Pozdrav ze zahraničního pobytu v Itálii

12. 6. 2018 – Martin Šandor – Aktivity jednotlivých tříd ZŠ

I letošní zahraničí výjezd do Itálie jsme všichni očekávali s nadšením. Do městečka Cesanatico jsme dorazili po bezproblémové cestě v sobotu ráno. Přivítalo nás zde pár mráčků, které však vítr rychle rozehnal, a až do dneška (úterý) vládne oblohou „azzuro“ a teplota kolem 30 stupňů.

Také letos provází náš pobyt soutěž, tentokrát v duchu starořeckých olympijských her. V neděli večer jsme je zahájili slavnostním nástupem sportovců zúčastněných zemí a přebrali planoucí pochodeň, kterou nám přinesl běžec z řecké Olympie ozdobený vavřínovým věncem. Za rytmu melodie „We are the champions“ všichni představitelé jednotlivých zemí (děti si vylosovaly země tak, aby byly rovnoměrně zastoupené všechny světadíly) olympiádu slavnostně otevřeli.

Dnes už máme za sebou několik disciplín: plavání, přehazovanou, basketbal a stavby z písku reprezentující symboly jednotlivých světadílů. Každý den zahajujeme ranním rozběhem a cvičením na posilovacích strojích v nedalekém přírodním parku.

V neděli jsme navštívili městečko Cesenatico, proslulé slavným kanálem, které pro bezpečné uložení plachetnic vyprojektoval Leonardo da Vinci.  Tam jsme se pokochali nádherou rozvinutých různobarevných plachet typických pro Cesenatico a letos poprvé jsme zavítali do místního úchvatného muzea lodí. Zde jsme si mohli prohlédnout, jak se lodě staví, jakými různorodými způsoby zde rybáři loví ryby, ale především jsme prozkoumali plachetnice nejen zblízka, ale i ze shora z různých úrovní jednotlivých ochozů.

Posíláme do Prahy nádherné azurové počasí a těšíme se na další disciplíny olympijských her a na výlety, které nás letos čekají. Kromě obvyklé plavby na lodi máme v plánu navštívit konečně všichni místní aquapark a prohlédnout si historické centrum nedalekého města Ravenna.

Aktuality

Havárie vody

12. 6. 2018 – Aktuality Základní školy

Škola dnes prožila dramatický den, netekla voda. Proto děti měly oběd na jednorázových talířkách, a proto byla učiněna i další opatření, jako telefonování rodičům, obstarání cisterny s pitnou vodou atd....

Zobrazit více »

Upozornění pro vstup do areálu hřiště

1. 6. 2018 – Aktuality Základní školy

Milí žáci, vážení rodiče, areál školy (zahrada) je pro Vás otevřen i v odpoledních hodinách v souvislosti s filosofií komunitní školy. Nicméně je důležité dodržovat jistá pravidla: nevstupovat po schodech na pavlače MŠ...

Zobrazit více »

Otvírání studánky Dobrá voda

29. 5. 2018 – Aktuality Školní družiny

Ve středu 30.5. si uděláme malý výlet  do  Holyně, kde budeme ve spolupráci s místním úřadem „otvírat“ studánku Dobrá voda, které jsme patronem. Mimo jiné  odebereme vzorky vody pro rozbor...

Zobrazit více »

Projekt EDISON opět na naší škole

29. 5. 2018 – Aktuality Základní školy

4. 6. – 8. 6. proběhne opět na naší škole projekt EDISON. Videovizitky studentů z jednotlivých zemí naleznete ZDE.

Pozvánka na zahradní slavnost MŠ

24. 5. 2018 – Aktuality Mateřské školy

Srdečně Vás zveme na zahradní slavnost mateřské školy. Zahradní slavnost

Ocenění společnosti Scio