Na indiánské stezce – den třetí

2. 11. 2019 – Lenka Bohuslavová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017, , , ,

V sobotu ráno nás všechny probudila energická rozcvička s indiánskými rytmy. Hned po snídani děti našly dopis od Šamana, který je navedl k výrobě indiánských čelenek, do kterých si budou moci zapichovat peříčka za splněné úkoly od Duchů Země. Po kreativní činnosti jsme vyrazili na čerstvý vzduch. Počasí nám stále přeje. Děti samotné napadlo, že jako správní indiáni a ochránci přírody, bychom mohli vyčistit přilehlý les. Po záslužné práci si mnozí z nás vytvářeli obrázky z přírodních materiálů. 

Po výborném  obědě a odpočinku přijel poštovský panáček a přivezl pohledy od rodičů. Děti z nich mají velikou radost. Vysvitlo nám sluníčko, a tak jsme se vydali ven na hřiště, kde děti našly úkol od Ducha Ohně – „Posbírejte dřevo, připravte ohniště na bezpečném místě a zatancujte indiánský tanec kolem ohně“. Za zpěvu naši indiánské písně oheň vzplál a tanec v duchu indiánských rytmů mohl začít. Náramně jsme si to všichni užili, škoda, že jste nás u toho neviděli. Oheň nakonec uhasili beze studu naši chlapci.

Při rituálním indiánském kruhu děti získaly druhé peříčko, které si ihned zapíchly do své nově vyrobené čelenky. Byl na ně kouzelný pohled.

Saša, Barča a Lenka

Aktuality

Setkání rodičů a budoucích prvňáčků

10. 6. 2020 – Aktuality Základní školy

V pondělí 22. 6. v 15 hodin si Vás dovolujeme pozvat do AULY naší školy na organizační schůzku pro rodiče a zábavné odpoledne pro malé školáčky. Rodiče podepíší dokument o přijetí, obdrží...

Zobrazit více »

Přijímací zkoušky – ZUŠ Na Popelce – pobočka Slivenec

25. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

(Doporučujeme přečíst: http://www.zusnapopelce.cz/cs/ informace-slivenec-ho ) Bez předchozího vyplnění online přihlášky není možné se přijímací zkoušky zúčastnit. Elektronickou přihlášku (prosíme i s háčky a čárkami nad písmeny) pro všechny obory vyplňte zde:  http://www.zusnapopelce.cz/cs/ prihlaska  nejpozději...

Zobrazit více »

Podmínky konání zájmových aktivit v učebnách od 25.5.2020

22. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

Oznamujeme Vám, že od 25. 5. 2020 opět zpřístupňujeme nájemcům učebny školy za účelem konání kroužků pro děti. V případě, že projevíte o pronájem zájem, zavazujete se do odvolání dodržovat následující:...

Zobrazit více »

Podmínky konání zájmových aktivit od 11. 5. 2020

12. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

Oznamujeme Vám, že od 11. 5. 2020 opět zpřístupňujeme nájemcům školy velkou i malou tělocvičnu za účelem sportovních aktivit. V případě, že projevíte o pronájem zájem, zavazujete se do odvolání dodržovat...

Zobrazit více »

Podmínky ochrany zdraví a provozu ZŠ a MŠ v období školního roku 2019/2020

3. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

ZŠ – podmínky ochrany zdraví a provozu pro období šk. roku 2019-2020 MŠ – podmínky ochrany zdraví a provozu pro období šk. roku 2019-2020 Čestné prohlášení

Ocenění společnosti Scio