Podzimní les – listopad u Lvíčat

14. 12. 2017 – Lenka Bohuslavová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017

Listopadem nás provázelo téma podzimní les. Díky krásnému výhledu do zahrady naší mateřské školy mohly děti každý den pozorovat změny v přírodě, které podzim přináší. Listy stromů změnily barvu, pak opadaly. A jak větve prořídly, často na nich vídáme posedávat ptactvo. Všímali jsme si také změn počasí – užili jsme si nejednu dešťovou přeháňku a ne vždy to bylo v teple a suchu ve třídě. Někdy nás déšť vyžene ze zahrady a to jste neviděli tu rychlost, jak už se děti umí seřadit do dvojic!

Samotné téma podzimního lesa jsme zahájili povídáním o rostlinách, které můžeme v lese vidět. Pomocí obrázků jsme si připomněly, že některé rostlinky nám dávají chutné plody, a že plody některých stromů můžeme využít k výtvarné činnosti. Na vastnoručně nasbíraných kaštanech jsme procvičili předmatematické představy i fantazii při skládání různých obrysů. 

Nedílnou součástí tématu bylo také povídání o zvířátkách, která u nás žijí ve volné přírodě. Děti se zúčastnily programu „Zvířátka v lese“, na kterém nám u nás ve školce paní ze zookroužku poutavě povídala o nejzajímavějších lesních zvířatech, pouštěla dětem ukázky zvuků zvířat a ukázala nám jejich velkoformátové fotografie. Program se našim dětem velice líbil a vydržely skutečně dlouho poslouchat. Zvířátka a rostliny jsme společně také vyhledávali v dětských knížkách a encyklopediích. Práce s knihou je u Lvíčat velice oblíbená. No a v neposlední řadě nás téma lesa provázelo také výtvarnými činnostmi (výsledky naší práce jste mohli vidět na nástěnkách v šatně a na chodbě), básničkami, písničkami, čtenými i vyprávěnými příběhy a při pozorování okolí na vycházkách mimo areál MŠ.

Oslavili jsme také svátek svatého Martina. Společně jsme vytvořili jedno veliké dílo, které zdobí dveře naší třídy. A protože se téma koníčků se sněhovými vločkami v hřívě dětem moc líbilo, každý si vytvořil ještě koníka vlastního. Bohužel nám sníh nedovezl…

Jak jste se jistě již dočetli na webu školy nebo v Mramoru, nová tělocvična je v provozu. A jsme velice rádi, že ji můžeme využívat i my s dětmi, a to vždy v úterý dopoledne. I když vybavení se zatím řeší, umíme si s dětmi užít i prázdný bezpečný prostor, jak můžete vidět na přiložených fotografiích. 

Také v listopadu děti čekalo divadélko v aule MŠ, tentokrát představení s názvem Na červenou stát. Děti se zábavnou formou seznámily s pravidly silničního provozu. 

Ve volných chvilkách si děti umějí hezky společně hrát, půjčují si hračky a chovají se k sobě většinou mile. Rády tančí, malují, zpívají, stavějí z dřevěných kostek i plastových stavebnic, každý den máme ve třídě postavenou vláčkodráhu…. Zkrátka si čas strávený ve třídě užívají plnými doušky.

Těšíme se na prosinec, který nám do třídy přinese vánoční atmosféru. 

Aktuality

Konzultační hodiny pro rodiče

17. 4. 2018 – Aktuality Základní školy

Konzultační hodiny pro rodiče – 23. 4 – 24. 4. 2018 od 14.00 do 18.00.

Online přenos – ptačí budka

16. 4. 2018 – Aktivity jednotlivých tříd ZŠAktuality Základní školy

Odkaz na vysílání zde: https://zs-slivenec.click2stream.com

Zprávy ze ŠvP druhých tříd

16. 4. 2018 – Aktuality Základní školy

Piráti ze 2. tříd vzkazují, že dorazili do hotelu Lesní chata v pořádku a všem posílají pozdrav. Žáci 2. tříd a paní učitelky

Přijímací talentové zkoušky – ZUŠ Na Popelce – pobočka Slivenec

13. 4. 2018 – Aktuality Základní školy

Výtvarný obor: úterý 29. května – 14:00 – 17:00 Hudební obor: pondělí 18. června – 13:30 – 17:00 (v hudebním oboru se na pobočce Slivenec vyučuje hra na klavír, flétnu,...

Zobrazit více »

Příměstský tábor

6. 4. 2018 – Aktuality Základní školy

Již čtyři roky škola nabízí nejen svým žákům příměstský tábor. Probíhá vždy několik týdnů v červenci. Letos škola účast na příměstském táboře opět organizuje, tentokrát na dva týdny od 9. července...

Zobrazit více »

Ocenění společnosti Scio