Noc s Andersenem

16. 4. 2018 – Martin Šandor – Aktivity jednotlivých tříd ZŠ

 

I v letošním roce se ve škole uskutečnila Noc s Andersenem – celosvětová akce nocování ve školách a knihovnách na počest narození dánského spisovatele H. Ch. Andersena. Ústředním tématem bylo 180. výročí vydání pohádky Statečný cínový vojáček, z české tvorby 80. výročí vydání Rychlých šípů Jaroslava Foglara a 90. výročí vydání Povídání o pejskovi a kočičce od Karla Čapka.
Na naší škole se přespávání zúčastnilo několik tříd 1. stupně a 2. stupeň zastupovala 9. třída. Některé děti lovily bobříky s Rychlými šípy, jiné soutěžily s pejskem a kočičkou, všichni šli oblíbenou večerní bojovku a hlavně také četli. Četly děti, paní učitelky, menším dětem přišla číst i Petra Siganová ze družiny. Podívat se do školy přišla také paní učitelka Helén, která dětem zahrála na piano na dobrou noc. Ráno všichni posnídali výborné buchty, bábovky, perníky z domova, zabalili spacáky a rozešli se domů.
Celá akce se jako každý rok velmi povedla. Nejen že podporuje u dětí čtenářství, ale také stmeluje třídní kolektivy a prohlubuje spolupráci mezi ročníky i pedagogy. Děkuji všem zúčastněným a těším se na příští rok.

 
P. Chlumská

 

 

Aktuality

Konzultační hodiny pro rodiče

17. 4. 2018 – Aktuality Základní školy

Konzultační hodiny pro rodiče – 23. 4 – 24. 4. 2018 od 14.00 do 18.00.

Online přenos – ptačí budka

16. 4. 2018 – Aktivity jednotlivých tříd ZŠAktuality Základní školy

Odkaz na vysílání zde: https://zs-slivenec.click2stream.com

Zprávy ze ŠvP druhých tříd

16. 4. 2018 – Aktuality Základní školy

Piráti ze 2. tříd vzkazují, že dorazili do hotelu Lesní chata v pořádku a všem posílají pozdrav. Žáci 2. tříd a paní učitelky

Přijímací talentové zkoušky – ZUŠ Na Popelce – pobočka Slivenec

13. 4. 2018 – Aktuality Základní školy

Výtvarný obor: úterý 29. května – 14:00 – 17:00 Hudební obor: pondělí 18. června – 13:30 – 17:00 (v hudebním oboru se na pobočce Slivenec vyučuje hra na klavír, flétnu,...

Zobrazit více »

Příměstský tábor

6. 4. 2018 – Aktuality Základní školy

Již čtyři roky škola nabízí nejen svým žákům příměstský tábor. Probíhá vždy několik týdnů v červenci. Letos škola účast na příměstském táboře opět organizuje, tentokrát na dva týdny od 9. července...

Zobrazit více »

Ocenění společnosti Scio