Příměstské tábory

25. 7. 2018 – Martin Šandor – Aktivity jednotlivých tříd ZŠ

Letošní rok, jak je již naší tradicí, se  9.-13.7. a 16.- 20.7.  2018 konaly další ročníky příměstských táborů. Témata našich táborů zněly: Detektivové S.R.O. a  Všemi smysly. Oba turnusy provázely Alžběta Daňková a Petra Stříbrná a ani v jednom nebylo místo na nudu. První týden  se nesl v duchu detektivních úkolů, které děti musely ze dne na den řešit a tím se vždy dozvěděly, kam se další den vypravíme. A tak se děti dostaly dle šifer na hřiště Gutovka ve Strašnicích, díky další zprávě hledaly Spejbla a Hurvínka v Plzni, v Mníšku pod Brdy pak děti objevily ztracené skřítky, když je princezna Anička a místní hraběnka provedla zámkem. Následující den se detektivové vypravili za medvědy do Berouna a vyšplhali na Městskou horu a poslední den jsme strávili hledáním pokladu mezi zvířátky v Chuchelském háji.

Druhý turnus se nesl ve znamení všech našich smyslů. Děti tak prolézaly překážky s různými předměty a materiály, hádaly, co to může být podle hmatu. Prošly si dráhu se zavázanýma očima, kdy je kamarád navigoval a oni šly jen podle sluchu. Navštívili jsme Techmanii v Plzni, kde byly děti doslova nadšené a zkusily si spousty věcí jako nakloněnou rovinu, fyzikální zákony, obří jojo a podobně. Po cestách jsme zkoušeli chodit se zavázanýma očima, abychom si uvědomili zrak, a poslední den jsme testovali naše chuťové pohárky.

Tábory jsme si užili, deštivé počasí se nám po většinu času vyhnulo a i ti nejmenší členové výpravy zvládli celý tábor na jedničku.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Petra Stříbrná

Aktuality

1. charitativní dětský bazárek

14. 5. 2019 – Aktuality Základní školy

Unie rodičů při ZŠ a MŠ Slivenec Vás zve 19. 5. 2019 na 1. charitativní dětský bazárek.   Pozvánka

Kontakt během 6. 5. – 9. 5. 2019 – OMEZENÝ PROVOZ

6. 5. 2019 – Aktuality Základní školy

V případě,  že budete potřebovat kontaktovat školu během OMEZENÉHO PROVOZU 6. 5 – 9. 5. 2019, volejte na tel. číslo 777 764 391.

Online přenos – ptačí budka

3. 5. 2019 – Aktuality Základní školy

Přímý přenos z kamery ZŠ Slivenec

Seznam přijatých žáků do 1. tříd 2019-2020

2. 5. 2019 – Aktuality Základní školy

Seznam přijatých žáků 2019-2020

Ocenění společnosti Scio