Jsme zapojeni

Dlouhodobé projekty

Zdravá škola

Od roku 2008/2009 usilujeme o získání titulu Zdravá škola a tím o zařazení naší školy do sítě škol podporujících zdraví. Do projektu je zapojena celá škola, tedy jak základní škola, tak škola mateřská. Podporujeme otevřenou komunikaci: učitel – rodič – žák.  Ve výuce klademe důraz na podporu zdravého životního stylu. Podporujeme spolupráci žáků napříč ročníky.
Vedeme žáky k sebehodnocení.

Zásady základní školy podporující zdraví:

• pohoda prostředí
  • zdravé učení
  • otevřené partnerství

Cílem programu Škol podporujících zdraví je trvale umožňovat optimální vývoj a rozvoj každého jednotlivce, žáka a učitele v součinnosti s rodiči a obcí, po stránce tělesné, duševní, sociální a duchovní. Program je současně nástrojem včasné primární prevence civilizačních chorob, antisociálního chování a všech závislostí.

Bezpečné cesty do školy

Naše škola je od roku 2008/2009 zapojena do projektu „Bezpečné cesty do školy“. Cílem tohoto projektu je především zvýšení dopravní bezpečnosti dětí při jejich cestách do školy a podpora udržitelné dopravy a zdravého životního stylu, zvýšení dopravní bezpečnosti v okolí školy. Projekt je realizován ve spolupráci s Magistrátem hl.m. Prahy, občanskými sdruženími Pražské matky a Oživení.

Cíle projektu:

• zapojení  žáků a rodičů  do hledání nebezpečných lokalit v jejich okolí
  • podpora udržitelné dopravy (chůze a jízdy na kole) a zdravého životního stylu
  • zvýšení povědomí o pravidlech dopravního chování
  • snížení provozu v okolí školy a tím i zlepšení životního prostředí
  • zvýšení zájmu žáků i rodičů o dění v okolí školy

Ekoškola

Od školního roku 2008/2009 jsme zapojeni do projektu Ekoškola s cílem získat titul Ekoškola. V rámci tohoto mezinárodního programu se žáci v ZŠ i MŠ učí o environmentálních tématech a zároveň sami usilují o minimalizaci objemu odpad i jeho třídění, úspory energie či vody a zlepšení životního prostředí školy a jejího okolí. Zakládají celoškolní pracovní tým Ekoškoly, vytvářejí si vlastní ekokodex, analyzují současnou situaci ve škole v uvedených oblastech a navrhují zlepšení, která se snaží posléze naplnit.

Projekt je zaměřen na 4 oblasti – odpady, energie, voda, prostředí školy. Rok 20012/2013 byl zaměřen na odpady a energie, rok 2013/2014 se zaměřil na základní živly na Zemi a jejich využití a ochranu. Problematika odpadů a energie však také byla náplní činností. V dalších letech se budeme zaměřovat na zbylá témata s tím, že aktivity se budou postupně cyklicky opakovat a rozvíjet.

Certifikát-mezinárodní program Ekoškola

Škola v přírodě – III.B, IV.B

21. 9. 2020 – Aktuality Základní školy

Všichni žáci III.B, IV.B a učitelé dorazili úspěšně na školu v přírodě.

Sběr papíru

10. 9. 2020 – Aktuality Základní školy

Příští týden bude opět sběr papíru, od středy 16/9 do pátku 18/9, vždy ráno od 7:00 do 7:45

Informace k zahájení šk. roku 2020/2021

31. 8. 2020 – Aktuality Základní školy

Milí rodiče, prázdniny končí a přichází nový školní rok 2020/2021. Stejně jako loni bude letošní školní rok provázet přítomnost onemocnění Covid – 19 a s ním spojená zvýšená hygienická opatření...

Zobrazit více »

Slavnostní zahájení školního roku 2020/2021

29. 8. 2020 – Aktuality Základní školy

Slavnostní zahájení školního roku – 8:00 – 8:15 na nádvoří školy     Žáci jsou ve škole s třídním učitelem 1. vyučovací hodinu.

Ocenění společnosti Scio