Školka v přírodě- 6. den

15. 11. 2016 – Lenka Bohuslavová – Aktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017,

Halóóóó, halóóóó, šesté expresní psaní z osady Čestice.

Začátek nového týdne je za námi. Do pondělního rána děti vzbudily paní učitelky. Zacvičili si na hudbu a honem ven, aby stihli sníh. Dokonce vyrazili na boby a lopaty na místní kopec. Dnes nám už trochu mrzlo, takže sníh byl uhlazený a to to svištělo:) Plní zážitků si šli po obědě odpočinout.

S námi si pak zacvičili krátkou jógu, která je nastartovala na další dobrodružství. Čekala nás expedice v blízkém zámečku. Otevřely se nám brány do minulosti. Děti si mohly prohlédnout staré nářadí a řemeslné náčiní, které používali naši předkové od časů pra pra pradědů…. V další místnosti byla vycpaná zvířata všech druhů a poddruhů. Byla zde také místnost se starými penězi, kterými se dříve platilo. No řekneme vám, že bychom moc bohatí nebyli, nebo teda spíše by se nám moc peněz do dnešních peněženek nevešlo. Ale nejlepší byla hláška NÁČELNICE  LASKAVÉ SRDCE, která prohlásila: „No některé peníze si živě pamatuji.“ Takže jde vidět, že opravdu víme o čem mluvíme a děti mají informace přímo od zdroje:). Předposlední místnost zdobila nádherná knihovna. Poslední místnost však byla ze všech nejlepší. Byly zde totiž dveře, které nešly úplně otevřít. Narazily na cihlovou stěnu. Pověst říká, že zde zazdili Bílou Paní, protože byla moc zlá a strašila nocležníky na zámku. Takže děti měly oči navrch hlavy.

Dnešní super den jsme zakončili rýžováním zlata. Posel nám donesl písek se zlatými kameny přímo od velkého Manitů z mexické osady. Děti měly za úkol najít si, za pomocí sítka, svůj kousek zlata. A každý si našel. Domů vám přijedou bohaté nevěsty a zámožní gentlemani:)

Usínalo se nám s pocitem bohatství nejen v dlaních….

S pozdravem

NÁČELNICE LASKAVÉ SRDCE

ŠAMAN VELKÉ PÉRO

NÁČELNICE QVALITAQUA

a zbytek kmene

 

 

 

 

Aktuality

INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 11. LEDNA 2021 DO 22. LEDNA 2021

10. 1. 2021 – Aktuality Základní školy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy  Informuje, že provoz škol a školských zařízení v období od 11. do 22. ledna i nadále probíhá ve stejném režimu jako v období od...

Zobrazit více »

Kontakt na školu během podzimních prázdnin

26. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

V případě,  že budete potřebovat kontaktovat školu během podzimních prázdnin, volejte na tel. číslo 734 319 631

Pravidla soutěže o nejlepší halloweenskou dýni

23. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

1. Žákovský parlament vyhlašuje soutěž o nejlepší halloweenskou dýni žáků ZŠ a MŠ Praha – Slivenec. 2. Soutěžních fotografie je třeba zaslat do neděle 1. listopadu 2020 (včetně). 3. Hlasování...

Zobrazit více »

Žádost o ošetřovné – aktuální informace

22. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

Vážení rodiče, na odkazu níže naleznete informace týkající se žádosti o ošetřovné pro rodiče v případě uzavření školského zařízení. Mgr. P. Chlumská   https://www.mpsv.cz/web/cz/osetrovne

Mimořádné opatření MZ ČR účinné od 25. 9. 2020

27. 9. 2020 – Aktuality Základní školy

Vážení rodiče, v odkazu níže naleznete Mimořádné opatření MZ ČR účinné od 25. 9. 2020 do odvolání, týkající se testování osob, karanténních opatření a izolace. Zároveň je přiložené Čestné prohlášení,...

Zobrazit více »

Ocenění společnosti Scio