Toulky Prahou – podzim 2019

6. 11. 2019 – Martin Šandor – Aktivity Školní družiny

V úterý 5. listopadu měly děti možnost vyrazit na další výpravu z našeho cyklu „Toulky Prahou“. Z Barrandova jsme dojeli tramvají až na Klárov, kde jsme se nejprve zastavili u památníku připomínajícího československé vojáky sloužící za II. světové války v Královském letectvu v Anglii. Potom jsme po Mánesově mostě přešli přes Vltavu a došli až do kostela sv. Františka u Karlova mostu. Zde byl pro nás připraven krásný program, kde jsme se hravou formou seznámili s životem a dílem svaté Anežky. Dokonce jsme mohli vstoupit i tam, kam se běžný návštěvník nedostane a prohlédnout si výzdobu kostela opravdu z blízka. Na konci programu si pro nás přišel bratr Tomáš, který nám umožnil prohlédnout si i relikviář se zubem sv. Anežky a provedl nás částí budovy křižovnického kláštera.  Než jsme křižovnický klášter opustili, předaly děti bratru Tomášovi myšáka Míšu – maskota oddělení koťat – aby jej s sebou vzal na Národní pouť do Říma, jak měly předem domluveno. Zpět jsme se vydali procházkou po Karlově mostě. Cestou jsme si povídali o pověstech, historii a výzdobě Karlova mostu i Staroměstské mostecké věže, viděli jsme hlavu Bradáče i sochu Bruncvíka……

 

 

Aktuality

Organizace provozu školy od 12. 4. 2021

8. 4. 2021 – Aktuality Základní školy

Vážení rodiče, zde naleznete předběžné informace týkající se návratu žáků 1. stupně ZŠ a dětí předškolních tříd MŠ do školy od 12. 4. 2021. PŘEDŠKOLNÍ TŘÍDY MŠ: – prezenční vzdělávání...

Zobrazit více »

Virtuální prohlídka ZŠ a MŠ Praha – Slivenec

19. 3. 2021 – Aktuality Základní školy

Milí rodiče, protože v letošním školním roce z důvodu uzavření škol není možné uskutečnit den otevřených dveří, přijměte tedy alespoň pozvání k virtuální prohlídce některých prostor slivenecké základní školy i...

Zobrazit více »

Zápis do 1. tříd pro školní rok 2021/2022

6. 3. 2021 – Aktivity jednotlivých tříd ZŠ

Termín zápisu: 3. 4. 2021 – 18. 4. 2021 Vážení rodiče, zápis k povinné školní docházce pro školní rok 2021/2022, vzhledem k nejasnému vývoji ohledně přítomnosti žáků ve škole, proběhne distančním...

Zobrazit více »

Kontakt na školu během podzimních prázdnin

26. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

V případě,  že budete potřebovat kontaktovat školu během podzimních prázdnin, volejte na tel. číslo 734 319 631

Pravidla soutěže o nejlepší halloweenskou dýni

23. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

1. Žákovský parlament vyhlašuje soutěž o nejlepší halloweenskou dýni žáků ZŠ a MŠ Praha – Slivenec. 2. Soutěžních fotografie je třeba zaslat do neděle 1. listopadu 2020 (včetně). 3. Hlasování...

Zobrazit více »

Ocenění společnosti Scio