Celým měsícem říjnem Liščata provádělo téma „Podzimní les.“ Během tohoto měsíce si děti upevnily zavedená třídní pravidla, z

lepšily a zrychlily sebeobsluhu a samostatnost a nové děti se již plně zadaptovaly mezi kolektiv celé třídy. Během října bylo počasí velice proměnlivé, neboť bylo období babího léta, a tak alespoň děti měly možnost nahlížet na změny v přírodě. Společně jsme pozorovali, že dochází ke změně barev listů, že listy začínají opadávat, a tak jsme se vydali do přírody a nějaké lístečky společně sesbírali, neboť jsme tušili, že se nám budou určitě k něčemu hodit. Liščata si tak vyrobila jako společnou práci velké stromy ve skupinkách, dále vyrobila veverku s ocáskem z listů apod. Nepracovali jsme pouze s listy, ale také s dalšími krásami podzimu, jako jsou kaštany a žaludy. Neboť jsme třída Liščat vyrobili jsme si také lišku v noře. V tomto měsíci jsme se také naučili krásnou novou písničku od pana Uhlíře a Svěráka- „Stromy.“ Zažívali jsme dobrodružství během hledání schovaných zvířátek a stromů ve třídě. Také byla připravená zahradní akce pro rodiče s dětmi s názvem „Jablkohraní,“ kdy děti zatancovaly mazurku na písničku „Měla babka čtyři jablka,“ a poté na zahradě byly připraveny tématické soutěže a úkoly. V tomto měsíci nás také návštívila habešská třída Zajíčků, neboť k nám přijelo do školky divadlo a zahrálo nám krásné představení „Pasáček.“

Aktuality

Přijímací zkoušky – ZUŠ Na Popelce – pobočka Slivenec

25. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

(Doporučujeme přečíst: http://www.zusnapopelce.cz/cs/ informace-slivenec-ho ) Bez předchozího vyplnění online přihlášky není možné se přijímací zkoušky zúčastnit. Elektronickou přihlášku (prosíme i s háčky a čárkami nad písmeny) pro všechny obory vyplňte zde:  http://www.zusnapopelce.cz/cs/ prihlaska  nejpozději...

Zobrazit více »

Podmínky konání zájmových aktivit v učebnách od 25.5.2020

22. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

Oznamujeme Vám, že od 25. 5. 2020 opět zpřístupňujeme nájemcům učebny školy za účelem konání kroužků pro děti. V případě, že projevíte o pronájem zájem, zavazujete se do odvolání dodržovat následující:...

Zobrazit více »

Podmínky konání zájmových aktivit od 11. 5. 2020

12. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

Oznamujeme Vám, že od 11. 5. 2020 opět zpřístupňujeme nájemcům školy velkou i malou tělocvičnu za účelem sportovních aktivit. V případě, že projevíte o pronájem zájem, zavazujete se do odvolání dodržovat...

Zobrazit více »

Podmínky ochrany zdraví a provozu ZŠ a MŠ v období školního roku 2019/2020

3. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

ZŠ – podmínky ochrany zdraví a provozu pro období šk. roku 2019-2020 MŠ – podmínky ochrany zdraví a provozu pro období šk. roku 2019-2020 Čestné prohlášení

Rozhodnutí o přijetí žáků do 1. ročníku pro šk. rok 2020/2021

1. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

Rozhodnutí o přijetí žáků do 1. ročníku pro šk. rok 2020/2021

Ocenění společnosti Scio