Noc s Andersenem

16. 4. 2018 – Martin Šandor – Aktivity jednotlivých tříd ZŠ

 

I v letošním roce se ve škole uskutečnila Noc s Andersenem – celosvětová akce nocování ve školách a knihovnách na počest narození dánského spisovatele H. Ch. Andersena. Ústředním tématem bylo 180. výročí vydání pohádky Statečný cínový vojáček, z české tvorby 80. výročí vydání Rychlých šípů Jaroslava Foglara a 90. výročí vydání Povídání o pejskovi a kočičce od Karla Čapka.
Na naší škole se přespávání zúčastnilo několik tříd 1. stupně a 2. stupeň zastupovala 9. třída. Některé děti lovily bobříky s Rychlými šípy, jiné soutěžily s pejskem a kočičkou, všichni šli oblíbenou večerní bojovku a hlavně také četli. Četly děti, paní učitelky, menším dětem přišla číst i Petra Siganová ze družiny. Podívat se do školy přišla také paní učitelka Helén, která dětem zahrála na piano na dobrou noc. Ráno všichni posnídali výborné buchty, bábovky, perníky z domova, zabalili spacáky a rozešli se domů.
Celá akce se jako každý rok velmi povedla. Nejen že podporuje u dětí čtenářství, ale také stmeluje třídní kolektivy a prohlubuje spolupráci mezi ročníky i pedagogy. Děkuji všem zúčastněným a těším se na příští rok.

 
P. Chlumská

 

 

Aktuality

Ukázky společenských her Mindok

25. 11. 2018 – Aktuality Školní družiny

V úterý 27.11. si budou moci zájemci od 16 do 18 hodin přijít prohlédnout a hlavně vyzkoušet populární společenské hry Mindok. V případě zájmu bude následně možnost tyto hry i...

Zobrazit více »

Adventní dílny 2018

22. 11. 2018 – Aktuality Základní školy

Adventní dílny 2018 – 2. prosince 2018 13:00 – 15:30 – adventní dílny  16:00 – rozsvícení obecního vánočního stromku s doprovodným programem 17:00 – vystoupení žáků na školním nádvoří  ...

Zobrazit více »

Vzhledem k nezájmu nebude školní družina během podzimních prázdnin v provozu.

25. 10. 2018 – Aktuality Školní družiny

Vzhledem k nezájmu nebude školní družina během podzimních prázdnin v provozu.

Ocenění společnosti Scio