Na indiánské stezce – den druhý

1. 11. 2019 – Lenka Bohuslavová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017, , , ,

První den pobytu dětí z MŠ na škole v přírodě se nesl ve znamení příjezdu, vybalování a seznamování se s novým prostředím i paními učitelkami. Děti se po krátkém poledním odpočinku vydaly na první procházku po okolí a před večeří si stihly také pohrát v bohatě vybavené herně. 

Po výborné večeři nás čekal první vzkaz od velkého Šamana a děti se dozvěděly, co je na letošní škole v přírodě čeká. Každý den pro ně velcí duchové připraví jeden úkol, kterým pomůžou Matce Zemi a za odměnu získají jedno indiánské pírko. Pak už nás čekalo jen zpívání s kytarou, pohádka a popřání krásných snů…

 

Druhý den se nesl ve znamení smíchu, radosti, pobytu venku a dovádění s kamarády. Při odpolední výpravě na indiánskou stezku děti našly v lese první úkol od velkých duchů. Duch Země požádal děti o pomoc – postavení indiánského týpí. A protože se děti na úkol těšily, během chvilky vyrostl v lese krásný indiánský přístřešek. Za zpěvu písniček jsme během chvilky byli zpět a děti si mohly před večeří ještě chvilku pohrát. 

Po večeři jsme si zazpívali indiánskou písničku a děti dostaly své první indiánské pírko, které si schovaly pod polštář. Věříme, že jim přinese krásné sny. 

Lenka, Barča, Saša

Aktuality

Sběr papíru 27/11 – 29/11 od 7:00 – 7:45

12. 11. 2019 – Aktuality Základní školy

Sběr papíru 27/11 – 29/11 od 7:00 – 7:45

Stávka

4. 11. 2019 – Aktivity jednotlivých tříd ZŠAktuality Základní školy

Vážení rodiče, většina pedagogických zaměstnanců naší školy se rozhodla zapojit do jednodenní stávky vyhlášené Českomoravským odborovým svazem pracovníků ve školství. Z tohoto důvodu se dne 6. 11. nebude konat výuka v základní...

Zobrazit více »

2. charitativní dětský bazárek

4. 11. 2019 – Aktuality Základní školy

2. charitativní dětský bazárek

Soutěž o nejlepší halloweenské strašidlo

25. 10. 2019 – Aktuality Základní školy

Žákovský parlament vyhlašuje soutěž o nejlepší halloweenské strašidlo. Najděte nepotřebné staré harampádí, odstřižky, odřezky a poskládejte halloweenské strašidlo. Na výrobě strašidla může pracovat každý sám nebo s kamarády ve skupině....

Zobrazit více »

Pro nezájem nebude během podzimních prázdnin školní družina v provozu.

24. 10. 2019 – Aktuality Školní družiny

Pro nezájem nebude během podzimních prázdnin školní družina v provozu.

Ocenění společnosti Scio