Noc s Andersenem

16. 4. 2018 – Martin Šandor – Aktivity jednotlivých tříd ZŠ

 

I v letošním roce se ve škole uskutečnila Noc s Andersenem – celosvětová akce nocování ve školách a knihovnách na počest narození dánského spisovatele H. Ch. Andersena. Ústředním tématem bylo 180. výročí vydání pohádky Statečný cínový vojáček, z české tvorby 80. výročí vydání Rychlých šípů Jaroslava Foglara a 90. výročí vydání Povídání o pejskovi a kočičce od Karla Čapka.
Na naší škole se přespávání zúčastnilo několik tříd 1. stupně a 2. stupeň zastupovala 9. třída. Některé děti lovily bobříky s Rychlými šípy, jiné soutěžily s pejskem a kočičkou, všichni šli oblíbenou večerní bojovku a hlavně také četli. Četly děti, paní učitelky, menším dětem přišla číst i Petra Siganová ze družiny. Podívat se do školy přišla také paní učitelka Helén, která dětem zahrála na piano na dobrou noc. Ráno všichni posnídali výborné buchty, bábovky, perníky z domova, zabalili spacáky a rozešli se domů.
Celá akce se jako každý rok velmi povedla. Nejen že podporuje u dětí čtenářství, ale také stmeluje třídní kolektivy a prohlubuje spolupráci mezi ročníky i pedagogy. Děkuji všem zúčastněným a těším se na příští rok.

 
P. Chlumská

 

 

Aktuality

Prázdninový provoz MŠ

2. 7. 2018 – Aktuality Mateřské školy

V mateřské škole při ZŠ a MŠ Praha – Slivenec je provoz první 2 týdny, tzn. do 13. 7. 2018 v časech od 7 do 16 hodin. Pokud by někdo z rodičů měl...

Zobrazit více »

Kontakt během letních prázdnin

28. 6. 2018 – Aktuality Základní školy

V případě,  že budete potřebovat kontaktovat školu během letních prázdnin, volejte na tel. číslo 739 451 490

V pátek 29.6. bude školní družina v provozu do 14 hodin.

26. 6. 2018 – Aktuality Školní družiny

 V pátek 29.6. bude školní družina v provozu do 14 hodin.

Sportovní den

21. 6. 2018 – Aktivity jednotlivých tříd ZŠ

pondělí 25. 6. 2018 od 8:00h do cca 12:30h

Ocenění společnosti Scio