ON-LINE DRUŽINA?

7. 4. 2021 – Martin Šandor – Aktivity Školní družiny

                Po jarních prázdninách se bohužel uzavřely školy i pro nejmladší ročníky. Již v únoru jsme v jednom z oddělení, kam běžně chodí třeťáci, vyzkoušeli také „on-line družinu“. Děti dostaly možnost se pravidelně jedou týdně setkat přes aplikaci Zoom. Jak zapojit děti do některých aktivit družiny probíhajících v reálném čase bez možnosti přímého kontaktu bylo pro nás zatím velkou neznámou. Jak zvládnout internetové spojení? Jak děti zabavit? Jaké výtvarné činnosti vymyslet, aby na ně všichni měli potřebné pomůcky a zvládli je s instrukcemi pouze z obrazovky? To jsou jen některé otázky, které bylo třeba řešit. Projevila se i jistá přesycenost dětí sezení před počítačem při on-line výuce, kdy odpoledne daly samozřejmě přednost jiným činnostem, než dalšímu vysedávání před obrazovkou.

            Přesto možnost „on-line družiny“ pár dětí využilo. A tak došlo na vyprávění zážitků, povídání třeba o lidových tradicích masopustu, postního období i Velikonoc, čtení na pokračování, seznámení s novými zážitky třídního maskota, kvízy, kimovky, hru Na co myslím?, slovní kopanou nebo šifrování. Také se vyráběly papírové závěsné vločky či různí sněhuláci, sovy ze šišek, Morana, různé květiny i drobné velikonoční dekorace. Vyzkoušeno bylo i několik optických klamů a jednoduchých fyzikálních a chemických pokusů. Mnohdy se spolu s dětmi zapojili i rodiče nebo prarodiče. Oblíbené se staly kreslené hádanky, kdy jeden hráč kreslí a ostatní hádají co má obrázek znázorňovat. Děti dostaly také sněhovou výzvu – stát se sněhovým sochařem nebo stavbařem a ledovou výzvu – vytvořit ledové minidílko.

            Přestože jsme takto spolu mohli zůstat v kontaktu a děti si tato spojení snad alespoň trochu užily, osobní setkání a běžné činnosti družiny „on-line družina“ rozhodně nemohla nahradit.

 

Aktuality

ŠKOLA NA ZKOUŠKU

7. 6. 2021 – Aktuality Základní školy

Srdečně zveme všechny rodiče a hlavně naše budoucí prvňáčky na zábavné setkání a seznámení se školou, které se koná dne 17.6. 2021 od 15 do 17 hodin v areálu školy....

Zobrazit více »

Sběr starého papíru

7. 6. 2021 – Aktuality Základní školy

středa – pátek, 9/6 – 11/6, od 7:00 do 7:45

Výsledky přijímacího řízení mateřské školy na školní rok 2021 – 2022

23. 5. 2021 – Aktuality Mateřské školy

Výsledky přijímacího řízení mateřské školy na školní rok 2021 – 2022

Stanovení výše úplaty na prázdninový provoz MŠ – 2021

19. 5. 2021 – Aktuality Mateřské školy

Ředitelka ZŠ a MŠ Praha Slivenec stanovuje úplatu na prázdninový provoz MŠ  v době od 1. 7.  do 16. 7. 2021 na 425 Kč V Praze 30. 4. 2021 Mgr. Petra Chlumská,...

Zobrazit více »

Ocenění společnosti Scio