Příměstské tábory

25. 7. 2018 – Martin Šandor – Aktivity jednotlivých tříd ZŠ

Letošní rok, jak je již naší tradicí, se  9.-13.7. a 16.- 20.7.  2018 konaly další ročníky příměstských táborů. Témata našich táborů zněly: Detektivové S.R.O. a  Všemi smysly. Oba turnusy provázely Alžběta Daňková a Petra Stříbrná a ani v jednom nebylo místo na nudu. První týden  se nesl v duchu detektivních úkolů, které děti musely ze dne na den řešit a tím se vždy dozvěděly, kam se další den vypravíme. A tak se děti dostaly dle šifer na hřiště Gutovka ve Strašnicích, díky další zprávě hledaly Spejbla a Hurvínka v Plzni, v Mníšku pod Brdy pak děti objevily ztracené skřítky, když je princezna Anička a místní hraběnka provedla zámkem. Následující den se detektivové vypravili za medvědy do Berouna a vyšplhali na Městskou horu a poslední den jsme strávili hledáním pokladu mezi zvířátky v Chuchelském háji.

Druhý turnus se nesl ve znamení všech našich smyslů. Děti tak prolézaly překážky s různými předměty a materiály, hádaly, co to může být podle hmatu. Prošly si dráhu se zavázanýma očima, kdy je kamarád navigoval a oni šly jen podle sluchu. Navštívili jsme Techmanii v Plzni, kde byly děti doslova nadšené a zkusily si spousty věcí jako nakloněnou rovinu, fyzikální zákony, obří jojo a podobně. Po cestách jsme zkoušeli chodit se zavázanýma očima, abychom si uvědomili zrak, a poslední den jsme testovali naše chuťové pohárky.

Tábory jsme si užili, deštivé počasí se nám po většinu času vyhnulo a i ti nejmenší členové výpravy zvládli celý tábor na jedničku.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Petra Stříbrná

Aktuality

Ukázky společenských her Mindok

25. 11. 2018 – Aktuality Školní družiny

V úterý 27.11. si budou moci zájemci od 16 do 18 hodin přijít prohlédnout a hlavně vyzkoušet populární společenské hry Mindok. V případě zájmu bude následně možnost tyto hry i...

Zobrazit více »

Adventní dílny 2018

22. 11. 2018 – Aktuality Základní školy

Adventní dílny 2018 – 2. prosince 2018 13:00 – 15:30 – adventní dílny  16:00 – rozsvícení obecního vánočního stromku s doprovodným programem 17:00 – vystoupení žáků na školním nádvoří  ...

Zobrazit více »

Vzhledem k nezájmu nebude školní družina během podzimních prázdnin v provozu.

25. 10. 2018 – Aktuality Školní družiny

Vzhledem k nezájmu nebude školní družina během podzimních prázdnin v provozu.

Ocenění společnosti Scio