Slunce volá na sněženku – jaro u Lvíčat

26. 5. 2018 – Lenka Bohuslavová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017, ,

Na přelomu března a dubna jsme si s dětmi povídali o jaru. Společně jsme pozorovali změny v přírodě, zejména na školkové zahradě, kterou máme při pohledu z okna jako na dlani. Samy děti si mohli v ranním kruhu říci, o čem by se chtěly dozvědět více, co by si chtěly vyzkoušet a co vyrobit. Mohly také navrhnout písničky s jarní tématikou.

Nápadů bylo plno, a tak jsme si během tohoto tématu povídali o prvních jarních kytičkách, o rostlinách obecně, a také znovu o zvířátkách. Některá se probouzela ze zimního spánku, jiná měla mláďátka. Děti si spoustu věcí pamatovaly z podzimního tématu Podzimní les, ve kterém jsme se zvířátkům také věnovali. 
Slovní zásobu a souvislé vyjadřování jsme rozvíjeli zejména v ranních kruzích, když jsme popisovali, co jarní sluníčko vidí, když se podívá z oblohy na zem, popisovali jsme si obrázky zvířat i jarních květin, snažili se podle popisu uhodnout, na kterou květinku kamarád myslí… 
Tělesnou zdatnost a obratnost rozvíjíme v tělocvičně, kam v úterky s dětmi pravidelně chodíme, ale také při ranních pohybových chvilkách ve třídě. Děti již samy zvládnou jógový pozdrav slunci a baví je i zdravotní protahovací cviky. Nejoblíbenější jsou ale různé pohybové hry nebo „řádění“ při hudbě. Ke zklidnění po rušném dovádění často využíváme relaxační chvilky. Děti se při nich hezky uvolní a zklidní a tyto chvilky vítají. 
Zopakovali jsme si známé písničky o květinách i o zvířátkách, o dešti a větru a naučily se nové písničky a básničky. S pomocí sušených okvětních lístků z tulipánů a růží jsme vytvořili jarní rozkvetlou louku, ozdobili knoflíky, vlnou a dalším materiálem také domácí zvířata, otiskly kohouta z ruky…
Do tématu nám připadly také Velikonoce. Děti se naučily krátkou koledu, popovídali jsme si o tom, jak tyto svátky probíhají u nás i ve světě. 
Květinkové téma jsme využili k tomu, abychom s dětmi připravili překvapení pro maminky ke Dni matek. Děti na papír nakreslily nejkrásnější květinku, kterou jsme podle této šablony vykrojili z hlíny a děti ji ozdobily strukturou podle svého vkusu. Hotovou, vypálenou a povrchově upravenou květinku pak děti nalepily s naší pomocí na přáníčko a dokreslily k ní stonek, případně i lísteček. Zásah učitelek byl minimální (práce s tavnou pistolí a vykrojení podle šablony), proto každá maminka dostala naprostý unikát vytvořený svým mrňouskem. 
Do školky za námi přijel kouzelník se svou pomocnicí a naučil nás čarovat. Na závěr jsme viděli krásnou balónkovou šou. 
Naším dalším tématem bude Pohádkový svět. 

Lvíčata

Aktuality

Rozdělení dětí do tříd 1. A, 1. B, školní rok 2019/2020

21. 7. 2019 – Aktuality Základní školy

ROZDĚLENÍ DĚTÍ DO TŘÍD 1.A, 1.B, 2019-2020 SEZNAM VYBAVENÍ PRO 1. TŘÍDU 2019-2020 ORGANIZACE PRVNÍHO DNE 2019-2020

Seznam přijatých dětí do MŠ na školní rok 2019/20

16. 6. 2019 – Aktuality Mateřské školy

Seznam přijatých dětí do MŠ 2019/20

Zahradní slavnost

13. 6. 2019 – Aktuality Základní školy

zahradní slavnost

Škola v přírodě – BENECKO (I.A, I.C, II.A)

3. 6. 2019 – Aktuality Základní školy

I.A, I.C, II.A úspěšně dorazili na školu v přírodě do Krkonoš.

Online přenos – ptačí budka

29. 5. 2019 – Aktuality Základní školy

Přímý přenos z kamery ZŠ Slivenec

Ocenění společnosti Scio