Přišla jaro do vsi…

12. 4. 2019 – Lenka Bohuslavová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017, ,

…a nebo do Klokánků? ;o)

Jarní dny jsou tady a my si plnými doušky užíváme vzduch vonící deštěm, čerstvou trávou nebo rozkvetlými stromy. 

Za uplynulé měsíce mají děti spoustu zážitků. Únor jsme zahájili karnevalovým veselím – celá školka se změnila v kouzelný dům, ve kterém se to jen hemžilo rozličnými maskami a kostýmy. Děti nadšeně plnily připravené úkoly, tančily, rejdily, dováděly i mlsaly. Jak jsme zmínili v minulém článku, byli jsme potěšit i klienty domova seniorů. Společně se třídou Krokodýlů jsme s dětmi navštívily klienty přímo na pokojích, a tak se mohli potěšit i ti, kteří se za námi nemohli dostavit do společenské místnosti při našich předchozích návštěvách. Děti tak mohly samy prožít, jaké to je, když někomu udělají radost. 

Ve školce jsme měli opět také plyšákovu nemocnici – paní Jarka s Červeného kříže přišla děti seznámit se základy první pomoci pro děti. Většina dětí tento program již zná, protože jej pořádáme každoročně. U dětí je velice oblíbený a přínos v něm vidí i paní učitelky. 

Máme za sebou také první jarní vycházky do okolí školky. Děti se vydaly na hřiště Za Farou a také se byly podívat na chov veverek a dalších drobných živočichů. 

Březen je měsíc knihy, a tak jsme letos vyzvali rodiče ke čtení dětem ve třídě. Pokud máte chuť se zapojit, budeme rády. Po dohodě je možné domluvit i jiný čas, než 12:45. Přivítáme také starší sourozence nebo kamarády dětí, protože čtení není nikdy dost. Děti také navštívily veřejnou knihovnu ve Slivenci, kde si vyslechly povídání paní knihovnice a pak si mohly prohlédnout knížky podle své volby. 
Ve čtvrtek 28. 3. se konala Andersenova noc v naší MŠ. O této akci si můžete přečíst v samostatném článku.

S předškoláky z Krokodýlů a Klokánků jsme byli navštívit základní školu. Děti ze školky se mohly na chvíli posadit do školních lavic ke svým starším kamarádům a vyzkoušet si, jaké to je něco se ve škole naučit. Předškoláčci už se nemohou dočkat, až z nich budou velcí školáci. 

Na Apríla jsme si připravili pro děti žertík – kromě toho, že jsme se převlékli naruby nebo naopak, děti dostaly opravdu zvláštní kaši do kompotových misek……skoro jako by to byl čaj? No, chviličku děti pochybovaly, jestli se paní učitelka a paní kuchařka nezbláznily…..ale pak je napadlo, že je to žertík….

Společně s rodiči jsme 4. 4. vynesli Moranu. Pro děti byl připraven krátký program na zahradě MŠ. Moranu si vítr tento týden odnesl, a tak doufáme, že už přijde skutečné jarní počasí. 

Lenka, Verunka a Klokánci

 

Aktuality

Škola v přírodě I.B a II.B

23. 4. 2019 – Aktuality Základní školy

I.B a II.B dorazili na školu v přírodě v pořádku.

Zápis nových dětí do MŠ pro školní rok 2019/2020

16. 4. 2019 – Aktuality Mateřské školy

Zápis do MŠ Slivenec:   2. května 2019 (Čt) – vyzvednutí přihlášek (lze si je stáhnout i z našich webových stránek)  16. května 2019 (Čt) – odevzdání přihlášek v době 7:00h...

Zobrazit více »

V den velikonočních prázdnin (18.4.) nebude školní družina v provozu.

16. 4. 2019 – Aktuality Školní družiny

V den velikonočních prázdnin ( 18.4.) nebude školní družina v provozu.

Projekt „Abeceda peněz“

10. 4. 2019 – Aktuality Základní školy

Naše škola měla to štěstí, že byla vybraná do projektu České spořitelny s akreditací MŠMT „Abeceda peněz“. Program – finanční gramotnost pro 1. stupeň. Do tohoto projektu se zapojila třída IV.B,...

Zobrazit více »

Škola v přírodě 3.A, 3.B a 3.C – Březová

8. 4. 2019 – Aktuality Základní školy

3.A, 3.B a 3.C dorazili na školu v přírodě v pořádku.

Ocenění společnosti Scio