Návštěva Břevnovského kláštera

24. 10. 2018 – Martin Šandor – Aktivity jednotlivých tříd ZŠ

       Žáci 7. a 9. třídy absolvovali v pátek 19. 10. 2018 spolu se svými třídními učitelkami, asistentkami pedagoga a dvěma maminkami žáků 9. třídy prohlídku břevnovského kláštera (Benediktinského arciopatství sv. Vojtěcha a sv. Markéty v Praze-Břevnově), nejstaršího mužského kláštera v českých zemích.

      Seznámili jsme se s dějinami mnišství, historií břevnovského kláštera, s dnešní benediktinskou komunitou a prohlédli jsme si celou farnost. Protože byl klášter založen v roce 993, jeho historie je opravdu bohatá. Románská podoba kláštera byla ve 2. polovině 13. století postupně přestavěna v gotickém slohu. Nejvýznamnější opat období baroka Otmar Zinke v Břevnově zahájil na počátku 18. století novou výstavbu celého kláštera. Výzdobu chrámu a klášterních prostor prováděli přední umělci barokní doby (např. malíř Petr Brandl). Nádherná výzdoba interiérů prošla po roce 1989 rozsáhlou rekonstrukcí a výsledek je impozantní. Benediktini, kteří jsou původními zakladateli kláštera, spravují celý objekt dodnes a překvapilo nás, že jich zde žije pouze 12.

   Zajímá Vás více o životě mnichů a historii tohoto krásného pražského místa? Pak Vám komentovanou prohlídku břevnovského kláštera vřele doporučujeme.

 

D. Štolová, P. Levá a žáci 7. a 9. třídy

 

Aktuality

Den otevřených dveří na ZŠ a MŠ Praha – Slivenec 27. 3. 2019

12. 3. 2019 – Aktuality Základní školy

Den otevřených dveří na ZŠ a MŠ Praha – Slivenec se bude konat 27. 3. 2019, v ZŠ od 8.00 do 13.00 hodin, v MŠ od 9:00h do 11:30h. Zájemci...

Zobrazit více »

Pro nezájem nebude školní družina ve dnech jarních prázdnin 11. – 15. února v provozu.

4. 2. 2019 – Aktuality Školní družiny

Pro nezájem nebude školní družina ve dnech jarních prázdnin 11. – 15. února v provozu.

Pro nezájem nebude školní družina v den pololetních prázdnin 1.2. 2019 v provozu.

28. 1. 2019 – Aktuality Školní družiny

Pro nezájem nebude školní družina v den pololetních prázdnin 1.2. 2019 v provozu.

Omezený provoz mateřské a základní školy v měsících květnu a červnu

21. 1. 2019 – Aktuality Mateřské školyAktuality Základní školy

Omezený provoz mateřské a základní školy v měsících květnu a červnu

Zápis do ZŠ a MŠ Praha – Slivenec

8. 1. 2019 – Aktuality Mateřské školyAktuality Základní školy

Vážení rodiče,   veškeré potřebné informace k zápisu do 1. tříd ZŠ a k zápisu do mateřské školy najdete na příslušném odkaze. 

Ocenění společnosti Scio