Tváří v tvář historii – 3. část

13. 3. 2018 – Martin Šandor – Aktivity jednotlivých tříd ZŠ

9. 3. absolvovali žáci VIII. třídy již třetí část projektu Tváří v tvář historii – výchova k respektu a toleranci. Tentokrát za nimi nepřijely lektorky do Slivence, ale čekaly na ně v Jáchymce, bývalé židovské škole. Program byl zaměřen na otázky holocaustu Romů a Židů době II. světové války. V průběhu šesti hodin pracovali žáci s dobovými fotografiemi, diskutovali nad zákonem O potulných cikánech z roku 1927, zabývali se Norimberskými zákony, protižidovskými opatřeními, životem židovských dětí ve válečném období……Největším zážitkem byla ale beseda s pamětnicí. Do Jáchymky dorazila paní Růženka Blechová a vyprávěla dětem, jak tuto školu do roku 1941 navštěvovala, jak byla deportována se svým tatínkem do Terezína, jak vypadal život v ghettu, jak se vraceli do Prahy………Z rozhovorů s dětmi při zpáteční cestě do školy vyplynulo, že byl pro ně program velmi zajímavý, ale největším zážitkem byla právě beseda s výše uvedenou pamětnicí. Ještě jednou děkujeme ITI za výtečný program. A nyní se již těšíme na 10.5., kdy se zúčastníme exkurze do Letů, tentokrát s pamětníky romského holocaustu.

Petra Levá, třídní učitelka

Eva Knapová, asistentka pedagoga

 

Aktuality

Havárie vody

12. 6. 2018 – Aktuality Základní školy

Škola dnes prožila dramatický den, netekla voda. Proto děti měly oběd na jednorázových talířkách, a proto byla učiněna i další opatření, jako telefonování rodičům, obstarání cisterny s pitnou vodou atd....

Zobrazit více »

Upozornění pro vstup do areálu hřiště

1. 6. 2018 – Aktuality Základní školy

Milí žáci, vážení rodiče, areál školy (zahrada) je pro Vás otevřen i v odpoledních hodinách v souvislosti s filosofií komunitní školy. Nicméně je důležité dodržovat jistá pravidla: nevstupovat po schodech na pavlače MŠ...

Zobrazit více »

Otvírání studánky Dobrá voda

29. 5. 2018 – Aktuality Školní družiny

Ve středu 30.5. si uděláme malý výlet  do  Holyně, kde budeme ve spolupráci s místním úřadem „otvírat“ studánku Dobrá voda, které jsme patronem. Mimo jiné  odebereme vzorky vody pro rozbor...

Zobrazit více »

Projekt EDISON opět na naší škole

29. 5. 2018 – Aktuality Základní školy

4. 6. – 8. 6. proběhne opět na naší škole projekt EDISON. Videovizitky studentů z jednotlivých zemí naleznete ZDE.

Pozvánka na zahradní slavnost MŠ

24. 5. 2018 – Aktuality Mateřské školy

Srdečně Vás zveme na zahradní slavnost mateřské školy. Zahradní slavnost

Ocenění společnosti Scio