Na indiánské stezce – den pátý

4. 11. 2019 – Lenka Bohuslavová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017, , , ,

Dnes ráno jsme se probudili do krásného slunečného dne. Děti si opět po víkendové pauze ráno převzaly místní paní učitelky Iva a Martina. Dopolední program dětí se nese v duchu příprav na posvícení. Děti si v pátek upekly hnětýnky podle místního receptu, které si dnes nazdobily, a chystají se na posvícení. Krásné slunečné dopoledne si užily při vycházce do okolí a dosyta se vydováděly na louce. 

Po odpoledním odpočinku opět přijel poštovský panáček s nadílkou pro děti. Po přečtení a pomazlení jsme se vydali na další výpravu do okolí a cestou jsme se zastavili u poštovní schránky, abychom poslali překvapení rodičům. Děti měly celou cestu oči na šťopkách a bedlivě sledovaly okolí, zda opět někde nezahlédnou vzkaz s peříčkem. A protože byly skutečně pozorné, úkol našly. Dnes od Ducha vody – děti měly za úkol najít lísteček a poslat ho po vodě. Při tom si mohly přát tajné přání. Nakonec pak měly Duchovi vody zatančit tanec přivolávající déšť. Po krásné procházce si děti ještě stihly pohrát na zahradě u školky. K naší radosti začalo pršet, a tak jsme si mohli zatančit mezi kapkami deště, jako praví indiáni. 

Po večeři jsme si v kroužku opět zazpívali naši indiánskou písničku, popovídali si o dnešních zážitcích a děti dostaly pírka od Ducha vody. Následovala večerní hygiena a dokoukání pohádky Tři bratři. 

Děti jsou již teď napjaté, jaké další úkoly pro ně duchové nachystají na zítra. I my se těšíme na další společné zážitky s dětmi. 

Lenka, Barča a Saša

STÁVKA – vzhledem k tomu, že byla stávka vyhlášena v době, kdy už jsme byly s dětmi na škole v přírodě, se připojíme pouze vyslovením podpory. O děti bude řádně postaráno. L. + S. + B.

Aktuality

Přijímací zkoušky – ZUŠ Na Popelce – pobočka Slivenec

25. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

(Doporučujeme přečíst: http://www.zusnapopelce.cz/cs/ informace-slivenec-ho ) Bez předchozího vyplnění online přihlášky není možné se přijímací zkoušky zúčastnit. Elektronickou přihlášku (prosíme i s háčky a čárkami nad písmeny) pro všechny obory vyplňte zde:  http://www.zusnapopelce.cz/cs/ prihlaska  nejpozději...

Zobrazit více »

Podmínky konání zájmových aktivit v učebnách od 25.5.2020

22. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

Oznamujeme Vám, že od 25. 5. 2020 opět zpřístupňujeme nájemcům učebny školy za účelem konání kroužků pro děti. V případě, že projevíte o pronájem zájem, zavazujete se do odvolání dodržovat následující:...

Zobrazit více »

Podmínky konání zájmových aktivit od 11. 5. 2020

12. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

Oznamujeme Vám, že od 11. 5. 2020 opět zpřístupňujeme nájemcům školy velkou i malou tělocvičnu za účelem sportovních aktivit. V případě, že projevíte o pronájem zájem, zavazujete se do odvolání dodržovat...

Zobrazit více »

Podmínky ochrany zdraví a provozu ZŠ a MŠ v období školního roku 2019/2020

3. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

ZŠ – podmínky ochrany zdraví a provozu pro období šk. roku 2019-2020 MŠ – podmínky ochrany zdraví a provozu pro období šk. roku 2019-2020 Čestné prohlášení

Rozhodnutí o přijetí žáků do 1. ročníku pro šk. rok 2020/2021

1. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

Rozhodnutí o přijetí žáků do 1. ročníku pro šk. rok 2020/2021

Ocenění společnosti Scio