První pololetí u Lvíčat

8. 2. 2021 – Martin Šandor – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017

Ani jsme se nenadáli a první pololetí školního roku nám ve Lvíčatech rychle uteklo. Začátek podzimu byl ve znamení pohádek. Děti se prošly s Karkulkou lesem a při té příležitosti se seznámily s hudebními trubkami Boomwhackers, na které nacvičily krátkou písničku. U pohádky „O kohoutkovi a slepičce“ jsme si povídali o tom, jak je nezbytné umět si pomoci. Každý si vytvořil svůj kouzelný hrneček z pohádky „Hrnečku, vař“. S pohádkami „O neposlušných kůzlátkách“ a „O Budulínkovi“ si děti připomněly, jak je důležité poslouchat rodiče a nikomu cizímu neotvírat. Jedno dopoledne jsme strávili v tělocvičně, kde byly pro děti připraveny soutěže s pohádkovou tematikou. Děti si dopoledne velmi užily a vysoutěžily si i sladkou odměnu.

První polovina měsíce listopad byla ve třídě věnována podzimní tematice. Všímali jsme si měnícího se počasí venku. Děti třídily plody na ovoce a zeleninu a poznávaly, kde se jednotlivé druhy pěstují. Také se naučily jména listnatých a jehličnatých stromů.

Nezapomněli jsme ani na svátek sv. Martina. Dětem byl představen příběh o sv. Martinovi, který si zkusily i zdramatizovat. V tělocvičně jsme uspořádali „koňské dostihy“ naši „Malou sliveneckou steeplechase“. Děti byly nadšené z vlastnoručně upečených svatomartinských rohlíčků, které se jim opravdu povedly.  

Zbytek listopadu se linul v duchu povídání o lidském těle. Děti si vyrobily model lidské kostry, poslouchaly tlukot svého srdce, měřily si tep. Bylo jim vysvětleno, jak pracují naše plíce, prováděly dechová cvičení. Každý měl možnost lupou zkoumat svoji kůži, otisknout si palec a pozorovat rozdílnost otisků. Děti zkoušely roztřídit potraviny na zdravé a nezdravé. Na „Pohádce o smyslech“ poznaly, k čemu nám smysly vlastně slouží. Ochutnávaly potraviny, hmatem zkoumaly předměty a pomocí aromaterapie rozeznávaly vůně. V prosinci jsme se ve Lvíčatech věnovali adventu. Do školky nás přišel navštívit Mikuláš se svojí družinou. Dětem byly přiblíženy vánoční symboly a zvyky. Lvíčata si vytvořila společný třídní vánoční stromeček, sněžítka, anděly a přáníčka. Pilně jsme rovněž nacvičovali básničky, písničky i taneček, které byly natočeny a poslány rodičům. S dětmi jsme si uspořádali malou dopolední besídku ve třídě. Zpívali jsme koledy, vyzkoušeli si vánoční zvyky a ochutnávali přinesené cukroví.

V lednu čekaly na děti ve školce pod stromečkem dárečky, které jim tu nechal Ježíšek. Nový rok byl zahájen povídáním o Třech králích. Šli jsme se s dětmi podívat do sliveneckého kostela, kde nám paní Siganová poutavě vyprávěla o kostele, betlému a zahrála nám na varhany písničku „My Tři králové jdeme k vám“.

Na toto téma navázalo povídání o zimě. Děti zjišťovaly, jak vzniká sníh. Při pokusech s ledem a sněhem pozorovaly, jak se sníh a led mění na vodu. Neunikly nám změny v přírodě. Povídali jsme si, jak těžké to mají v tomto období zvířátka v lese, kdo jim pomáhá. Lvíčata se učila rozeznat stopy zvířátek a poznávat ptáčky podle obrázků a zvuku. Část povídání a činností byla zaměřena na zimní oblečení a důležitost umět se správně oblékat.

Zbytek ledna byl věnován zimním sportům. Určovali jsme, které sporty patří na led a které na sníh, jaká načiní k jednotlivým sportům potřebujeme. Řadu sportů měla Lvíčata možnost si i prakticky vyzkoušet při hrách v tělocvičně. Jelikož nám napadl sníh, užívali jsme si zimní radovánky. Děti jezdily na kluzácích, stavěly sněhuláky, koulovaly se a dováděly ve sněhu.

                                                                                    

Renata, Lenka a Simona   

 

 

Lvíčata-fotky 

Aktuality

Rozdělení žáků do 1. tříd 2023/2024

30. 5. 2023 – Aktuality Základní školy

Rozdělení žáků do 1. tříd 2023-2024

Sběr papíru 7. – 9. 6. 2023

30. 5. 2023 – Aktuality Základní školy

Příští týden bude opět sběr papíru, probíhat bude od středy 7.6.2023 do pátku 9.6.2023 od 7.00 – 7.45.

Výsledky přijímacího řízení mateřské školy na školní rok 2023/2024

25. 5. 2023 – Aktuality Základní školy

Výsledky přijímacího řízení do MŠ na šk. rok 2023-2024

Výsledky zápisu do 1. tříd na školní rok 2023-2024

27. 4. 2023 – Aktuality Základní školy

Výsledky zápisu do 1. tříd na školní rok 2023-2024

Ocenění společnosti Scio