Pozdrav ze zahraničního pobytu v Itálii

12. 6. 2018 – Martin Šandor – Aktivity jednotlivých tříd ZŠ

I letošní zahraničí výjezd do Itálie jsme všichni očekávali s nadšením. Do městečka Cesanatico jsme dorazili po bezproblémové cestě v sobotu ráno. Přivítalo nás zde pár mráčků, které však vítr rychle rozehnal, a až do dneška (úterý) vládne oblohou „azzuro“ a teplota kolem 30 stupňů.

Také letos provází náš pobyt soutěž, tentokrát v duchu starořeckých olympijských her. V neděli večer jsme je zahájili slavnostním nástupem sportovců zúčastněných zemí a přebrali planoucí pochodeň, kterou nám přinesl běžec z řecké Olympie ozdobený vavřínovým věncem. Za rytmu melodie „We are the champions“ všichni představitelé jednotlivých zemí (děti si vylosovaly země tak, aby byly rovnoměrně zastoupené všechny světadíly) olympiádu slavnostně otevřeli.

Dnes už máme za sebou několik disciplín: plavání, přehazovanou, basketbal a stavby z písku reprezentující symboly jednotlivých světadílů. Každý den zahajujeme ranním rozběhem a cvičením na posilovacích strojích v nedalekém přírodním parku.

V neděli jsme navštívili městečko Cesenatico, proslulé slavným kanálem, které pro bezpečné uložení plachetnic vyprojektoval Leonardo da Vinci.  Tam jsme se pokochali nádherou rozvinutých různobarevných plachet typických pro Cesenatico a letos poprvé jsme zavítali do místního úchvatného muzea lodí. Zde jsme si mohli prohlédnout, jak se lodě staví, jakými různorodými způsoby zde rybáři loví ryby, ale především jsme prozkoumali plachetnice nejen zblízka, ale i ze shora z různých úrovní jednotlivých ochozů.

Posíláme do Prahy nádherné azurové počasí a těšíme se na další disciplíny olympijských her a na výlety, které nás letos čekají. Kromě obvyklé plavby na lodi máme v plánu navštívit konečně všichni místní aquapark a prohlédnout si historické centrum nedalekého města Ravenna.

Aktuality

1. charitativní dětský bazárek

14. 5. 2019 – Aktuality Základní školy

Unie rodičů při ZŠ a MŠ Slivenec Vás zve 19. 5. 2019 na 1. charitativní dětský bazárek.   Pozvánka

Kontakt během 6. 5. – 9. 5. 2019 – OMEZENÝ PROVOZ

6. 5. 2019 – Aktuality Základní školy

V případě,  že budete potřebovat kontaktovat školu během OMEZENÉHO PROVOZU 6. 5 – 9. 5. 2019, volejte na tel. číslo 777 764 391.

Online přenos – ptačí budka

3. 5. 2019 – Aktuality Základní školy

Přímý přenos z kamery ZŠ Slivenec

Seznam přijatých žáků do 1. tříd 2019-2020

2. 5. 2019 – Aktuality Základní školy

Seznam přijatých žáků 2019-2020

Ocenění společnosti Scio