Návštěva ateliérů a další tajemné setkání

23. 6. 2017 – Martin Šandor – Aktivity Školní družiny

Ve středu 7.6. jsme se vypravili do filmových ateliérů Three brothers production, které se specializují především na historické filmy. Nejprve jsme se byli podívat ve skladu rekvizit, kde se nacházely nejrůznější štíty, helmice, drátěné košile, postroje a další doplňky. Velmi zajímavá byla ukázka sad replik chirurgických nástrojů. Neméně zajímavá byla i další místnost, která byla plná brnění.  Dále jsme si prohlédli ateliéry připomínající hradní místnosti, včetně mučírny s množstvím všemožných děsivých nástrojů a pomůcek. Poslední sklad, který jsme navštívili, byl zaplněn různými meči, kordy, dýkami, halapartnami, sekerami a dalšími zbraněmi. Seznámili jsme se i s různými „udělátky“, které pomáhají při filmových bitvách a soubojích docílit co největší přesvědčivosti a zároveň chrání zdraví kaskadérů.

Toto studio se věnuje svému oboru opravdu důkladně a tak kromě interiérů, zbraní a dalších rekvizit připravují pro filmy a jiná vystoupení i své bojovníky – kaskadéry.

 Naše děti tak měly možnost zjistit, jak pečlivě a důkladně se jednotlivé souboje připravují a trénují, aby výsledek byl co možná nejrealističtější a zároveň pro herce bezpečný. Všichni si trochu zacvičili a vyzkoušeli i nějaké pády. Potom již mohli sledovat praktický nácvik souboje, který i trochu režírovali, včetně jeho závěrečného provedení. Závěrem sledovali několik videoukázek z práce studia.

Alespoň nejprve to vypadalo jako závěr. Náhle se však ozvala velmi tajemná hudba, která nás zavedla do prostředí starého ztemnělého kostela, kde hořely svíce, žhnul oheň a zněla ona tajemná hudba. V kněžišti zde stála nám již z dřívějška známá neznámá postava, která dětem předala další z řady pergamenů. Tentokrát v něm byla opět některá slova latinská a hebrejská. Navíc postava dětem sdělila, že v prostoru kostela je ukrytý poklad, který děti nakonec zdárně objevily.

V následujících dnech se pak děti snažily pergamen rozluštit. To se jim s pomocí předchozích překladů částečně povedlo. Nicméně nakonec znovu musely požádat bratra Tomáše od Křižovníků o pomoc s překladem.

 

 

 

 

 

Aktuality

Český den proti rakovině 16. 5. 2018

15. 5. 2018 – Aktuality Základní školy

Český den proti rakovině – 22. ročníku celonárodní veřejné sbírky se aktivně účastní žáci VI., VII. a VIII. třídy.        

Zápis do MŠ Slivenec

2. 5. 2018 – Aktuality Mateřské školy

9. května 2018 (St) v časech 8:00 – 12:00 a 15:00 – 17:00 – vyzvednutí přihlášek (lze si je stáhnout i z našich webových stránek) 16. května 2018 (St) v...

Zobrazit více »

Seznam přijatých žáků 2018-2019

2. 5. 2018 – Aktuality Základní školy

Seznam přijatých žáků 2018-19

V pondělí 30.4. pro nezájem a v pondělí 7.5. z organizačních důvodu nebude školní družina v provozu.

26. 4. 2018 – Aktuality Školní družiny

V pondělí 30.4.  pro nezájem a v pondělí 7.5. z organizačních důvodu nebude školní družina v provozu.

Ředitelské volno 30. 4. a 7. 5. 2018

24. 4. 2018 – Aktuality Základní školy

 30. 4.  a 7. 5. 2018 vyhlašuje ředitelka školy z organizačně-technických důvodů ředitelské volno.

Ocenění společnosti Scio