Říjen u Krokodýlů

3. 11. 2018 – Alexandra Winterová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017

Měsíc říjen byl plný barev, listí, větru, přírodních materiálů a nakonec i strašidel. Ptáci nám odlétli, příroda se začala chystat k zimnímu spánku, ale u nás v Krokodýlech to žilo a těšili jsme se ze spousty akcí, radovánek a dobrodružství. Při procházce do Chuchelského háje 4. 10. jsme hledali mezi stromy svého Krále lesa a radovali se ze sběru různých tvrdých plodů, které nám sloužily k výtvarným a rukodělným aktivitám, ale i k rozvoji předmatematických představ.

V polovině měsíce u nás proběhly dvě zajímavé akce, na které byli pozvaní i naši nejbližší. 10. října jsme šli navštívit do Chuchelského háje „Pána lesa“, který si pro nás připravil zajímavé úkoly. Účast dětí a rodinných příslušníků byla opravdu velice bohatá a my všem děkujeme za skvělou atmosféru. 19. 10. jsme pořádali Drakiádu s maminkami. Společně jsme se šli podívat na louku za „Pánem větru“. Ten se rozhodl, že se mu v tento den foukat příliš nechce a o to jsme museli více běhat a o to to byla větší sranda. Celou akci jsme si nesmírně užili.

Ke konci měsíce jsme si s dětmi povídali o důležitém výročí sta let vzniku Československé republiky. Hravou formou jsme se snažili posilovat v dětech národní cítění. 22. 10. jsme se jeli podívat do centra města na Příběh Pražského hradu, kde jsme si zahráli hru „Co se dělo na hradě“.

I v měsíci říjnu jsme pokračovali v úspěšně zaběhlých projektech – „Dobrodružství s Ferdou“ a „Angličtina s rodilým mluvčím“. A s angličtinou souviselo i naše poslední říjnové téma. Připomněli jsme si svátek Halloween, který se slaví většinou v anglicky mluvících zemích. S dětmi jsme si vyzdobili prostory školky a těšili se na tradiční průvod strašidel po Slivenci.

Aktuality

Přijímací zkoušky – ZUŠ Na Popelce – pobočka Slivenec

25. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

(Doporučujeme přečíst: http://www.zusnapopelce.cz/cs/ informace-slivenec-ho ) Bez předchozího vyplnění online přihlášky není možné se přijímací zkoušky zúčastnit. Elektronickou přihlášku (prosíme i s háčky a čárkami nad písmeny) pro všechny obory vyplňte zde:  http://www.zusnapopelce.cz/cs/ prihlaska  nejpozději...

Zobrazit více »

Podmínky konání zájmových aktivit v učebnách od 25.5.2020

22. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

Oznamujeme Vám, že od 25. 5. 2020 opět zpřístupňujeme nájemcům učebny školy za účelem konání kroužků pro děti. V případě, že projevíte o pronájem zájem, zavazujete se do odvolání dodržovat následující:...

Zobrazit více »

Podmínky konání zájmových aktivit od 11. 5. 2020

12. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

Oznamujeme Vám, že od 11. 5. 2020 opět zpřístupňujeme nájemcům školy velkou i malou tělocvičnu za účelem sportovních aktivit. V případě, že projevíte o pronájem zájem, zavazujete se do odvolání dodržovat...

Zobrazit více »

Podmínky ochrany zdraví a provozu ZŠ a MŠ v období školního roku 2019/2020

3. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

ZŠ – podmínky ochrany zdraví a provozu pro období šk. roku 2019-2020 MŠ – podmínky ochrany zdraví a provozu pro období šk. roku 2019-2020 Čestné prohlášení

Rozhodnutí o přijetí žáků do 1. ročníku pro šk. rok 2020/2021

1. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

Rozhodnutí o přijetí žáků do 1. ročníku pro šk. rok 2020/2021

Ocenění společnosti Scio