Kde bylo, tam bylo, byla jednou jedna třída. Nebylo to obyčejná třída, byla pohádková…
…na dveřích do naší třídy se objevil pohádkový hrad. A tak od konce dubna nechodíme do školky, ale do pohádky…

Téma pohádek nás bude provázet do konce školního roku. Hned na úvod jsme začali črodějnicemi, ježibabami a jinými kouzelnými postavami. Proč? Protože se chystal čarodějnický den ve školce! Fotografie z akce najdete na webových stránkách v samostatném článku.
Pak už jsme se pustili do klasických pohádek, které zná každé lvíčátko.
První pohádkou byla pohádka O perníkové chaloupce. Děti ozdobily perníčky, a pak je nalepily na vlastnoručně vyrobenou perníkovou chaloupku. Společně jsme si pohádku převyprávěli, zkoušeli jsme různě měnit hlasy a napodobovat různé zvuky.
Další pohádkou v pořadí byla O Smolíčkovi. Děti v rolích jezinek tak líbeznými hlásky prosily, přemlouvaly a slibovaly, že jim nakonec při společné dramatizaci vždy Smolíček otevřel. Ale všechno dobře dopadlo, protože ho jelen nakonec zachránil. Naše paní asistentka Bára Hrubešová si pro nás připravila krásné a zajímavé povídání o jelení rodině s ukázkou skutečných parohů. Děti také namalovaly volnou kresbou jezinku tak, jak si jí představují a dovedou ztvárnit.  Podruhé jsme pak jezinku ztvárnily pomocí pro děti zajímavé výtvarné techniky tupování přes šablonu. Děti tupovaly houbičkami černou temperou přes šablonu, a když se šablona zvedla, jako by kouzlem se vyloupla postava jezinky. Touto pohádkou se s tématem neloučíme. V červnu nás čekají další krásné pohádky, mezi nimi například O třech malých prasátcích. 

Máme za sebou jarní výlet do Prokopského údolí, kam jsme se vydali společně s dětmi z Klokánků. V polovině května jsme společně s rodiči na zahradě mateřské školy oslavili Den rodiny Indiánským dnem zaměřeným na polytechnickou výchovu. Děti si mohly vyrobit tomahawg, hudební nástroj, osobní talisman, pomalovat totem nebo tričko a další zajímavé věci. Rodiče ochotně a velice statečně vrtali dírky, řezali zářezy a rozdvojovali se, aby pomohli četnému potomstvu na různých stanovištích. Koncem měsíce května nás navštívilo divadlo Glans, které nám zahrálo krásné Tři pohádky. 

Těšíme se na poslední měsíc ve školce, na zahradní slavnost i celoškolkový výlet, který nás čeká!

Lenka, Romana a Lvíčata

 

Aktuality

Prázdninový provoz MŠ

2. 7. 2018 – Aktuality Mateřské školy

V mateřské škole při ZŠ a MŠ Praha – Slivenec je provoz první 2 týdny, tzn. do 13. 7. 2018 v časech od 7 do 16 hodin. Pokud by někdo z rodičů měl...

Zobrazit více »

Kontakt během letních prázdnin

28. 6. 2018 – Aktuality Základní školy

V případě,  že budete potřebovat kontaktovat školu během letních prázdnin, volejte na tel. číslo 739 451 490

V pátek 29.6. bude školní družina v provozu do 14 hodin.

26. 6. 2018 – Aktuality Školní družiny

 V pátek 29.6. bude školní družina v provozu do 14 hodin.

Sportovní den

21. 6. 2018 – Aktivity jednotlivých tříd ZŠ

pondělí 25. 6. 2018 od 8:00h do cca 12:30h

Ocenění společnosti Scio