Říjen u Lvíčat

7. 11. 2017 – Romana Grossová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017

A máme za sebou další měsíc. Kdo by to byl řekl, že se to takhle rychle všechno přehoupne. Prvně bychom chtěly pochválit naše nová lvíčátka. Děti jsou mnohem více sociálně začleněné, zvládají základní pravidla ve třídě a dokáží se seřadit ve dvojicích a jít za sebou. Z čehož mají paní učitelky obrovskou radost.
Celý měsíc nás provázelo téma „Když padaj deště kapičky“. Děti se naučily nové básničky, písničky, pohybová a rytmická říkadla a mnoho dalších zábavných činností.
Mimo jiné jsme shlédli hned dvě velmi vtipná divadelní představení. Na začátku „O psovi a drakovi“ a na konci měsíce „O Oskárkovi v pohádce“. Obě divadélka nám přijela až pod nos, stačilo jen sejít do auly v naší školce.
Poprvé jsme se s dětmi vydali na výlet. Jeli jsme autobusem do blízkého Lochkova, kde jsme si zaskotačili a pohráli na místním hřišti. Počasí nám moc nepřálo, sluníčko se neukázalo, ale nás to rozhodně neodradilo. Užili jsme si schovávanou v mlze! Nasbírali jsme si po cestě spadané listí a znaveni se vrátili na oběd do naší třídy.
A v neposlední řadě nás v tomto měsíci čekala velká halloweenská oslava. Děti přišly oblečené ve strašidelných převlecích a společně jsme rejdili a řádili v aule. Bylo to opravdu legrační, vidět ty naše malé špunty jako netopýry, čarodějnice, duchy, …. Někteří rodiče fantazií nešetřili a děti opravdu dokonale vybavili.
Říjen je za námi a listopad před námi:) Už teď se těšíme na další výrobky a dobrodružství, která nás čekají. A že toho máme v plánu opravdu hodně.
Za celou třídu Lvíčat

Romana a Lenka

 

 

 

 

 

Aktuality

Prázdninový provoz MŠ

2. 7. 2018 – Aktuality Mateřské školy

V mateřské škole při ZŠ a MŠ Praha – Slivenec je provoz první 2 týdny, tzn. do 13. 7. 2018 v časech od 7 do 16 hodin. Pokud by někdo z rodičů měl...

Zobrazit více »

Kontakt během letních prázdnin

28. 6. 2018 – Aktuality Základní školy

V případě,  že budete potřebovat kontaktovat školu během letních prázdnin, volejte na tel. číslo 739 451 490

V pátek 29.6. bude školní družina v provozu do 14 hodin.

26. 6. 2018 – Aktuality Školní družiny

 V pátek 29.6. bude školní družina v provozu do 14 hodin.

Sportovní den

21. 6. 2018 – Aktivity jednotlivých tříd ZŠ

pondělí 25. 6. 2018 od 8:00h do cca 12:30h

Ocenění společnosti Scio