Přechod Brd

11. 10. 2022 – Martin Šandor – Aktivity Školní družiny

V sobotu 8.10. se mohli zájemci zúčastnit již XII. Přechodu Brd. V Mníšku pod Brdy nechyběla oblíbená zastávka v místní cukrárně. Dále se pokračovalo tradiční trasou na Skalku, kde si všichni účastníci dali něco dobrého k jídlu a většina si také opekla buřty. Další trasa však tentokrát pokračovala jiným směrem – na Černolice. Kousek od Černolic byla další zastávka na vrchu Červená hlína, kde stojí i 30 metrů vysoká ocelová rozhledna Korunka. Ta dostala jméno podle své vrchní části, která připomíná korunu. Na vyhlídkovou plošinu, na kterou několik odvážlivců vystoupalo, vede 118 schodů. Zde došlo i k velmi milému setkání s Bětkou Daňkovou, která od tohoto školního roku vede velkou školní družinu na Zličíně. Od rozhledny se pokračovalo na přírodní památku Černolické skály a dále do Černolic na autobus domů.

Ani tentokrát nechyběly různé úkoly a soutěže – hledání písmen a luštění tajenky, salaoba, běh po číslech, pavoučí síť, číselné pyramidy ……

Letošní přechod Brd navíc obohatila náročná nesoutěžní disciplína, která zabrala hodně času – sběr hub. Náročná nebyla tím, že by se houby těžko hledaly, ale právě naopak. Houby letos byly, kam se oko podívalo. Jak se říká, bylo to na nůši s kosou. Ale uznejte, když už skoro na každém kroku rostly krásné hříbky, přeci se tam jen tak nemohly nechat. A tak se plnily připravené košíky, papírové i látkové tašky ….

 

Aktuality

Vzhledem k nezájmu nebude školní družina ve dnech ředitelského volna a velikonočních prázdnin v provozu.

30. 3. 2023 – Aktuality Školní družiny

Vzhledem k nezájmu nebude školní družina ve dnech ředitelského volna a velikonočních prázdnin v provozu.

Ředitelské volno 3. – 5. 4. 2023

27. 3. 2023 – Aktuality Základní školy

Od pondělí 3.4. 2023 do středy 5.4.2023 mají žáci ZŠ a MŠ Praha – Slivenec ŘEDITELSKÉ VOLNO.

Pro nezájem nebude školní družina v době jarních prázdnin v provozu.

9. 3. 2023 – Aktuality Školní družiny

Pro nezájem nebude školní družina v době jarních prázdnin v provozu.

Sběr papíru 8. – 10. 3. 2023

6. 3. 2023 – Aktuality Základní školy

Příští týden bude opět sběr papíru, probíhat bude od středy 8.3.2023 do pátku 10.3.2023 od 7.00 – 7.45.

Ocenění společnosti Scio