Na říjen jsme měli s Draky velké plány a k naší radosti se nám většinu podařilo realizovat.

V rámci budování pozitivně naladěného a spolupracujícího kolektivu jsme hráli kooperační hry při kterých se děti učí nejen spolupracovat, ale také respektovat druhé. Kromě dětmi oblíbené jógy jsme zařadili mezi naše aktivity masáže s Dětskými masážními kartami a jsme nadšené, že dětem se tato klidová a relaxační aktivita líbí.

Aby se dětem ve třídě líbilo, vytvořily jsme pro ně nové hrací koutky: čtenářský, polytechnický a divadelní. Například zatloukání hřebíků je nyní velmi oblíbená aktivita.

V říjnu nám přiletěl náš třídní maskot, dráček, kterému děti vybraly jméno Spajk. Spajk velmi rád jezdí s dětmi na víkendy a zažívá nová dobrodružství, o kterých si potom ve třídě povídáme.

Naše říjnové tvoření jsme ladily do tématu „Draci zkouší řemesla“, takže jsme s dětmi: ušili šatičky pro vílu Podzimku, navlékli jí korále, upekli jsme housky, upletli jsme pavučinu a vyrobili na ní pavoučky, povedly se nám i halloweenské dýně, duchové a draci.

Moc nás potěšila vydařená dračí Drakiáda, na kterou nám přálo počasí a účast rodičů s dětmi předčila naše očekávání. Jsme moc rády, že se k nám spontánně připojily i některé děti s rodiči s ostatních tříd.

Výlet do mlýna U Veselých se nám kvůli zpoždění autobusu nepodařilo zrealizovat (přesouváme ho na jaro), nicméně jsme operativně upravily program a děti si užily procházku okolo Berounky k výběhu koní a následně na dopravní hřiště. Nakonec to přeci jen byl podařený den se spoustou zážitků.…a to je to nejdůležitější.

 

Aktuality

Přijímací zkoušky – ZUŠ Na Popelce – pobočka Slivenec

25. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

(Doporučujeme přečíst: http://www.zusnapopelce.cz/cs/ informace-slivenec-ho ) Bez předchozího vyplnění online přihlášky není možné se přijímací zkoušky zúčastnit. Elektronickou přihlášku (prosíme i s háčky a čárkami nad písmeny) pro všechny obory vyplňte zde:  http://www.zusnapopelce.cz/cs/ prihlaska  nejpozději...

Zobrazit více »

Podmínky konání zájmových aktivit v učebnách od 25.5.2020

22. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

Oznamujeme Vám, že od 25. 5. 2020 opět zpřístupňujeme nájemcům učebny školy za účelem konání kroužků pro děti. V případě, že projevíte o pronájem zájem, zavazujete se do odvolání dodržovat následující:...

Zobrazit více »

Podmínky konání zájmových aktivit od 11. 5. 2020

12. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

Oznamujeme Vám, že od 11. 5. 2020 opět zpřístupňujeme nájemcům školy velkou i malou tělocvičnu za účelem sportovních aktivit. V případě, že projevíte o pronájem zájem, zavazujete se do odvolání dodržovat...

Zobrazit více »

Podmínky ochrany zdraví a provozu ZŠ a MŠ v období školního roku 2019/2020

3. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

ZŠ – podmínky ochrany zdraví a provozu pro období šk. roku 2019-2020 MŠ – podmínky ochrany zdraví a provozu pro období šk. roku 2019-2020 Čestné prohlášení

Rozhodnutí o přijetí žáků do 1. ročníku pro šk. rok 2020/2021

1. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

Rozhodnutí o přijetí žáků do 1. ročníku pro šk. rok 2020/2021

Ocenění společnosti Scio