Prosinec u Krokodýlů

4. 1. 2019 – Alexandra Winterová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017

V prosinci jsme si u Krokodýlů užívali času radostného očekávání Vánoc. Až do vánočních prázdnin nás provázely tajné a zajímavé úkoly ve skrytu adventního kalendáře. V prvním tematickém bloku nám zimní čas přinesl Mikuláš. Třídu a prostory MŠ jsme si vyzdobili v duchu přicházející zimy a Vánoc, začali jsme zpívat koledy a povídali jsme si o tradici, která se váže k Mikulášovi. Ve středu 5. prosince nám mikulášská družina přinesla nadílku. Do atmosféry Vánoc jsme se přenesli také díky nacvičování vánoční besídky pro rodiče a prarodiče. Jelikož už jsme třída předškoláků, připravili jsme si pro své milované na 17. prosince excelentní divadelní představení s názvem „Vánoční plavba“. Besídka se nám fantasticky vydařila a v měsíci lednu bychom chtěli naše představení zahrát také v Domově seniorů, podpořit tak naši spolupráci a mezigenerační vztahy. Ve čtvrtek 20. prosince jsme si udělali předvánoční výlet na Cífův statek ve skanzenu v Třebízi. Zde se celé hospodářství připravovalo na Štědrý den. Přivítal nás hospodář a pozval nás do šenkovny. Zde nám panímáma povyprávěla, jak lidé dříve slavili advent. Na statku provoněném cukrovím jsme mohli ochutnat vánočky a ve chlévě jsme slyšeli pověst o narození Jezulátka. Ve stodole jsme se setkali s tajemnou Lucií, předvedli jsme si zvyky a připomenuli některé svátky z období adventu. Navštívili jsme také tvořivou dílnu, kde jsme si za pomoci děvečky a čeledína vlastnoručně vyrobili vánoční dáreček. Poslední den před vánočními prázdninami jsme se hezky rozloučili, popřáli jsme si krásné Vánoce a bohatého Ježíška. Necháme se překvapit, jestli najdeme po prázdninách nějaké ty dárečky i pod stromečkem ve školce.

Za třídu Krokodýlů Vám všem přejeme do nového roku 2019 zdraví a lásku.

Saša a Šárka

Aktuality

Den otevřených dveří na ZŠ a MŠ Praha – Slivenec 27. 3. 2019

12. 3. 2019 – Aktuality Základní školy

Den otevřených dveří na ZŠ a MŠ Praha – Slivenec se bude konat 27. 3. 2019, v ZŠ od 8.00 do 13.00 hodin, v MŠ od 9:00h do 11:30h. Zájemci...

Zobrazit více »

Pro nezájem nebude školní družina ve dnech jarních prázdnin 11. – 15. února v provozu.

4. 2. 2019 – Aktuality Školní družiny

Pro nezájem nebude školní družina ve dnech jarních prázdnin 11. – 15. února v provozu.

Pro nezájem nebude školní družina v den pololetních prázdnin 1.2. 2019 v provozu.

28. 1. 2019 – Aktuality Školní družiny

Pro nezájem nebude školní družina v den pololetních prázdnin 1.2. 2019 v provozu.

Omezený provoz mateřské a základní školy v měsících květnu a červnu

21. 1. 2019 – Aktuality Mateřské školyAktuality Základní školy

Omezený provoz mateřské a základní školy v měsících květnu a červnu

Zápis do ZŠ a MŠ Praha – Slivenec

8. 1. 2019 – Aktuality Mateřské školyAktuality Základní školy

Vážení rodiče,   veškeré potřebné informace k zápisu do 1. tříd ZŠ a k zápisu do mateřské školy najdete na příslušném odkaze. 

Ocenění společnosti Scio