Únor plný zdraví

9. 3. 2017 – Lenka Bohuslavová – Aktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017

V Únoru jsme v Beruškách měli jako hlavní téma ZDRAVÍ.

V první části měsíce jsme se věnovali zimním sportům. Povídali jsme si o těch, které děti znají – některé už vyzkoušely a tak se s kamarády podělily o svoje zážitky a zkušenosti. Ty méně známé jsme si připomněli obrázky a ukázkami z internetu. Děti si srovnávaly rozdíly mezi sjezdovými a běžkařskými lyžemi a také si mohly vyzkoušet na těchto lyžích přímo stát a trochu se i pohybovat. Některé sporty jsme si vyzkoušeli improvizovaně, např. rychlobruslení, jízdu na běžkách, curling. Celé zimní sportování jsme završili zimní olympiádou, kde děti soutěžily v těchto disciplínách: slalom, rychlobruslení, biatlon (improvizovaný běh na lyžích a házení papírových koulí na cíl) a curling (posílání víček od pet-lahví kelímkem do vyznačeného terče na podlaze).

Když jsme protáhli tělo a tím ho posílili a otužili, přešli jsme k „boji“ s bacily a viry za velké pomoci vitamínů. Povídali jsme si o tom, jak zůstat zdraví, co můžeme udělat proto, aby nás bacily netrápily. Přišel nás také navštívit Honza z Českého Červeného Kříže a za jeho pomoci jsme ošetřovali plyšáky – zalepovali jsme drobná zranění a obvazovali poraněné tlapičky, ocásky a ouška… Také jsme si poslechli tlukot našich srdíček.
Ke konci měsíce jsme se věnovali Masopustu – povídali jsme si o tom, jak se dříve masopust slavil , o průvodech v maskách, jejich významech, o masopustním hodování. Tvořili jsme masky a vydováděli jsme se na masopustním bále. Abychom si atmosféru masopustního hodování více přiblížili, upekli jsme si společně koláčky – tvarohové, makové nebo míchané :-).
Navštívili jsme také dvě divadelní představení. Za prvním jsme vyrazili do základní školy V Remízku na Barrandově. Zde nás čekalo loutkové představení „Norská pohádka“ od divadelní společnosti Buchty a loutky. Druhé divadelní vystoupení jsme měli ve školce společně s dětmi ze třídy Rybiček. Dvě pohádky – O Šípkové Růžence a O perníkové chaloupce – nám přijela se svými loutkami zahrát paní knihovnice z barrandovské knihovny. Obě představení měla u dětí velký úspěch.

 

Aktuality

Zápis do 1. tříd pro školní rok 2021/2022

6. 3. 2021 – Aktivity jednotlivých tříd ZŠ

Termín zápisu: 3. 4. 2021 – 18. 4. 2021 Vážení rodiče, zápis k povinné školní docházce pro školní rok 2021/2022, vzhledem k nejasnému vývoji ohledně přítomnosti žáků ve škole, proběhne distančním...

Zobrazit více »

INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 11. LEDNA 2021 DO 22. LEDNA 2021

10. 1. 2021 – Aktuality Základní školy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy  Informuje, že provoz škol a školských zařízení v období od 11. do 22. ledna i nadále probíhá ve stejném režimu jako v období od...

Zobrazit více »

Kontakt na školu během podzimních prázdnin

26. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

V případě,  že budete potřebovat kontaktovat školu během podzimních prázdnin, volejte na tel. číslo 734 319 631

Pravidla soutěže o nejlepší halloweenskou dýni

23. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

1. Žákovský parlament vyhlašuje soutěž o nejlepší halloweenskou dýni žáků ZŠ a MŠ Praha – Slivenec. 2. Soutěžních fotografie je třeba zaslat do neděle 1. listopadu 2020 (včetně). 3. Hlasování...

Zobrazit více »

Žádost o ošetřovné – aktuální informace

22. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

Vážení rodiče, na odkazu níže naleznete informace týkající se žádosti o ošetřovné pro rodiče v případě uzavření školského zařízení. Mgr. P. Chlumská   https://www.mpsv.cz/web/cz/osetrovne

Ocenění společnosti Scio