Říjen u Krokodýlů

3. 11. 2018 – Alexandra Winterová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017

Měsíc říjen byl plný barev, listí, větru, přírodních materiálů a nakonec i strašidel. Ptáci nám odlétli, příroda se začala chystat k zimnímu spánku, ale u nás v Krokodýlech to žilo a těšili jsme se ze spousty akcí, radovánek a dobrodružství. Při procházce do Chuchelského háje 4. 10. jsme hledali mezi stromy svého Krále lesa a radovali se ze sběru různých tvrdých plodů, které nám sloužily k výtvarným a rukodělným aktivitám, ale i k rozvoji předmatematických představ.

V polovině měsíce u nás proběhly dvě zajímavé akce, na které byli pozvaní i naši nejbližší. 10. října jsme šli navštívit do Chuchelského háje „Pána lesa“, který si pro nás připravil zajímavé úkoly. Účast dětí a rodinných příslušníků byla opravdu velice bohatá a my všem děkujeme za skvělou atmosféru. 19. 10. jsme pořádali Drakiádu s maminkami. Společně jsme se šli podívat na louku za „Pánem větru“. Ten se rozhodl, že se mu v tento den foukat příliš nechce a o to jsme museli více běhat a o to to byla větší sranda. Celou akci jsme si nesmírně užili.

Ke konci měsíce jsme si s dětmi povídali o důležitém výročí sta let vzniku Československé republiky. Hravou formou jsme se snažili posilovat v dětech národní cítění. 22. 10. jsme se jeli podívat do centra města na Příběh Pražského hradu, kde jsme si zahráli hru „Co se dělo na hradě“.

I v měsíci říjnu jsme pokračovali v úspěšně zaběhlých projektech – „Dobrodružství s Ferdou“ a „Angličtina s rodilým mluvčím“. A s angličtinou souviselo i naše poslední říjnové téma. Připomněli jsme si svátek Halloween, který se slaví většinou v anglicky mluvících zemích. S dětmi jsme si vyzdobili prostory školky a těšili se na tradiční průvod strašidel po Slivenci.

Aktuality

Den otevřených dveří na ZŠ a MŠ Praha – Slivenec 27. 3. 2019

12. 3. 2019 – Aktuality Základní školy

Den otevřených dveří na ZŠ a MŠ Praha – Slivenec se bude konat 27. 3. 2019, v ZŠ od 8.00 do 13.00 hodin, v MŠ od 9:00h do 11:30h. Zájemci...

Zobrazit více »

Pro nezájem nebude školní družina ve dnech jarních prázdnin 11. – 15. února v provozu.

4. 2. 2019 – Aktuality Školní družiny

Pro nezájem nebude školní družina ve dnech jarních prázdnin 11. – 15. února v provozu.

Pro nezájem nebude školní družina v den pololetních prázdnin 1.2. 2019 v provozu.

28. 1. 2019 – Aktuality Školní družiny

Pro nezájem nebude školní družina v den pololetních prázdnin 1.2. 2019 v provozu.

Omezený provoz mateřské a základní školy v měsících květnu a červnu

21. 1. 2019 – Aktuality Mateřské školyAktuality Základní školy

Omezený provoz mateřské a základní školy v měsících květnu a červnu

Zápis do ZŠ a MŠ Praha – Slivenec

8. 1. 2019 – Aktuality Mateřské školyAktuality Základní školy

Vážení rodiče,   veškeré potřebné informace k zápisu do 1. tříd ZŠ a k zápisu do mateřské školy najdete na příslušném odkaze. 

Ocenění společnosti Scio