Kde bylo, tam bylo, byla jednou jedna třída. Nebylo to obyčejná třída, byla pohádková…
…na dveřích do naší třídy se objevil pohádkový hrad. A tak od konce dubna nechodíme do školky, ale do pohádky…

Téma pohádek nás bude provázet do konce školního roku. Hned na úvod jsme začali črodějnicemi, ježibabami a jinými kouzelnými postavami. Proč? Protože se chystal čarodějnický den ve školce! Fotografie z akce najdete na webových stránkách v samostatném článku.
Pak už jsme se pustili do klasických pohádek, které zná každé lvíčátko.
První pohádkou byla pohádka O perníkové chaloupce. Děti ozdobily perníčky, a pak je nalepily na vlastnoručně vyrobenou perníkovou chaloupku. Společně jsme si pohádku převyprávěli, zkoušeli jsme různě měnit hlasy a napodobovat různé zvuky.
Další pohádkou v pořadí byla O Smolíčkovi. Děti v rolích jezinek tak líbeznými hlásky prosily, přemlouvaly a slibovaly, že jim nakonec při společné dramatizaci vždy Smolíček otevřel. Ale všechno dobře dopadlo, protože ho jelen nakonec zachránil. Naše paní asistentka Bára Hrubešová si pro nás připravila krásné a zajímavé povídání o jelení rodině s ukázkou skutečných parohů. Děti také namalovaly volnou kresbou jezinku tak, jak si jí představují a dovedou ztvárnit.  Podruhé jsme pak jezinku ztvárnily pomocí pro děti zajímavé výtvarné techniky tupování přes šablonu. Děti tupovaly houbičkami černou temperou přes šablonu, a když se šablona zvedla, jako by kouzlem se vyloupla postava jezinky. Touto pohádkou se s tématem neloučíme. V červnu nás čekají další krásné pohádky, mezi nimi například O třech malých prasátcích. 

Máme za sebou jarní výlet do Prokopského údolí, kam jsme se vydali společně s dětmi z Klokánků. V polovině května jsme společně s rodiči na zahradě mateřské školy oslavili Den rodiny Indiánským dnem zaměřeným na polytechnickou výchovu. Děti si mohly vyrobit tomahawg, hudební nástroj, osobní talisman, pomalovat totem nebo tričko a další zajímavé věci. Rodiče ochotně a velice statečně vrtali dírky, řezali zářezy a rozdvojovali se, aby pomohli četnému potomstvu na různých stanovištích. Koncem měsíce května nás navštívilo divadlo Glans, které nám zahrálo krásné Tři pohádky. 

Těšíme se na poslední měsíc ve školce, na zahradní slavnost i celoškolkový výlet, který nás čeká!

Lenka, Romana a Lvíčata

 

Aktuality

Den otevřených dveří na ZŠ a MŠ Praha – Slivenec 27. 3. 2019

12. 3. 2019 – Aktuality Základní školy

Den otevřených dveří na ZŠ a MŠ Praha – Slivenec se bude konat 27. 3. 2019, v ZŠ od 8.00 do 13.00 hodin, v MŠ od 9:00h do 11:30h. Zájemci...

Zobrazit více »

Pro nezájem nebude školní družina ve dnech jarních prázdnin 11. – 15. února v provozu.

4. 2. 2019 – Aktuality Školní družiny

Pro nezájem nebude školní družina ve dnech jarních prázdnin 11. – 15. února v provozu.

Pro nezájem nebude školní družina v den pololetních prázdnin 1.2. 2019 v provozu.

28. 1. 2019 – Aktuality Školní družiny

Pro nezájem nebude školní družina v den pololetních prázdnin 1.2. 2019 v provozu.

Omezený provoz mateřské a základní školy v měsících květnu a červnu

21. 1. 2019 – Aktuality Mateřské školyAktuality Základní školy

Omezený provoz mateřské a základní školy v měsících květnu a červnu

Zápis do ZŠ a MŠ Praha – Slivenec

8. 1. 2019 – Aktuality Mateřské školyAktuality Základní školy

Vážení rodiče,   veškeré potřebné informace k zápisu do 1. tříd ZŠ a k zápisu do mateřské školy najdete na příslušném odkaze. 

Ocenění společnosti Scio