Setkání s hydrogeologem

20. 9. 2023 – Martin Šandor – Aktivity Školní družiny

Ve středu 13. září se děti z oddělení koťat potkaly s hydrogeologem, který ve Slivenci začínal s průzkumem studní před plánovanou výstavbou tunelu vysokorychlostní železniční tratě z Prahy do Berouna, která má částečně vést i pod Slivencem. Jedna ze studní, které přišel zkontrolovat se nachází také na pozemku školy.

Pan hydrogeolog samozřejmě neunikl naší pozornosti. Byl velmi ochotný a dětem zodpověděl nejednu jejich zvídavou otázku. A tak se děti dozvěděly, co to takový hydrogeologický průzkum vlastně je a proč se zde dělá, zorientovaly se v mapce a zjistily, že je v ní studna špatně zakreslena a společně dokonce měřily výšku hladiny a hloubku naší školní studny. Použily k tomu elektrokontaktní hladinoměr s opticko-akustickou signalizací. Zní to trochu složitě, ale je to vlastně poměrně lehké přenosné zařízení s dlouhým metrem a se zvláštní sondou na konci. Štěrbinou v poklopu studně sondu spouštěly dolů tak dlouho, než se začalo ozývat pískání a na zařízení začala blikat kontrolka. To signalizovalo, že bylo dosaženo hladiny vody. Potom děti přečetly na metru správnou hodnotu.

 

Aktuality

Nové logo školy – hlasování

29. 1. 2024 – Aktuality Základní školy

Milí rodiče, žáci, kolegyně, kolegové, přátelé slivenecké školy, ráda bych Vám všem sdělila jedno skvělé překvapení! Do školy přichází nová školní kolekce oblečení a Vy můžete rozhodnout o její podobě!...

Zobrazit více »

Vzhledem k nezájmu nebude školní družina v době pololetních a jarních prázdnin v provozu.

29. 1. 2024 – Aktuality Školní družiny

Vzhledem k nezájmu nebude školní družina v době pololetních a jarních prázdnin v provozu.

Do školy jako do pohádky – adaptační kurz pro předškoláky

23. 1. 2024 – Aktuality Základní školy

Také v letošním školním roce naše škola organizuje pro děti z mateřských školek, nastupující ve školním roce 2024/2025 do prvních tříd, kurz pro předškoláky. Cílem kurzu je, na základě vzdělávacích...

Zobrazit více »

Den otevřených dveří 2024

19. 1. 2024 – Aktuality Základní školy

Virtuální prohlídka školy

Ocenění společnosti Scio