Na indiánské stezce – den pátý

4. 11. 2019 – Lenka Bohuslavová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017, , , ,

Dnes ráno jsme se probudili do krásného slunečného dne. Děti si opět po víkendové pauze ráno převzaly místní paní učitelky Iva a Martina. Dopolední program dětí se nese v duchu příprav na posvícení. Děti si v pátek upekly hnětýnky podle místního receptu, které si dnes nazdobily, a chystají se na posvícení. Krásné slunečné dopoledne si užily při vycházce do okolí a dosyta se vydováděly na louce. 

Po odpoledním odpočinku opět přijel poštovský panáček s nadílkou pro děti. Po přečtení a pomazlení jsme se vydali na další výpravu do okolí a cestou jsme se zastavili u poštovní schránky, abychom poslali překvapení rodičům. Děti měly celou cestu oči na šťopkách a bedlivě sledovaly okolí, zda opět někde nezahlédnou vzkaz s peříčkem. A protože byly skutečně pozorné, úkol našly. Dnes od Ducha vody – děti měly za úkol najít lísteček a poslat ho po vodě. Při tom si mohly přát tajné přání. Nakonec pak měly Duchovi vody zatančit tanec přivolávající déšť. Po krásné procházce si děti ještě stihly pohrát na zahradě u školky. K naší radosti začalo pršet, a tak jsme si mohli zatančit mezi kapkami deště, jako praví indiáni. 

Po večeři jsme si v kroužku opět zazpívali naši indiánskou písničku, popovídali si o dnešních zážitcích a děti dostaly pírka od Ducha vody. Následovala večerní hygiena a dokoukání pohádky Tři bratři. 

Děti jsou již teď napjaté, jaké další úkoly pro ně duchové nachystají na zítra. I my se těšíme na další společné zážitky s dětmi. 

Lenka, Barča a Saša

STÁVKA – vzhledem k tomu, že byla stávka vyhlášena v době, kdy už jsme byly s dětmi na škole v přírodě, se připojíme pouze vyslovením podpory. O děti bude řádně postaráno. L. + S. + B.

Aktuality

Sběr papíru 27/11 – 29/11 od 7:00 – 7:45

12. 11. 2019 – Aktuality Základní školy

Sběr papíru 27/11 – 29/11 od 7:00 – 7:45

Stávka

4. 11. 2019 – Aktivity jednotlivých tříd ZŠAktuality Základní školy

Vážení rodiče, většina pedagogických zaměstnanců naší školy se rozhodla zapojit do jednodenní stávky vyhlášené Českomoravským odborovým svazem pracovníků ve školství. Z tohoto důvodu se dne 6. 11. nebude konat výuka v základní...

Zobrazit více »

2. charitativní dětský bazárek

4. 11. 2019 – Aktuality Základní školy

2. charitativní dětský bazárek

Soutěž o nejlepší halloweenské strašidlo

25. 10. 2019 – Aktuality Základní školy

Žákovský parlament vyhlašuje soutěž o nejlepší halloweenské strašidlo. Najděte nepotřebné staré harampádí, odstřižky, odřezky a poskládejte halloweenské strašidlo. Na výrobě strašidla může pracovat každý sám nebo s kamarády ve skupině....

Zobrazit více »

Pro nezájem nebude během podzimních prázdnin školní družina v provozu.

24. 10. 2019 – Aktuality Školní družiny

Pro nezájem nebude během podzimních prázdnin školní družina v provozu.

Ocenění společnosti Scio