ON-LINE DRUŽINA?

7. 4. 2021 – Martin Šandor – Aktivity Školní družiny

                Po jarních prázdninách se bohužel uzavřely školy i pro nejmladší ročníky. Již v únoru jsme v jednom z oddělení, kam běžně chodí třeťáci, vyzkoušeli také „on-line družinu“. Děti dostaly možnost se pravidelně jedou týdně setkat přes aplikaci Zoom. Jak zapojit děti do některých aktivit družiny probíhajících v reálném čase bez možnosti přímého kontaktu bylo pro nás zatím velkou neznámou. Jak zvládnout internetové spojení? Jak děti zabavit? Jaké výtvarné činnosti vymyslet, aby na ně všichni měli potřebné pomůcky a zvládli je s instrukcemi pouze z obrazovky? To jsou jen některé otázky, které bylo třeba řešit. Projevila se i jistá přesycenost dětí sezení před počítačem při on-line výuce, kdy odpoledne daly samozřejmě přednost jiným činnostem, než dalšímu vysedávání před obrazovkou.

            Přesto možnost „on-line družiny“ pár dětí využilo. A tak došlo na vyprávění zážitků, povídání třeba o lidových tradicích masopustu, postního období i Velikonoc, čtení na pokračování, seznámení s novými zážitky třídního maskota, kvízy, kimovky, hru Na co myslím?, slovní kopanou nebo šifrování. Také se vyráběly papírové závěsné vločky či různí sněhuláci, sovy ze šišek, Morana, různé květiny i drobné velikonoční dekorace. Vyzkoušeno bylo i několik optických klamů a jednoduchých fyzikálních a chemických pokusů. Mnohdy se spolu s dětmi zapojili i rodiče nebo prarodiče. Oblíbené se staly kreslené hádanky, kdy jeden hráč kreslí a ostatní hádají co má obrázek znázorňovat. Děti dostaly také sněhovou výzvu – stát se sněhovým sochařem nebo stavbařem a ledovou výzvu – vytvořit ledové minidílko.

            Přestože jsme takto spolu mohli zůstat v kontaktu a děti si tato spojení snad alespoň trochu užily, osobní setkání a běžné činnosti družiny „on-line družina“ rozhodně nemohla nahradit.

 

Aktuality

Konference MÁME RÁDI ŠKOLU

20. 5. 2022 – Aktuality Základní školy

  Konference Máme rádi školu – Program  

Uzavření MŠ, školní jídelny, školní družiny, omezení výuky v ZŠ

17. 5. 2022 – Aktuality Základní školy

Vážení rodiče, dne 24. 5. 2022 dojde ve Slivenci v ulici Ke Smíchovu, k odstávce vody z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací společností Pražské vodovody a kanalizace,...

Zobrazit více »

24.5.2022 ZUŠ výtvarný obor – kresba venku – v plenéru

17. 5. 2022 – Aktuality Základní školy

dne 24. 5. 2022 dojde ve Slivenci v ulici Ke Smíchovu, k odstávce vody z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací společností Pražské vodovody a kanalizace, a. s.  ZUŠ výtvarný obor proběhne venku...

Zobrazit více »

Výsledky zápisu do 1. tříd pro školní rok 2022/2023

29. 4. 2022 – Aktuality Základní školy

Výsledky zápisu do 1. tříd pro školní rok 2022/2023

Ředitelské volno

8. 4. 2022 – Aktuality Základní školy

Milí rodiče, připomínáme, že na dny 11. – 13. 4. je vyhlášeno ředitelské volno. Návrat dětí do školy připadá na úterý 19. 4. 2022. Přejeme hezké velikonoční svátky. Pedagogický sbor...

Zobrazit více »

Ocenění společnosti Scio