Celým měsícem říjnem Liščata provádělo téma „Podzimní les.“ Během tohoto měsíce si děti upevnily zavedená třídní pravidla, z

lepšily a zrychlily sebeobsluhu a samostatnost a nové děti se již plně zadaptovaly mezi kolektiv celé třídy. Během října bylo počasí velice proměnlivé, neboť bylo období babího léta, a tak alespoň děti měly možnost nahlížet na změny v přírodě. Společně jsme pozorovali, že dochází ke změně barev listů, že listy začínají opadávat, a tak jsme se vydali do přírody a nějaké lístečky společně sesbírali, neboť jsme tušili, že se nám budou určitě k něčemu hodit. Liščata si tak vyrobila jako společnou práci velké stromy ve skupinkách, dále vyrobila veverku s ocáskem z listů apod. Nepracovali jsme pouze s listy, ale také s dalšími krásami podzimu, jako jsou kaštany a žaludy. Neboť jsme třída Liščat vyrobili jsme si také lišku v noře. V tomto měsíci jsme se také naučili krásnou novou písničku od pana Uhlíře a Svěráka- „Stromy.“ Zažívali jsme dobrodružství během hledání schovaných zvířátek a stromů ve třídě. Také byla připravená zahradní akce pro rodiče s dětmi s názvem „Jablkohraní,“ kdy děti zatancovaly mazurku na písničku „Měla babka čtyři jablka,“ a poté na zahradě byly připraveny tématické soutěže a úkoly. V tomto měsíci nás také návštívila habešská třída Zajíčků, neboť k nám přijelo do školky divadlo a zahrálo nám krásné představení „Pasáček.“

Aktuality

Sběr papíru 27/11 – 29/11 od 7:00 – 7:45

12. 11. 2019 – Aktuality Základní školy

Sběr papíru 27/11 – 29/11 od 7:00 – 7:45

Stávka

4. 11. 2019 – Aktivity jednotlivých tříd ZŠAktuality Základní školy

Vážení rodiče, většina pedagogických zaměstnanců naší školy se rozhodla zapojit do jednodenní stávky vyhlášené Českomoravským odborovým svazem pracovníků ve školství. Z tohoto důvodu se dne 6. 11. nebude konat výuka v základní...

Zobrazit více »

2. charitativní dětský bazárek

4. 11. 2019 – Aktuality Základní školy

2. charitativní dětský bazárek

Soutěž o nejlepší halloweenské strašidlo

25. 10. 2019 – Aktuality Základní školy

Žákovský parlament vyhlašuje soutěž o nejlepší halloweenské strašidlo. Najděte nepotřebné staré harampádí, odstřižky, odřezky a poskládejte halloweenské strašidlo. Na výrobě strašidla může pracovat každý sám nebo s kamarády ve skupině....

Zobrazit více »

Pro nezájem nebude během podzimních prázdnin školní družina v provozu.

24. 10. 2019 – Aktuality Školní družiny

Pro nezájem nebude během podzimních prázdnin školní družina v provozu.

Ocenění společnosti Scio