Školka v přírodě- 6. den

15. 11. 2016 – Lenka Bohuslavová – Aktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017,

Halóóóó, halóóóó, šesté expresní psaní z osady Čestice.

Začátek nového týdne je za námi. Do pondělního rána děti vzbudily paní učitelky. Zacvičili si na hudbu a honem ven, aby stihli sníh. Dokonce vyrazili na boby a lopaty na místní kopec. Dnes nám už trochu mrzlo, takže sníh byl uhlazený a to to svištělo:) Plní zážitků si šli po obědě odpočinout.

S námi si pak zacvičili krátkou jógu, která je nastartovala na další dobrodružství. Čekala nás expedice v blízkém zámečku. Otevřely se nám brány do minulosti. Děti si mohly prohlédnout staré nářadí a řemeslné náčiní, které používali naši předkové od časů pra pra pradědů…. V další místnosti byla vycpaná zvířata všech druhů a poddruhů. Byla zde také místnost se starými penězi, kterými se dříve platilo. No řekneme vám, že bychom moc bohatí nebyli, nebo teda spíše by se nám moc peněz do dnešních peněženek nevešlo. Ale nejlepší byla hláška NÁČELNICE  LASKAVÉ SRDCE, která prohlásila: „No některé peníze si živě pamatuji.“ Takže jde vidět, že opravdu víme o čem mluvíme a děti mají informace přímo od zdroje:). Předposlední místnost zdobila nádherná knihovna. Poslední místnost však byla ze všech nejlepší. Byly zde totiž dveře, které nešly úplně otevřít. Narazily na cihlovou stěnu. Pověst říká, že zde zazdili Bílou Paní, protože byla moc zlá a strašila nocležníky na zámku. Takže děti měly oči navrch hlavy.

Dnešní super den jsme zakončili rýžováním zlata. Posel nám donesl písek se zlatými kameny přímo od velkého Manitů z mexické osady. Děti měly za úkol najít si, za pomocí sítka, svůj kousek zlata. A každý si našel. Domů vám přijedou bohaté nevěsty a zámožní gentlemani:)

Usínalo se nám s pocitem bohatství nejen v dlaních….

S pozdravem

NÁČELNICE LASKAVÉ SRDCE

ŠAMAN VELKÉ PÉRO

NÁČELNICE QVALITAQUA

a zbytek kmene

 

 

 

 

Aktuality

Setkání rodičů a budoucích prvňáčků

10. 6. 2020 – Aktuality Základní školy

V pondělí 22. 6. v 15 hodin si Vás dovolujeme pozvat do AULY naší školy na organizační schůzku pro rodiče a zábavné odpoledne pro malé školáčky. Rodiče podepíší dokument o přijetí, obdrží...

Zobrazit více »

Přijímací zkoušky – ZUŠ Na Popelce – pobočka Slivenec

25. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

(Doporučujeme přečíst: http://www.zusnapopelce.cz/cs/ informace-slivenec-ho ) Bez předchozího vyplnění online přihlášky není možné se přijímací zkoušky zúčastnit. Elektronickou přihlášku (prosíme i s háčky a čárkami nad písmeny) pro všechny obory vyplňte zde:  http://www.zusnapopelce.cz/cs/ prihlaska  nejpozději...

Zobrazit více »

Podmínky konání zájmových aktivit v učebnách od 25.5.2020

22. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

Oznamujeme Vám, že od 25. 5. 2020 opět zpřístupňujeme nájemcům učebny školy za účelem konání kroužků pro děti. V případě, že projevíte o pronájem zájem, zavazujete se do odvolání dodržovat následující:...

Zobrazit více »

Podmínky konání zájmových aktivit od 11. 5. 2020

12. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

Oznamujeme Vám, že od 11. 5. 2020 opět zpřístupňujeme nájemcům školy velkou i malou tělocvičnu za účelem sportovních aktivit. V případě, že projevíte o pronájem zájem, zavazujete se do odvolání dodržovat...

Zobrazit více »

Podmínky ochrany zdraví a provozu ZŠ a MŠ v období školního roku 2019/2020

3. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

ZŠ – podmínky ochrany zdraví a provozu pro období šk. roku 2019-2020 MŠ – podmínky ochrany zdraví a provozu pro období šk. roku 2019-2020 Čestné prohlášení

Ocenění společnosti Scio