Noc s Andersenem

16. 4. 2018 – Martin Šandor – Aktivity jednotlivých tříd ZŠ

 

I v letošním roce se ve škole uskutečnila Noc s Andersenem – celosvětová akce nocování ve školách a knihovnách na počest narození dánského spisovatele H. Ch. Andersena. Ústředním tématem bylo 180. výročí vydání pohádky Statečný cínový vojáček, z české tvorby 80. výročí vydání Rychlých šípů Jaroslava Foglara a 90. výročí vydání Povídání o pejskovi a kočičce od Karla Čapka.
Na naší škole se přespávání zúčastnilo několik tříd 1. stupně a 2. stupeň zastupovala 9. třída. Některé děti lovily bobříky s Rychlými šípy, jiné soutěžily s pejskem a kočičkou, všichni šli oblíbenou večerní bojovku a hlavně také četli. Četly děti, paní učitelky, menším dětem přišla číst i Petra Siganová ze družiny. Podívat se do školy přišla také paní učitelka Helén, která dětem zahrála na piano na dobrou noc. Ráno všichni posnídali výborné buchty, bábovky, perníky z domova, zabalili spacáky a rozešli se domů.
Celá akce se jako každý rok velmi povedla. Nejen že podporuje u dětí čtenářství, ale také stmeluje třídní kolektivy a prohlubuje spolupráci mezi ročníky i pedagogy. Děkuji všem zúčastněným a těším se na příští rok.

 
P. Chlumská

 

 

Aktuality

Nejkrásnější rakouské soutěsky – zájezd pro rodiče a děti

10. 9. 2018 – Aktuality Základní školy

Nejkrásnější rakouské soutěsky – zájezd pro rodiče a děti

Třídní schůzky 10. 9. 2018

3. 9. 2018 – Aktuality Základní školy

Třídní schůzky 2. – 5. třída ZŠ od 17.00 Třídní schůzky 6. – 9. třída ZŠ od 17.30

Zápis do školní družiny

1. 9. 2018 – Aktuality Školní družinyAktuality Základní školy

Zápis do školní družiny proběhne v pondělí 3.9. od 7:30 do 11:00 hodin ve školní jídelně, kde je třeba odevzdat řádně vyplněný zápisní lístek (časy odchodů se samozřejmě dají průběžně...

Zobrazit více »

Pozvánka na třídní schůzku MŠ

27. 8. 2018 – Aktuality Mateřské školy

Vážení rodiče. Srdečně Vás zveme na zahajovací třídní schůzku, která se bude konat ve středu 5.9.2018 od 16:30 hodin v aule ZŠ. Tuto schůzku zahájí a povede vedoucí učitelka – p.Eva...

Zobrazit více »

Ocenění společnosti Scio