Na říjen jsme měli s Draky velké plány a k naší radosti se nám většinu podařilo realizovat.

V rámci budování pozitivně naladěného a spolupracujícího kolektivu jsme hráli kooperační hry při kterých se děti učí nejen spolupracovat, ale také respektovat druhé. Kromě dětmi oblíbené jógy jsme zařadili mezi naše aktivity masáže s Dětskými masážními kartami a jsme nadšené, že dětem se tato klidová a relaxační aktivita líbí.

Aby se dětem ve třídě líbilo, vytvořily jsme pro ně nové hrací koutky: čtenářský, polytechnický a divadelní. Například zatloukání hřebíků je nyní velmi oblíbená aktivita.

V říjnu nám přiletěl náš třídní maskot, dráček, kterému děti vybraly jméno Spajk. Spajk velmi rád jezdí s dětmi na víkendy a zažívá nová dobrodružství, o kterých si potom ve třídě povídáme.

Naše říjnové tvoření jsme ladily do tématu „Draci zkouší řemesla“, takže jsme s dětmi: ušili šatičky pro vílu Podzimku, navlékli jí korále, upekli jsme housky, upletli jsme pavučinu a vyrobili na ní pavoučky, povedly se nám i halloweenské dýně, duchové a draci.

Moc nás potěšila vydařená dračí Drakiáda, na kterou nám přálo počasí a účast rodičů s dětmi předčila naše očekávání. Jsme moc rády, že se k nám spontánně připojily i některé děti s rodiči s ostatních tříd.

Výlet do mlýna U Veselých se nám kvůli zpoždění autobusu nepodařilo zrealizovat (přesouváme ho na jaro), nicméně jsme operativně upravily program a děti si užily procházku okolo Berounky k výběhu koní a následně na dopravní hřiště. Nakonec to přeci jen byl podařený den se spoustou zážitků.…a to je to nejdůležitější.

 

Aktuality

Zápis do 1. tříd pro školní rok 2021/2022

6. 3. 2021 – Aktivity jednotlivých tříd ZŠ

Termín zápisu: 3. 4. 2021 – 18. 4. 2021 Vážení rodiče, zápis k povinné školní docházce pro školní rok 2021/2022, vzhledem k nejasnému vývoji ohledně přítomnosti žáků ve škole, proběhne distančním...

Zobrazit více »

INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 11. LEDNA 2021 DO 22. LEDNA 2021

10. 1. 2021 – Aktuality Základní školy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy  Informuje, že provoz škol a školských zařízení v období od 11. do 22. ledna i nadále probíhá ve stejném režimu jako v období od...

Zobrazit více »

Kontakt na školu během podzimních prázdnin

26. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

V případě,  že budete potřebovat kontaktovat školu během podzimních prázdnin, volejte na tel. číslo 734 319 631

Pravidla soutěže o nejlepší halloweenskou dýni

23. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

1. Žákovský parlament vyhlašuje soutěž o nejlepší halloweenskou dýni žáků ZŠ a MŠ Praha – Slivenec. 2. Soutěžních fotografie je třeba zaslat do neděle 1. listopadu 2020 (včetně). 3. Hlasování...

Zobrazit více »

Žádost o ošetřovné – aktuální informace

22. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

Vážení rodiče, na odkazu níže naleznete informace týkající se žádosti o ošetřovné pro rodiče v případě uzavření školského zařízení. Mgr. P. Chlumská   https://www.mpsv.cz/web/cz/osetrovne

Ocenění společnosti Scio