Školní družina v zimě

19. 2. 2019 – Martin Šandor – Aktivity Školní družiny

V zimním období příroda kolem nás zpomaluje svoje životní tempo. To však pro naší školní družinu neplatí. I během zimního období jsme měli stále napilno.

            V předvánočním čase se kromě dílniček se zdobením vánočních koulí a špiček a čertovského odpoledne samozřejmě ve všech odděleních pilně tvořilo. Děti si vyráběly nejrůznější ozdoby a dekorace domů, ale i pro školní stánek na sliveneckém vánočním jarmarku. Vytvářely ozdoby na stromeček z korálků, žaludů, šišek, vlny, papíru atd. Ve třídách se to hemžilo vánočními hvězdami, anděly, různými zápichy apod. nebo se třeba zdobily vánoční perníčky. Tvořila se i různá vánoční přáníčka. Oddělení dančat a žabiček se se svými přáníčky zapojila i do projektu „Ježíškova vnoučata“.

            V programu družiny nechyběl ani zpěv. V předvánočním čase se samozřejmě nejvíce zpívaly koledy. Oddělení medvídků si pro ostatní děti připravilo dvě krátká pěvecká vystoupení. V prvním nám zazpívaly pásmo písní z filmů a pohádek, při druhém to pak byly již zmiňované koledy.

Po Vánocích pak ve všech třídách převzala vládu nad tvořivostí paní Zima. Děti pracovaly různými technikami i s rozmanitým materiálem, samostatně i ve skupinách. Třídy i chodby tak zdobily zimní stromy, vločky, „zamrzlá“ okna, zimní obrázky kreslené zmizíkem, sněhuláčci z ponožek, zimní čepice …..apod. Masopust jsme si připomněli výtvarnými dílničkami a u  žabiček i malováním na obličej.

Samozřejmě jsme nezapomínali ani na pravidelné pohybové aktivity. Vzhledem k počasí jsme sice většinu času trávili ve třídách, ale také jsme pravidelně zapojovali pohybové aktivity v tělocvičně. A pokud bylo vhodné počasí, chodili jsme i ven. Ve všech odděleních se také děti zapojily do „výstupu na Eiffelovku“. Když v naší historické budově 26x vystoupáte z přízemí do druhého patra, budete mít v nohách tolik schodů, jako byste vystoupali do druhého patra Eiffelovy věže. Bylo pro nás milým překvapením, jaký ohlas tato aktivita mezi dětmi vzbudila.

            V našich činnostech jsme se vraceli k lidovým tradicím. A že jich bylo opravdu požehnaně – adventví, vánoční, tříkrálové, hromniční, masopustní….

 

Aktuality

INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 11. LEDNA 2021 DO 22. LEDNA 2021

10. 1. 2021 – Aktuality Základní školy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy  Informuje, že provoz škol a školských zařízení v období od 11. do 22. ledna i nadále probíhá ve stejném režimu jako v období od...

Zobrazit více »

Kontakt na školu během podzimních prázdnin

26. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

V případě,  že budete potřebovat kontaktovat školu během podzimních prázdnin, volejte na tel. číslo 734 319 631

Pravidla soutěže o nejlepší halloweenskou dýni

23. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

1. Žákovský parlament vyhlašuje soutěž o nejlepší halloweenskou dýni žáků ZŠ a MŠ Praha – Slivenec. 2. Soutěžních fotografie je třeba zaslat do neděle 1. listopadu 2020 (včetně). 3. Hlasování...

Zobrazit více »

Žádost o ošetřovné – aktuální informace

22. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

Vážení rodiče, na odkazu níže naleznete informace týkající se žádosti o ošetřovné pro rodiče v případě uzavření školského zařízení. Mgr. P. Chlumská   https://www.mpsv.cz/web/cz/osetrovne

Mimořádné opatření MZ ČR účinné od 25. 9. 2020

27. 9. 2020 – Aktuality Základní školy

Vážení rodiče, v odkazu níže naleznete Mimořádné opatření MZ ČR účinné od 25. 9. 2020 do odvolání, týkající se testování osob, karanténních opatření a izolace. Zároveň je přiložené Čestné prohlášení,...

Zobrazit více »

Ocenění společnosti Scio