Noc s Andersenem

3. 5. 2019 – Martin Šandor – Aktivity jednotlivých tříd ZŠ

I letos, tak jako každý rok, se v pátek  29. 3., některé třídy naší školy zúčastnily mezinárodního projektu přespávání ve školách a knihovnách na podporu čtenářství Noc s Andersenem. Po příchodu si všichni rozložili spacáky, navečeřeli se a vyrazili hrát bojovku, a také poprvé zasadit strom tzv. Pohádkovník (Fabularius Anderseni), botanický název Catalpa bignonioides. Témata Noci s Andersenem byla Andersen známý, neznámý a 70. výročí nakladatelství Albatros, takže jsme četli tvorbu některých autorů tohoto nakladatelství, např. E. Petišky, F. Nepila, O. Sekory. Nejmenším spáčům přišla číst P. Siganová a paní Krejčová z knihovny. Díky maminkám jsme měli dostatek občerstvení k večeři i k snídani. V sobotu ráno se všichni rozešli zpět domů, podělit se o své zážitky s rodiči a sourozenci. Děkujeme všem, kteří se s námi podíleli na pěkném průběhu celého projektu.

P. Chlumská

 

Aktuality

INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 11. LEDNA 2021 DO 22. LEDNA 2021

10. 1. 2021 – Aktuality Základní školy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy  Informuje, že provoz škol a školských zařízení v období od 11. do 22. ledna i nadále probíhá ve stejném režimu jako v období od...

Zobrazit více »

Kontakt na školu během podzimních prázdnin

26. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

V případě,  že budete potřebovat kontaktovat školu během podzimních prázdnin, volejte na tel. číslo 734 319 631

Pravidla soutěže o nejlepší halloweenskou dýni

23. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

1. Žákovský parlament vyhlašuje soutěž o nejlepší halloweenskou dýni žáků ZŠ a MŠ Praha – Slivenec. 2. Soutěžních fotografie je třeba zaslat do neděle 1. listopadu 2020 (včetně). 3. Hlasování...

Zobrazit více »

Žádost o ošetřovné – aktuální informace

22. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

Vážení rodiče, na odkazu níže naleznete informace týkající se žádosti o ošetřovné pro rodiče v případě uzavření školského zařízení. Mgr. P. Chlumská   https://www.mpsv.cz/web/cz/osetrovne

Mimořádné opatření MZ ČR účinné od 25. 9. 2020

27. 9. 2020 – Aktuality Základní školy

Vážení rodiče, v odkazu níže naleznete Mimořádné opatření MZ ČR účinné od 25. 9. 2020 do odvolání, týkající se testování osob, karanténních opatření a izolace. Zároveň je přiložené Čestné prohlášení,...

Zobrazit více »

Ocenění společnosti Scio