Na indiánské stezce – den třetí

2. 11. 2019 – Lenka Bohuslavová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017, , , ,

V sobotu ráno nás všechny probudila energická rozcvička s indiánskými rytmy. Hned po snídani děti našly dopis od Šamana, který je navedl k výrobě indiánských čelenek, do kterých si budou moci zapichovat peříčka za splněné úkoly od Duchů Země. Po kreativní činnosti jsme vyrazili na čerstvý vzduch. Počasí nám stále přeje. Děti samotné napadlo, že jako správní indiáni a ochránci přírody, bychom mohli vyčistit přilehlý les. Po záslužné práci si mnozí z nás vytvářeli obrázky z přírodních materiálů. 

Po výborném  obědě a odpočinku přijel poštovský panáček a přivezl pohledy od rodičů. Děti z nich mají velikou radost. Vysvitlo nám sluníčko, a tak jsme se vydali ven na hřiště, kde děti našly úkol od Ducha Ohně – „Posbírejte dřevo, připravte ohniště na bezpečném místě a zatancujte indiánský tanec kolem ohně“. Za zpěvu naši indiánské písně oheň vzplál a tanec v duchu indiánských rytmů mohl začít. Náramně jsme si to všichni užili, škoda, že jste nás u toho neviděli. Oheň nakonec uhasili beze studu naši chlapci.

Při rituálním indiánském kruhu děti získaly druhé peříčko, které si ihned zapíchly do své nově vyrobené čelenky. Byl na ně kouzelný pohled.

Saša, Barča a Lenka

Aktuality

Sběr papíru 27/11 – 29/11 od 7:00 – 7:45

12. 11. 2019 – Aktuality Základní školy

Sběr papíru 27/11 – 29/11 od 7:00 – 7:45

Stávka

4. 11. 2019 – Aktivity jednotlivých tříd ZŠAktuality Základní školy

Vážení rodiče, většina pedagogických zaměstnanců naší školy se rozhodla zapojit do jednodenní stávky vyhlášené Českomoravským odborovým svazem pracovníků ve školství. Z tohoto důvodu se dne 6. 11. nebude konat výuka v základní...

Zobrazit více »

2. charitativní dětský bazárek

4. 11. 2019 – Aktuality Základní školy

2. charitativní dětský bazárek

Soutěž o nejlepší halloweenské strašidlo

25. 10. 2019 – Aktuality Základní školy

Žákovský parlament vyhlašuje soutěž o nejlepší halloweenské strašidlo. Najděte nepotřebné staré harampádí, odstřižky, odřezky a poskládejte halloweenské strašidlo. Na výrobě strašidla může pracovat každý sám nebo s kamarády ve skupině....

Zobrazit více »

Pro nezájem nebude během podzimních prázdnin školní družina v provozu.

24. 10. 2019 – Aktuality Školní družiny

Pro nezájem nebude během podzimních prázdnin školní družina v provozu.

Ocenění společnosti Scio