Na říjen jsme měli s Draky velké plány a k naší radosti se nám většinu podařilo realizovat.

V rámci budování pozitivně naladěného a spolupracujícího kolektivu jsme hráli kooperační hry při kterých se děti učí nejen spolupracovat, ale také respektovat druhé. Kromě dětmi oblíbené jógy jsme zařadili mezi naše aktivity masáže s Dětskými masážními kartami a jsme nadšené, že dětem se tato klidová a relaxační aktivita líbí.

Aby se dětem ve třídě líbilo, vytvořily jsme pro ně nové hrací koutky: čtenářský, polytechnický a divadelní. Například zatloukání hřebíků je nyní velmi oblíbená aktivita.

V říjnu nám přiletěl náš třídní maskot, dráček, kterému děti vybraly jméno Spajk. Spajk velmi rád jezdí s dětmi na víkendy a zažívá nová dobrodružství, o kterých si potom ve třídě povídáme.

Naše říjnové tvoření jsme ladily do tématu „Draci zkouší řemesla“, takže jsme s dětmi: ušili šatičky pro vílu Podzimku, navlékli jí korále, upekli jsme housky, upletli jsme pavučinu a vyrobili na ní pavoučky, povedly se nám i halloweenské dýně, duchové a draci.

Moc nás potěšila vydařená dračí Drakiáda, na kterou nám přálo počasí a účast rodičů s dětmi předčila naše očekávání. Jsme moc rády, že se k nám spontánně připojily i některé děti s rodiči s ostatních tříd.

Výlet do mlýna U Veselých se nám kvůli zpoždění autobusu nepodařilo zrealizovat (přesouváme ho na jaro), nicméně jsme operativně upravily program a děti si užily procházku okolo Berounky k výběhu koní a následně na dopravní hřiště. Nakonec to přeci jen byl podařený den se spoustou zážitků.…a to je to nejdůležitější.

 

Aktuality

Sběr papíru 27/11 – 29/11 od 7:00 – 7:45

12. 11. 2019 – Aktuality Základní školy

Sběr papíru 27/11 – 29/11 od 7:00 – 7:45

Stávka

4. 11. 2019 – Aktivity jednotlivých tříd ZŠAktuality Základní školy

Vážení rodiče, většina pedagogických zaměstnanců naší školy se rozhodla zapojit do jednodenní stávky vyhlášené Českomoravským odborovým svazem pracovníků ve školství. Z tohoto důvodu se dne 6. 11. nebude konat výuka v základní...

Zobrazit více »

2. charitativní dětský bazárek

4. 11. 2019 – Aktuality Základní školy

2. charitativní dětský bazárek

Soutěž o nejlepší halloweenské strašidlo

25. 10. 2019 – Aktuality Základní školy

Žákovský parlament vyhlašuje soutěž o nejlepší halloweenské strašidlo. Najděte nepotřebné staré harampádí, odstřižky, odřezky a poskládejte halloweenské strašidlo. Na výrobě strašidla může pracovat každý sám nebo s kamarády ve skupině....

Zobrazit více »

Pro nezájem nebude během podzimních prázdnin školní družina v provozu.

24. 10. 2019 – Aktuality Školní družiny

Pro nezájem nebude během podzimních prázdnin školní družina v provozu.

Ocenění společnosti Scio