Jsme zapojeni

Dlouhodobé projekty

Zdravá škola

Od roku 2008/2009 usilujeme o získání titulu Zdravá škola a tím o zařazení naší školy do sítě škol podporujících zdraví. Do projektu je zapojena celá škola, tedy jak základní škola, tak škola mateřská. Podporujeme otevřenou komunikaci: učitel – rodič – žák.  Ve výuce klademe důraz na podporu zdravého životního stylu. Podporujeme spolupráci žáků napříč ročníky.
Vedeme žáky k sebehodnocení.

Zásady základní školy podporující zdraví:

• pohoda prostředí
  • zdravé učení
  • otevřené partnerství

Cílem programu Škol podporujících zdraví je trvale umožňovat optimální vývoj a rozvoj každého jednotlivce, žáka a učitele v součinnosti s rodiči a obcí, po stránce tělesné, duševní, sociální a duchovní. Program je současně nástrojem včasné primární prevence civilizačních chorob, antisociálního chování a všech závislostí.

Bezpečné cesty do školy

Naše škola je od roku 2008/2009 zapojena do projektu „Bezpečné cesty do školy“. Cílem tohoto projektu je především zvýšení dopravní bezpečnosti dětí při jejich cestách do školy a podpora udržitelné dopravy a zdravého životního stylu, zvýšení dopravní bezpečnosti v okolí školy. Projekt je realizován ve spolupráci s Magistrátem hl.m. Prahy, občanskými sdruženími Pražské matky a Oživení.

Cíle projektu:

• zapojení  žáků a rodičů  do hledání nebezpečných lokalit v jejich okolí
  • podpora udržitelné dopravy (chůze a jízdy na kole) a zdravého životního stylu
  • zvýšení povědomí o pravidlech dopravního chování
  • snížení provozu v okolí školy a tím i zlepšení životního prostředí
  • zvýšení zájmu žáků i rodičů o dění v okolí školy

Ekoškola

Od školního roku 2008/2009 jsme zapojeni do projektu Ekoškola s cílem získat titul Ekoškola. V rámci tohoto mezinárodního programu se žáci v ZŠ i MŠ učí o environmentálních tématech a zároveň sami usilují o minimalizaci objemu odpad i jeho třídění, úspory energie či vody a zlepšení životního prostředí školy a jejího okolí. Zakládají celoškolní pracovní tým Ekoškoly, vytvářejí si vlastní ekokodex, analyzují současnou situaci ve škole v uvedených oblastech a navrhují zlepšení, která se snaží posléze naplnit.

Projekt je zaměřen na 4 oblasti – odpady, energie, voda, prostředí školy. Rok 20012/2013 byl zaměřen na odpady a energie, rok 2013/2014 se zaměřil na základní živly na Zemi a jejich využití a ochranu. Problematika odpadů a energie však také byla náplní činností. V dalších letech se budeme zaměřovat na zbylá témata s tím, že aktivity se budou postupně cyklicky opakovat a rozvíjet.

Certifikát-mezinárodní program Ekoškola

Den otevřených dveří na ZŠ a MŠ Praha – Slivenec

18. 2. 2019 – Aktuality Základní školy

Den otevřených dveří na ZŠ a MŠ Praha – Slivenec se bude konat 21.2.2019 od 8.00 do 13.00 hodin. Zájemci budou mít možnost prohlédnout si prostory školy i jednotlivých tříd...

Zobrazit více »

Pro nezájem nebude školní družina ve dnech jarních prázdnin 11. – 15. února v provozu.

4. 2. 2019 – Aktuality Školní družiny

Pro nezájem nebude školní družina v den pololetních prázdnin 1.2. 2019 v provozu.

28. 1. 2019 – Aktuality Školní družiny

Omezený provoz mateřské a základní školy v měsících květnu a červnu

21. 1. 2019 – Aktuality Mateřské školyAktuality Základní školy

Omezený provoz mateřské a základní školy v měsících květnu a červnu

Zápis do ZŠ a MŠ Praha – Slivenec

8. 1. 2019 – Aktuality Mateřské školyAktuality Základní školy

Vážení rodiče,   veškeré potřebné informace k zápisu do 1. tříd ZŠ a k zápisu do mateřské školy najdete na příslušném odkaze.

Ocenění společnosti Scio