Únor u Krokodýlů

19. 3. 2019 – Alexandra Winterová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017,

Celým únorem nás v Krokodýlech provázelo téma „České lidové písničky a říkadla“. Lidový folklór patří k jedné z mnoha českých tradic, proto jsme se rozhodli věnovat mu větší pozornost.
V Krokodýlech jsme si také ale užívali tradice, které jsou spjaté s chodem naší školky. Z kraje měsíce (4. 2.) mezi ně patřil oblíbený karneval, při kterém jsme si užili zábavné úkoly, hry, tanec a společné veselí ve třídě i v tělocvičně. Druhý den poté (5. 2.) začal adaptační kurz pro předškoláky „Do školy jako do pohádky“, který organizuje ZŠ pro děti nastupující ve školním roce 2019/2020 do prvních tříd. Cílem kurzu je podpořit rozvoj školní zralosti pomocí vzdělávacích a pohybových aktivit. Pro děti je také neméně důležité seznámení se s prostředím školy a s pedagogy ZŠ. Tradičně také i v druhém pololetí pokračujeme s výukou angličtiny s rodilou mluvčí Allison. V únoru (8. 2.) nás také čekala již tradiční, poučná a zábavná „Plyšáková nemocnice“. Při programu se zkušenou zdravotnicí si děti hravou formou zopakovaly, jakým způsobem mohou chránit zdraví své nebo svých blízkých. V únoru nechybělo ani divadelní představení, tentokrát s názvem „Za kůzlátky do pohádky“.
Poslední den v měsíci jsme šli potěšit klienty do Domova seniorů. Zazpívali jsme písničky a přednesli básničky v karnevalových kostýmech v rámci masopustního průvodu. Děti zažily pocit, jaké to je, mít radost z toho, že dělám radost druhým. V Domově seniorů jsme se setkali s velice vřelým přijetím, došlo dokonce i na slzy dojetí. Možná jsme tímto dobrým skutkem započali novou tradici.

Aktuality

Škola v přírodě I.B a II.B

23. 4. 2019 – Aktuality Základní školy

I.B a II.B dorazili na školu v přírodě v pořádku.

Zápis nových dětí do MŠ pro školní rok 2019/2020

16. 4. 2019 – Aktuality Mateřské školy

Zápis do MŠ Slivenec:   2. května 2019 (Čt) – vyzvednutí přihlášek (lze si je stáhnout i z našich webových stránek)  16. května 2019 (Čt) – odevzdání přihlášek v době 7:00h...

Zobrazit více »

V den velikonočních prázdnin (18.4.) nebude školní družina v provozu.

16. 4. 2019 – Aktuality Školní družiny

V den velikonočních prázdnin ( 18.4.) nebude školní družina v provozu.

Projekt „Abeceda peněz“

10. 4. 2019 – Aktuality Základní školy

Naše škola měla to štěstí, že byla vybraná do projektu České spořitelny s akreditací MŠMT „Abeceda peněz“. Program – finanční gramotnost pro 1. stupeň. Do tohoto projektu se zapojila třída IV.B,...

Zobrazit více »

Škola v přírodě 3.A, 3.B a 3.C – Březová

8. 4. 2019 – Aktuality Základní školy

3.A, 3.B a 3.C dorazili na školu v přírodě v pořádku.

Ocenění společnosti Scio