První pololetí u Lvíčat

8. 2. 2021 – Martin Šandor – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017

Ani jsme se nenadáli a první pololetí školního roku nám ve Lvíčatech rychle uteklo. Začátek podzimu byl ve znamení pohádek. Děti se prošly s Karkulkou lesem a při té příležitosti se seznámily s hudebními trubkami Boomwhackers, na které nacvičily krátkou písničku. U pohádky „O kohoutkovi a slepičce“ jsme si povídali o tom, jak je nezbytné umět si pomoci. Každý si vytvořil svůj kouzelný hrneček z pohádky „Hrnečku, vař“. S pohádkami „O neposlušných kůzlátkách“ a „O Budulínkovi“ si děti připomněly, jak je důležité poslouchat rodiče a nikomu cizímu neotvírat. Jedno dopoledne jsme strávili v tělocvičně, kde byly pro děti připraveny soutěže s pohádkovou tematikou. Děti si dopoledne velmi užily a vysoutěžily si i sladkou odměnu.

První polovina měsíce listopad byla ve třídě věnována podzimní tematice. Všímali jsme si měnícího se počasí venku. Děti třídily plody na ovoce a zeleninu a poznávaly, kde se jednotlivé druhy pěstují. Také se naučily jména listnatých a jehličnatých stromů.

Nezapomněli jsme ani na svátek sv. Martina. Dětem byl představen příběh o sv. Martinovi, který si zkusily i zdramatizovat. V tělocvičně jsme uspořádali „koňské dostihy“ naši „Malou sliveneckou steeplechase“. Děti byly nadšené z vlastnoručně upečených svatomartinských rohlíčků, které se jim opravdu povedly.  

Zbytek listopadu se linul v duchu povídání o lidském těle. Děti si vyrobily model lidské kostry, poslouchaly tlukot svého srdce, měřily si tep. Bylo jim vysvětleno, jak pracují naše plíce, prováděly dechová cvičení. Každý měl možnost lupou zkoumat svoji kůži, otisknout si palec a pozorovat rozdílnost otisků. Děti zkoušely roztřídit potraviny na zdravé a nezdravé. Na „Pohádce o smyslech“ poznaly, k čemu nám smysly vlastně slouží. Ochutnávaly potraviny, hmatem zkoumaly předměty a pomocí aromaterapie rozeznávaly vůně. V prosinci jsme se ve Lvíčatech věnovali adventu. Do školky nás přišel navštívit Mikuláš se svojí družinou. Dětem byly přiblíženy vánoční symboly a zvyky. Lvíčata si vytvořila společný třídní vánoční stromeček, sněžítka, anděly a přáníčka. Pilně jsme rovněž nacvičovali básničky, písničky i taneček, které byly natočeny a poslány rodičům. S dětmi jsme si uspořádali malou dopolední besídku ve třídě. Zpívali jsme koledy, vyzkoušeli si vánoční zvyky a ochutnávali přinesené cukroví.

V lednu čekaly na děti ve školce pod stromečkem dárečky, které jim tu nechal Ježíšek. Nový rok byl zahájen povídáním o Třech králích. Šli jsme se s dětmi podívat do sliveneckého kostela, kde nám paní Siganová poutavě vyprávěla o kostele, betlému a zahrála nám na varhany písničku „My Tři králové jdeme k vám“.

Na toto téma navázalo povídání o zimě. Děti zjišťovaly, jak vzniká sníh. Při pokusech s ledem a sněhem pozorovaly, jak se sníh a led mění na vodu. Neunikly nám změny v přírodě. Povídali jsme si, jak těžké to mají v tomto období zvířátka v lese, kdo jim pomáhá. Lvíčata se učila rozeznat stopy zvířátek a poznávat ptáčky podle obrázků a zvuku. Část povídání a činností byla zaměřena na zimní oblečení a důležitost umět se správně oblékat.

Zbytek ledna byl věnován zimním sportům. Určovali jsme, které sporty patří na led a které na sníh, jaká načiní k jednotlivým sportům potřebujeme. Řadu sportů měla Lvíčata možnost si i prakticky vyzkoušet při hrách v tělocvičně. Jelikož nám napadl sníh, užívali jsme si zimní radovánky. Děti jezdily na kluzácích, stavěly sněhuláky, koulovaly se a dováděly ve sněhu.

                                                                                    

Renata, Lenka a Simona   

 

 

Lvíčata-fotky 

Aktuality

Zápis do 1. tříd pro školní rok 2021/2022

6. 3. 2021 – Aktivity jednotlivých tříd ZŠ

Termín zápisu: 3. 4. 2021 – 18. 4. 2021 Vážení rodiče, zápis k povinné školní docházce pro školní rok 2021/2022, vzhledem k nejasnému vývoji ohledně přítomnosti žáků ve škole, proběhne distančním...

Zobrazit více »

INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 11. LEDNA 2021 DO 22. LEDNA 2021

10. 1. 2021 – Aktuality Základní školy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy  Informuje, že provoz škol a školských zařízení v období od 11. do 22. ledna i nadále probíhá ve stejném režimu jako v období od...

Zobrazit více »

Kontakt na školu během podzimních prázdnin

26. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

V případě,  že budete potřebovat kontaktovat školu během podzimních prázdnin, volejte na tel. číslo 734 319 631

Pravidla soutěže o nejlepší halloweenskou dýni

23. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

1. Žákovský parlament vyhlašuje soutěž o nejlepší halloweenskou dýni žáků ZŠ a MŠ Praha – Slivenec. 2. Soutěžních fotografie je třeba zaslat do neděle 1. listopadu 2020 (včetně). 3. Hlasování...

Zobrazit více »

Žádost o ošetřovné – aktuální informace

22. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

Vážení rodiče, na odkazu níže naleznete informace týkající se žádosti o ošetřovné pro rodiče v případě uzavření školského zařízení. Mgr. P. Chlumská   https://www.mpsv.cz/web/cz/osetrovne

Ocenění společnosti Scio