Historie školy

První zmínky o slivenecké škole se datují do roku 1778. Základní kámen ke stavbě školy byl položen v roce 1826. V letech 1900 – 1901 byla ve Slivenci slavnostně otevřena nová školní budova, která v téměř nezměněné podobě stojí dodnes. V roce 1967 byla otevřena pavilonová přestavba školy – dva učební pavilony a jeden správní pavilon. V letech 1993 – 1994 byl dobudován pavilon šaten. V téže době se pracovalo i na opravě historické budovy. V letech 1997 – 1998 byla zřízena z jednoho z kabinetů malá počítačová učebna. Od roku 2002 do roku 2004 procházel celý školní areál rozsáhlou rekonstrukcí. Historická budova dostala „nový plášť“, učební pavilony byly zatepleny, byly vybudovány moderní prosvětlené učebny, vznikla nová učebna výpočetní techniky, fyziky a chemie, učebna cizích jazyků a byl vybudován bezbariérový přístup, který umožňuje vzdělávat žáky s tělesným postižením. Dále byla vybudována kanalizace a plynová kotelna, která umožnila ekologičtější způsob vytápění školy. V roce 2006 bylo rozšířeno hřiště s umělým povrchem.

Na konci školního roku 2009 – 2010 byl z prostředků ESF a rozpočtu obce opraven a rozšířen o další třídy a kabinety bývalý správní pavilon, v němž byly školního roku 2010 – 2011 nově zřízeny kmenové učebny a školní kuchyňka. V tomto unikátně zrekonstruovaném pavilonu je zabudována rekuperační jednotka, která umožňuje řízenou výměnu vzduchu v pavilonu a tím přináší nejen zlepšení hygieny prostředí, ale také úsporu tepla, takže budova plně splňuje parametry nízkoenergetických budov.

V druhém pololetí školního roku 2011 – 2012 byla upravena školní jídelna a dovybavena novým nábytkem a kuchyňským vybavením. V červenci téhož roku proběhla komplexní modernizace počítačové učebny.

V letech 2011 – 2014 byla vybudována rozběhová dráha s doskočištěm, která je umístěno vedle lezecké stěny v prostoru za pavilonem B, a probíhala výstavba nové mateřské školy. Slavnostně otevřena byla 26. září 2013. Tato budova je postavena jako pasivní, kapacitu má pro 100 dětí, které jsou rozděleny do 4 tříd. V místě spojení nové MŠ a ZŠ vzniklo nové foyer, kde škola pořádá společenské akce.

Ve školním roce 2013 – 2014 došlo k revitalizaci školní zahrady.

Den otevřených dveří na ZŠ a MŠ Praha – Slivenec

18. 2. 2019 – Aktuality Základní školy

Den otevřených dveří na ZŠ a MŠ Praha – Slivenec se bude konat 21.2.2019 od 8.00 do 13.00 hodin. Zájemci budou mít možnost prohlédnout si prostory školy i jednotlivých tříd...

Zobrazit více »

Pro nezájem nebude školní družina ve dnech jarních prázdnin 11. – 15. února v provozu.

4. 2. 2019 – Aktuality Školní družiny

Pro nezájem nebude školní družina v den pololetních prázdnin 1.2. 2019 v provozu.

28. 1. 2019 – Aktuality Školní družiny

Omezený provoz mateřské a základní školy v měsících květnu a červnu

21. 1. 2019 – Aktuality Mateřské školyAktuality Základní školy

Omezený provoz mateřské a základní školy v měsících květnu a červnu

Zápis do ZŠ a MŠ Praha – Slivenec

8. 1. 2019 – Aktuality Mateřské školyAktuality Základní školy

Vážení rodiče,   veškeré potřebné informace k zápisu do 1. tříd ZŠ a k zápisu do mateřské školy najdete na příslušném odkaze.

Ocenění společnosti Scio