ON-LINE DRUŽINA?

7. 4. 2021 – Martin Šandor – Aktivity Školní družiny

                Po jarních prázdninách se bohužel uzavřely školy i pro nejmladší ročníky. Již v únoru jsme v jednom z oddělení, kam běžně chodí třeťáci, vyzkoušeli také „on-line družinu“. Děti dostaly možnost se pravidelně jedou týdně setkat přes aplikaci Zoom. Jak zapojit děti do některých aktivit družiny probíhajících v reálném čase bez možnosti přímého kontaktu bylo pro nás zatím velkou neznámou. Jak zvládnout internetové spojení? Jak děti zabavit? Jaké výtvarné činnosti vymyslet, aby na ně všichni měli potřebné pomůcky a zvládli je s instrukcemi pouze z obrazovky? To jsou jen některé otázky, které bylo třeba řešit. Projevila se i jistá přesycenost dětí sezení před počítačem při on-line výuce, kdy odpoledne daly samozřejmě přednost jiným činnostem, než dalšímu vysedávání před obrazovkou.

            Přesto možnost „on-line družiny“ pár dětí využilo. A tak došlo na vyprávění zážitků, povídání třeba o lidových tradicích masopustu, postního období i Velikonoc, čtení na pokračování, seznámení s novými zážitky třídního maskota, kvízy, kimovky, hru Na co myslím?, slovní kopanou nebo šifrování. Také se vyráběly papírové závěsné vločky či různí sněhuláci, sovy ze šišek, Morana, různé květiny i drobné velikonoční dekorace. Vyzkoušeno bylo i několik optických klamů a jednoduchých fyzikálních a chemických pokusů. Mnohdy se spolu s dětmi zapojili i rodiče nebo prarodiče. Oblíbené se staly kreslené hádanky, kdy jeden hráč kreslí a ostatní hádají co má obrázek znázorňovat. Děti dostaly také sněhovou výzvu – stát se sněhovým sochařem nebo stavbařem a ledovou výzvu – vytvořit ledové minidílko.

            Přestože jsme takto spolu mohli zůstat v kontaktu a děti si tato spojení snad alespoň trochu užily, osobní setkání a běžné činnosti družiny „on-line družina“ rozhodně nemohla nahradit.

 

Aktuality

Sběr papíru

23. 9. 2021 – Aktuality Základní školy

Příští týden bude opět sběr papíru. Kontejner bude přistaven už v pondělí (v úterý je volno), sběr bude probíhat od středy (29/9) do pátku (1/10) od 7.00 – 7.45.

Pěšky do školy

16. 9. 2021 – Aktivity jednotlivých tříd ZŠAktuality Základní školy

Osvětový projekt Pěšky do školy na podporu zdravé chůze a bezpečnějšího prostředí bez aut kolem škol probíhá pod záštitou MŠMT deseti krajských měst a je součástí aktivit Evropského týdne mobility. V roce 2020...

Zobrazit více »

Škola v přírodě

13. 9. 2021 – Aktuality Základní školy

 4.A dojela na ŠvP v pořádku.

Třídní schůzky 13.9.2021

9. 9. 2021 – Aktuality Základní školy

17:00 – 18:00 Třídní schůzky – I.A, I.B, II.A, II.B, III.A, III.B, IV.C, V.A, V.B 17:30 – 18:30 Třídní schůzky – VI.A, VI.B, VII.A, VII.B, VIII., IX.

Ocenění společnosti Scio