a dovádění s kamarády. Při odpolední výpravě na indiánskou stezku děti našly v lese první úkol od velkých duchů. Duch Země požádal děti o pomoc – postavení indiánského týpí. A protože se děti na úkol těšily, během chvilky vyrostl v lese krásný indiánský přístřešek. Za zpěvu písniček jsme během chvilky byli zpět a děti si mohly před večeří ještě chvilku pohrát. 

Po večeři jsme si zazpívali indiánskou písničku a děti dostaly své první indiánské pírko, které si schovaly pod polštář. Věříme, že jim přinese krásné sny. 

Lenka, Barča, Saša

Aktuality

Přijímací zkoušky – ZUŠ Na Popelce – pobočka Slivenec

25. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

(Doporučujeme přečíst: http://www.zusnapopelce.cz/cs/ informace-slivenec-ho ) Bez předchozího vyplnění online přihlášky není možné se přijímací zkoušky zúčastnit. Elektronickou přihlášku (prosíme i s háčky a čárkami nad písmeny) pro všechny obory vyplňte zde:  http://www.zusnapopelce.cz/cs/ prihlaska  nejpozději...

Zobrazit více »

Podmínky konání zájmových aktivit v učebnách od 25.5.2020

22. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

Oznamujeme Vám, že od 25. 5. 2020 opět zpřístupňujeme nájemcům učebny školy za účelem konání kroužků pro děti. V případě, že projevíte o pronájem zájem, zavazujete se do odvolání dodržovat následující:...

Zobrazit více »

Podmínky konání zájmových aktivit od 11. 5. 2020

12. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

Oznamujeme Vám, že od 11. 5. 2020 opět zpřístupňujeme nájemcům školy velkou i malou tělocvičnu za účelem sportovních aktivit. V případě, že projevíte o pronájem zájem, zavazujete se do odvolání dodržovat...

Zobrazit více »

Podmínky ochrany zdraví a provozu ZŠ a MŠ v období školního roku 2019/2020

3. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

ZŠ – podmínky ochrany zdraví a provozu pro období šk. roku 2019-2020 MŠ – podmínky ochrany zdraví a provozu pro období šk. roku 2019-2020 Čestné prohlášení

Rozhodnutí o přijetí žáků do 1. ročníku pro šk. rok 2020/2021

1. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

Rozhodnutí o přijetí žáků do 1. ročníku pro šk. rok 2020/2021

Ocenění společnosti Scio