Říjen u Krokodýlů

3. 11. 2018 – Alexandra Winterová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017

Měsíc říjen byl plný barev, listí, větru, přírodních materiálů a nakonec i strašidel. Ptáci nám odlétli, příroda se začala chystat k zimnímu spánku, ale u nás v Krokodýlech to žilo a těšili jsme se ze spousty akcí, radovánek a dobrodružství. Při procházce do Chuchelského háje 4. 10. jsme hledali mezi stromy svého Krále lesa a radovali se ze sběru různých tvrdých plodů, které nám sloužily k výtvarným a rukodělným aktivitám, ale i k rozvoji předmatematických představ.

V polovině měsíce u nás proběhly dvě zajímavé akce, na které byli pozvaní i naši nejbližší. 10. října jsme šli navštívit do Chuchelského háje „Pána lesa“, který si pro nás připravil zajímavé úkoly. Účast dětí a rodinných příslušníků byla opravdu velice bohatá a my všem děkujeme za skvělou atmosféru. 19. 10. jsme pořádali Drakiádu s maminkami. Společně jsme se šli podívat na louku za „Pánem větru“. Ten se rozhodl, že se mu v tento den foukat příliš nechce a o to jsme museli více běhat a o to to byla větší sranda. Celou akci jsme si nesmírně užili.

Ke konci měsíce jsme si s dětmi povídali o důležitém výročí sta let vzniku Československé republiky. Hravou formou jsme se snažili posilovat v dětech národní cítění. 22. 10. jsme se jeli podívat do centra města na Příběh Pražského hradu, kde jsme si zahráli hru „Co se dělo na hradě“.

I v měsíci říjnu jsme pokračovali v úspěšně zaběhlých projektech – „Dobrodružství s Ferdou“ a „Angličtina s rodilým mluvčím“. A s angličtinou souviselo i naše poslední říjnové téma. Připomněli jsme si svátek Halloween, který se slaví většinou v anglicky mluvících zemích. S dětmi jsme si vyzdobili prostory školky a těšili se na tradiční průvod strašidel po Slivenci.

Aktuality

Sběr papíru 27/11 – 29/11 od 7:00 – 7:45

12. 11. 2019 – Aktuality Základní školy

Sběr papíru 27/11 – 29/11 od 7:00 – 7:45

Stávka

4. 11. 2019 – Aktivity jednotlivých tříd ZŠAktuality Základní školy

Vážení rodiče, většina pedagogických zaměstnanců naší školy se rozhodla zapojit do jednodenní stávky vyhlášené Českomoravským odborovým svazem pracovníků ve školství. Z tohoto důvodu se dne 6. 11. nebude konat výuka v základní...

Zobrazit více »

2. charitativní dětský bazárek

4. 11. 2019 – Aktuality Základní školy

2. charitativní dětský bazárek

Soutěž o nejlepší halloweenské strašidlo

25. 10. 2019 – Aktuality Základní školy

Žákovský parlament vyhlašuje soutěž o nejlepší halloweenské strašidlo. Najděte nepotřebné staré harampádí, odstřižky, odřezky a poskládejte halloweenské strašidlo. Na výrobě strašidla může pracovat každý sám nebo s kamarády ve skupině....

Zobrazit více »

Pro nezájem nebude během podzimních prázdnin školní družina v provozu.

24. 10. 2019 – Aktuality Školní družiny

Pro nezájem nebude během podzimních prázdnin školní družina v provozu.

Ocenění společnosti Scio