Únor plný zdraví

9. 3. 2017 – Lenka Bohuslavová – Aktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017

V Únoru jsme v Beruškách měli jako hlavní téma ZDRAVÍ.

V první části měsíce jsme se věnovali zimním sportům. Povídali jsme si o těch, které děti znají – některé už vyzkoušely a tak se s kamarády podělily o svoje zážitky a zkušenosti. Ty méně známé jsme si připomněli obrázky a ukázkami z internetu. Děti si srovnávaly rozdíly mezi sjezdovými a běžkařskými lyžemi a také si mohly vyzkoušet na těchto lyžích přímo stát a trochu se i pohybovat. Některé sporty jsme si vyzkoušeli improvizovaně, např. rychlobruslení, jízdu na běžkách, curling. Celé zimní sportování jsme završili zimní olympiádou, kde děti soutěžily v těchto disciplínách: slalom, rychlobruslení, biatlon (improvizovaný běh na lyžích a házení papírových koulí na cíl) a curling (posílání víček od pet-lahví kelímkem do vyznačeného terče na podlaze).

Když jsme protáhli tělo a tím ho posílili a otužili, přešli jsme k „boji“ s bacily a viry za velké pomoci vitamínů. Povídali jsme si o tom, jak zůstat zdraví, co můžeme udělat proto, aby nás bacily netrápily. Přišel nás také navštívit Honza z Českého Červeného Kříže a za jeho pomoci jsme ošetřovali plyšáky – zalepovali jsme drobná zranění a obvazovali poraněné tlapičky, ocásky a ouška… Také jsme si poslechli tlukot našich srdíček.
Ke konci měsíce jsme se věnovali Masopustu – povídali jsme si o tom, jak se dříve masopust slavil , o průvodech v maskách, jejich významech, o masopustním hodování. Tvořili jsme masky a vydováděli jsme se na masopustním bále. Abychom si atmosféru masopustního hodování více přiblížili, upekli jsme si společně koláčky – tvarohové, makové nebo míchané :-).
Navštívili jsme také dvě divadelní představení. Za prvním jsme vyrazili do základní školy V Remízku na Barrandově. Zde nás čekalo loutkové představení „Norská pohádka“ od divadelní společnosti Buchty a loutky. Druhé divadelní vystoupení jsme měli ve školce společně s dětmi ze třídy Rybiček. Dvě pohádky – O Šípkové Růžence a O perníkové chaloupce – nám přijela se svými loutkami zahrát paní knihovnice z barrandovské knihovny. Obě představení měla u dětí velký úspěch.

 

Aktuality

Rozdělení žáků do 1. tříd 2023/2024

30. 5. 2023 – Aktuality Základní školy

Rozdělení žáků do 1. tříd 2023-2024

Sběr papíru 7. – 9. 6. 2023

30. 5. 2023 – Aktuality Základní školy

Příští týden bude opět sběr papíru, probíhat bude od středy 7.6.2023 do pátku 9.6.2023 od 7.00 – 7.45.

Výsledky přijímacího řízení mateřské školy na školní rok 2023/2024

25. 5. 2023 – Aktuality Základní školy

Výsledky přijímacího řízení do MŠ na šk. rok 2023-2024

Výsledky zápisu do 1. tříd na školní rok 2023-2024

27. 4. 2023 – Aktuality Základní školy

Výsledky zápisu do 1. tříd na školní rok 2023-2024

Ocenění společnosti Scio