Školka v přírodě- 4. den

12. 11. 2016 – Lenka Bohuslavová – Aktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017,

Halóóóó, halóóóó, čtvrté expresní psaní z osady Čestice.

Ráno jsme se probudili do zasněženého sobotního dne a celý den jsme prožili společně. Dostali jsme tip, že v místním lese je ukryta poustevna, kde žije poustevník již od roku 1820. Vybavili jsme se proto baterkami a vydali se tajemné místo hledat. Nebylo to však vůbec jednoduché. Museli jsme nejdříve najít klíč, který podle pověsti najdeme na 5. sloupu posledního domu před zatáčkou vpravo. Měli jsme trochu problém se sloupky, ale jedna milá domorodkyně nám ukázala správný směr. NÁČELNICE QVALITAQUA svým bystrým zrakem nakonec klíč objevila!!! Huráááá (ozývalo se ze všech stran). Po delším hledání klíč zapadl do správné klíčové dírky. Poustevníka jsme pozdravili, vymetli jsme pavučiny, napsali vzkaz do kroniky a vypustili pár netopýrů.

Po odpoledním odpočinku jsme si trochu protáhli svaly a relaxovali jsme na indiánskou čarovnou hudbu. Po svačině jsme se vydali opět na poutní místo, kde jsme nasbírali klacky na výrobu luku a šípů. Ale pozor, klacky musely být ohebné, aby se nám správně napínala tětiva a šípy svištěly do dáli. Po návratu jsme si luky a šípy vyrobili a barevně ozdobili.

Po náročném dni děti ulehly do svých pelíšků a nechaly si o vás zdát.

S pozdravem

ŠAMAN VELKÉ PÉRO

NÁČELNÍK QVALITAQUA

NÁČELNÍK LASKAVÉ SRDCE

 

 

 

Aktuality

INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 11. LEDNA 2021 DO 22. LEDNA 2021

10. 1. 2021 – Aktuality Základní školy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy  Informuje, že provoz škol a školských zařízení v období od 11. do 22. ledna i nadále probíhá ve stejném režimu jako v období od...

Zobrazit více »

Kontakt na školu během podzimních prázdnin

26. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

V případě,  že budete potřebovat kontaktovat školu během podzimních prázdnin, volejte na tel. číslo 734 319 631

Pravidla soutěže o nejlepší halloweenskou dýni

23. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

1. Žákovský parlament vyhlašuje soutěž o nejlepší halloweenskou dýni žáků ZŠ a MŠ Praha – Slivenec. 2. Soutěžních fotografie je třeba zaslat do neděle 1. listopadu 2020 (včetně). 3. Hlasování...

Zobrazit více »

Žádost o ošetřovné – aktuální informace

22. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

Vážení rodiče, na odkazu níže naleznete informace týkající se žádosti o ošetřovné pro rodiče v případě uzavření školského zařízení. Mgr. P. Chlumská   https://www.mpsv.cz/web/cz/osetrovne

Mimořádné opatření MZ ČR účinné od 25. 9. 2020

27. 9. 2020 – Aktuality Základní školy

Vážení rodiče, v odkazu níže naleznete Mimořádné opatření MZ ČR účinné od 25. 9. 2020 do odvolání, týkající se testování osob, karanténních opatření a izolace. Zároveň je přiložené Čestné prohlášení,...

Zobrazit více »

Ocenění společnosti Scio