Návštěva dobře utajeného sliveneckého muzea

24. 9. 2020 – Martin Šandor – Aktivity Školní družiny

            V druhé polovině září stihla také dvě oddělení navštívit úžasné, malé, dobře utajené slivenecké muzeum. I když slovo malé, je poněkud zavádějící. Malé je totiž jen svými rozměry. Svými exponáty je však doslova obrovské a hravě by dokázalo zaplnit prostory mnoha větších muzeí. Děti zde mohly vidět skleněné lahve od limonád, různé svítilny, plechové konvičky a mnoho dalších zajímavých věcí. Ale především množství nejrůznějších šicích strojů a předmětů s nimi spojených. Vystavené exponáty jsou většinou stále i funkční. A to i ty, které majitel sbírky získal v naprosto žalostném stavu. Po pečlivém očištění a opravě jsou teď znovu krásné. Majitel muzea, pan Jan Paul, musí mít asi nervy ze železa, protože hned v druhé větě po přivítání dovolil dětem na vše si sáhnout a čímkoli točit! Paní vychovatelka sice v tu chvíli nevěděla, kam dřív s očima, ale protože máme skvělé děti, vše dobře dopadlo. A děti si to náramně užily! Panu Paulovi za možnost prohlídky moc děkujeme.

 

Aktuality

Sběr papíru

23. 9. 2021 – Aktuality Základní školy

Příští týden bude opět sběr papíru. Kontejner bude přistaven už v pondělí (v úterý je volno), sběr bude probíhat od středy (29/9) do pátku (1/10) od 7.00 – 7.45.

Pěšky do školy

16. 9. 2021 – Aktivity jednotlivých tříd ZŠAktuality Základní školy

Osvětový projekt Pěšky do školy na podporu zdravé chůze a bezpečnějšího prostředí bez aut kolem škol probíhá pod záštitou MŠMT deseti krajských měst a je součástí aktivit Evropského týdne mobility. V roce 2020...

Zobrazit více »

Škola v přírodě

13. 9. 2021 – Aktuality Základní školy

 4.A dojela na ŠvP v pořádku.

Třídní schůzky 13.9.2021

9. 9. 2021 – Aktuality Základní školy

17:00 – 18:00 Třídní schůzky – I.A, I.B, II.A, II.B, III.A, III.B, IV.C, V.A, V.B 17:30 – 18:30 Třídní schůzky – VI.A, VI.B, VII.A, VII.B, VIII., IX.

Ocenění společnosti Scio