Návštěva kostela ve Slivenci

17. 1. 2016 – Lenka Bohuslavová – Aktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017

V pondělí 4. ledna jsme se poprvé sešli v novém roce ve školce a hned jsme vyrazili na návštěvu kostela ve Slivenci. Zde si děti prohlédly vystavené jesličky. O jesličkách a o sliveneckém kostele nám poutavě vyprávěla paní družinářka Petra Siganová. Děti se například dozvěděly legendu, která vypráví o tom, jak byli vybráni volek a oslík, aby zahřívali Jezulátko. Děti si jesličky pečlivě prohlížely, stejně tak i kostel a každý vhodil černouškovi do kasičky penízek. Závěrem si děti i s paními učitelkami zazpívaly koledy za doprovodu varhan. Protože děti pozorně naslouchaly vyprávění a leccos si zapamatovaly, obdržely obrázek s vyobrazením pastýře (děti mohou získat další postavy při návštěvách kostelů s vystavenými jesličkami). Do školky jsme se vraceli všichni plni dojmů.

Aktuality

Jednodenní výstražná stávka 27. 11. 2023

23. 11. 2023 – Aktuality Základní školy

Vážení rodiče, milí žáci, přátelé slivenecké školy, naše škola se připojuje k jednodenní výstražné stávce dne 27. 11. 2023. Škola se všemi svými pracovišti zůstane v tento den uzavřená. V...

Zobrazit více »

Miss Dýně 2023 – vyhlášení výsledků

6. 11. 2023 – Aktivity jednotlivých tříd ZŠAktuality Základní školy

Miss Dýně 2023 – vyhlášení výsledků   1. místo: Dariel Michon    2. místo: Anneli a Christopher Toma   3. místo: Lola Michon Hlasování ZDE  

Vzhledem k nezájmu nebude ve dnech podzimních prázdnin školní družina v provozu.

23. 10. 2023 – Aktuality Školní družiny

Vzhledem k nezájmu nebude ve dnech podzimních prázdnin školní družina v provozu.

Otoč knihu!

9. 10. 2023 – Aktuality Základní školy

Milí rodiče, milí žáci, ..knihy nechtějí jen tak ležet v policích, nejsou jen na jedno použití. A když je pošlete dál do dalších obýváků, knihoven a dalších čtenářských rukou, pomůžete...

Zobrazit více »

Ocenění společnosti Scio