Kde bylo, tam bylo, byla jednou jedna třída. Nebylo to obyčejná třída, byla pohádková…
…na dveřích do naší třídy se objevil pohádkový hrad. A tak od konce dubna nechodíme do školky, ale do pohádky…

Téma pohádek nás bude provázet do konce školního roku. Hned na úvod jsme začali črodějnicemi, ježibabami a jinými kouzelnými postavami. Proč? Protože se chystal čarodějnický den ve školce! Fotografie z akce najdete na webových stránkách v samostatném článku.
Pak už jsme se pustili do klasických pohádek, které zná každé lvíčátko.
První pohádkou byla pohádka O perníkové chaloupce. Děti ozdobily perníčky, a pak je nalepily na vlastnoručně vyrobenou perníkovou chaloupku. Společně jsme si pohádku převyprávěli, zkoušeli jsme různě měnit hlasy a napodobovat různé zvuky.
Další pohádkou v pořadí byla O Smolíčkovi. Děti v rolích jezinek tak líbeznými hlásky prosily, přemlouvaly a slibovaly, že jim nakonec při společné dramatizaci vždy Smolíček otevřel. Ale všechno dobře dopadlo, protože ho jelen nakonec zachránil. Naše paní asistentka Bára Hrubešová si pro nás připravila krásné a zajímavé povídání o jelení rodině s ukázkou skutečných parohů. Děti také namalovaly volnou kresbou jezinku tak, jak si jí představují a dovedou ztvárnit.  Podruhé jsme pak jezinku ztvárnily pomocí pro děti zajímavé výtvarné techniky tupování přes šablonu. Děti tupovaly houbičkami černou temperou přes šablonu, a když se šablona zvedla, jako by kouzlem se vyloupla postava jezinky. Touto pohádkou se s tématem neloučíme. V červnu nás čekají další krásné pohádky, mezi nimi například O třech malých prasátcích. 

Máme za sebou jarní výlet do Prokopského údolí, kam jsme se vydali společně s dětmi z Klokánků. V polovině května jsme společně s rodiči na zahradě mateřské školy oslavili Den rodiny Indiánským dnem zaměřeným na polytechnickou výchovu. Děti si mohly vyrobit tomahawg, hudební nástroj, osobní talisman, pomalovat totem nebo tričko a další zajímavé věci. Rodiče ochotně a velice statečně vrtali dírky, řezali zářezy a rozdvojovali se, aby pomohli četnému potomstvu na různých stanovištích. Koncem měsíce května nás navštívilo divadlo Glans, které nám zahrálo krásné Tři pohádky. 

Těšíme se na poslední měsíc ve školce, na zahradní slavnost i celoškolkový výlet, který nás čeká!

Lenka, Romana a Lvíčata

 

Aktuality

Tajemný systém Edupage

17. 10. 2018 – Aktuality Základní školy

Jako mnohé jiné školy i ta naše se snaží držet tempo s nezadržitelným pokrokem v oblasti informačních a komunikačních technologií. Rozhodli jsme se proto, že zavedeme (pro snadnější informovanost a komunikaci s rodiči...

Zobrazit více »

SVAČINY DO ŠKOLY

16. 10. 2018 – Aktuality Základní školy

Vážení rodiče, škola vám nabízí v rámci služeb i možnost objednat svým dětem svačiny.  Využíváme pro tuto službu nabídky firmy Svač, jejíž stránky jsou Svac.cz, zájemci se mohou hlásit prostřednictvím  formuláře: svac.cz/slivenec. Rodiče se...

Zobrazit více »

Anglické odpoledne pro děti

24. 9. 2018 – Aktuality Základní školy

Anglické odpoledne pro děti

Nejkrásnější rakouské soutěsky – zájezd pro rodiče a děti

10. 9. 2018 – Aktuality Základní školy

Nejkrásnější rakouské soutěsky – zájezd pro rodiče a děti

Ocenění společnosti Scio