Prosinec u Krokodýlů

4. 1. 2019 – Alexandra Winterová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017

V prosinci jsme si u Krokodýlů užívali času radostného očekávání Vánoc. Až do vánočních prázdnin nás provázely tajné a zajímavé úkoly ve skrytu adventního kalendáře. V prvním tematickém bloku nám zimní čas přinesl Mikuláš. Třídu a prostory MŠ jsme si vyzdobili v duchu přicházející zimy a Vánoc, začali jsme zpívat koledy a povídali jsme si o tradici, která se váže k Mikulášovi. Ve středu 5. prosince nám mikulášská družina přinesla nadílku. Do atmosféry Vánoc jsme se přenesli také díky nacvičování vánoční besídky pro rodiče a prarodiče. Jelikož už jsme třída předškoláků, připravili jsme si pro své milované na 17. prosince excelentní divadelní představení s názvem „Vánoční plavba“. Besídka se nám fantasticky vydařila a v měsíci lednu bychom chtěli naše představení zahrát také v Domově seniorů, podpořit tak naši spolupráci a mezigenerační vztahy. Ve čtvrtek 20. prosince jsme si udělali předvánoční výlet na Cífův statek ve skanzenu v Třebízi. Zde se celé hospodářství připravovalo na Štědrý den. Přivítal nás hospodář a pozval nás do šenkovny. Zde nám panímáma povyprávěla, jak lidé dříve slavili advent. Na statku provoněném cukrovím jsme mohli ochutnat vánočky a ve chlévě jsme slyšeli pověst o narození Jezulátka. Ve stodole jsme se setkali s tajemnou Lucií, předvedli jsme si zvyky a připomenuli některé svátky z období adventu. Navštívili jsme také tvořivou dílnu, kde jsme si za pomoci děvečky a čeledína vlastnoručně vyrobili vánoční dáreček. Poslední den před vánočními prázdninami jsme se hezky rozloučili, popřáli jsme si krásné Vánoce a bohatého Ježíška. Necháme se překvapit, jestli najdeme po prázdninách nějaké ty dárečky i pod stromečkem ve školce.

Za třídu Krokodýlů Vám všem přejeme do nového roku 2019 zdraví a lásku.

Saša a Šárka

Aktuality

Rozdělení dětí do tříd 1. A, 1. B, školní rok 2019/2020

21. 7. 2019 – Aktuality Základní školy

ROZDĚLENÍ DĚTÍ DO TŘÍD 1.A, 1.B, 2019-2020 SEZNAM VYBAVENÍ PRO 1. TŘÍDU 2019-2020 ORGANIZACE PRVNÍHO DNE 2019-2020

Seznam přijatých dětí do MŠ na školní rok 2019/20

16. 6. 2019 – Aktuality Mateřské školy

Seznam přijatých dětí do MŠ 2019/20

Zahradní slavnost

13. 6. 2019 – Aktuality Základní školy

zahradní slavnost

Škola v přírodě – BENECKO (I.A, I.C, II.A)

3. 6. 2019 – Aktuality Základní školy

I.A, I.C, II.A úspěšně dorazili na školu v přírodě do Krkonoš.

Online přenos – ptačí budka

29. 5. 2019 – Aktuality Základní školy

Přímý přenos z kamery ZŠ Slivenec

Ocenění společnosti Scio