Noc s Andersenem

16. 4. 2018 – Martin Šandor – Aktivity jednotlivých tříd ZŠ

 

I v letošním roce se ve škole uskutečnila Noc s Andersenem – celosvětová akce nocování ve školách a knihovnách na počest narození dánského spisovatele H. Ch. Andersena. Ústředním tématem bylo 180. výročí vydání pohádky Statečný cínový vojáček, z české tvorby 80. výročí vydání Rychlých šípů Jaroslava Foglara a 90. výročí vydání Povídání o pejskovi a kočičce od Karla Čapka.
Na naší škole se přespávání zúčastnilo několik tříd 1. stupně a 2. stupeň zastupovala 9. třída. Některé děti lovily bobříky s Rychlými šípy, jiné soutěžily s pejskem a kočičkou, všichni šli oblíbenou večerní bojovku a hlavně také četli. Četly děti, paní učitelky, menším dětem přišla číst i Petra Siganová ze družiny. Podívat se do školy přišla také paní učitelka Helén, která dětem zahrála na piano na dobrou noc. Ráno všichni posnídali výborné buchty, bábovky, perníky z domova, zabalili spacáky a rozešli se domů.
Celá akce se jako každý rok velmi povedla. Nejen že podporuje u dětí čtenářství, ale také stmeluje třídní kolektivy a prohlubuje spolupráci mezi ročníky i pedagogy. Děkuji všem zúčastněným a těším se na příští rok.

 
P. Chlumská

 

 

Aktuality

Den otevřených dveří na ZŠ a MŠ Praha – Slivenec 27. 3. 2019

12. 3. 2019 – Aktuality Základní školy

Den otevřených dveří na ZŠ a MŠ Praha – Slivenec se bude konat 27. 3. 2019, v ZŠ od 8.00 do 13.00 hodin, v MŠ od 9:00h do 11:30h. Zájemci...

Zobrazit více »

Pro nezájem nebude školní družina ve dnech jarních prázdnin 11. – 15. února v provozu.

4. 2. 2019 – Aktuality Školní družiny

Pro nezájem nebude školní družina ve dnech jarních prázdnin 11. – 15. února v provozu.

Pro nezájem nebude školní družina v den pololetních prázdnin 1.2. 2019 v provozu.

28. 1. 2019 – Aktuality Školní družiny

Pro nezájem nebude školní družina v den pololetních prázdnin 1.2. 2019 v provozu.

Omezený provoz mateřské a základní školy v měsících květnu a červnu

21. 1. 2019 – Aktuality Mateřské školyAktuality Základní školy

Omezený provoz mateřské a základní školy v měsících květnu a červnu

Zápis do ZŠ a MŠ Praha – Slivenec

8. 1. 2019 – Aktuality Mateřské školyAktuality Základní školy

Vážení rodiče,   veškeré potřebné informace k zápisu do 1. tříd ZŠ a k zápisu do mateřské školy najdete na příslušném odkaze. 

Ocenění společnosti Scio