Říjen u Rybiček

8. 11. 2016 – Alexandra Winterová – Aktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017

Po měsíci v nové školce jsme už krásně zvládly odloučení od rodičů a na našich tvářích je poznat, jak spokojeně se tu cítíme. Už se dokážeme orientovat v prostorách školky a zahrady, známe jména „dospěláků“, kteří se o nás celý den starají a navazujeme nová přátelství, která nám možná vydrží celý život. Paní učitelky nám pomáhají, jak se správně naučit toleranci, respektu, ohleduplnému a zdvořilému chování k lidem kolem nás. Umíme se samy převlékat, postarat se o svou hygienu, uklidit si po sobě hračky, nachystat si svačinku, donést si samy jídlo a pití a hezky se samy najíst. Paní učitelky vidí, jak jsme šikovné a k několika jídlům jsme si už mohly vzít vidličku i nůž a trénovat tak manipulaci s příborem.

V měsíci říjnu směřovaly všechny aktivity k tématu „Krásy podzimu“. Moc se nám líbilo, když jsme si zacvičily při ranní rozcvičce za doprovodu básniček s podzimní tematikou. Hezky zní naše společné bubnování a zpívání písniček. V kroužku jsme si povídaly o ovoci, které sklízíme na podzim. Zkoumaly jsme jeho tvary, barvy, chutě, vůně a možnosti zpracování. Také nám paní učitelky povídaly o důležitosti ovoce pro naše zdraví. Při hrách na školní zahradě jsme sledovaly změny, které se dějí v podzimní přírodě. Všimly jsme si pestrosti barev podzimu, se kterou jsme pracovaly při výtvarných aktivitách. Například při tvorbě draků, které nyní zdobí naše chodby. V průběhu října jsme trénovaly chození ve dvojicích v řadě za sebou, abychom mohly krásy podzimní přírody sledovat i na procházkách mimo areál školky. Po povídání o ptácích, kteří odlétají do teplých krajin, jsme šly nakrmit kačenky k našemu sliveneckému rybníku, které u nás zůstávají. Kdo měl to štěstí a zahlédl nás v ulicích, byl svědkem naši první vycházky. Poslední den v měsíci říjnu jsme si pořádně zařádily při akci „Sportovní den ve strašidelných kostýmech“.

Za naše nejmenší a nejmilejší napsaly

Alexandra Winterová a Veronika Volfová

 

 

Aktuality

ZÁPIS DO ŠKOLNÍ DRUŽINY

1. 9. 2023 – Aktuality Školní družiny

Kdy?  V pondělí 4.9. od 7:30 do 11 hodin. Kde? : Ve školní jídelně. Jak? : Odevzdáním řádně vyplněného zápisního lístku a formuláře o zdravotních či jiných problémech dítěte.   Kde...

Zobrazit více »

Rozdělení žáků do 1. tříd 2023/2024

30. 5. 2023 – Aktuality Základní školy

Rozdělení žáků do 1. tříd 2023-2024

Ocenění společnosti Scio