Únor u Krokodýlů

19. 3. 2019 – Alexandra Winterová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017,

Celým únorem nás v Krokodýlech provázelo téma „České lidové písničky a říkadla“. Lidový folklór patří k jedné z mnoha českých tradic, proto jsme se rozhodli věnovat mu větší pozornost.
V Krokodýlech jsme si také ale užívali tradice, které jsou spjaté s chodem naší školky. Z kraje měsíce (4. 2.) mezi ně patřil oblíbený karneval, při kterém jsme si užili zábavné úkoly, hry, tanec a společné veselí ve třídě i v tělocvičně. Druhý den poté (5. 2.) začal adaptační kurz pro předškoláky „Do školy jako do pohádky“, který organizuje ZŠ pro děti nastupující ve školním roce 2019/2020 do prvních tříd. Cílem kurzu je podpořit rozvoj školní zralosti pomocí vzdělávacích a pohybových aktivit. Pro děti je také neméně důležité seznámení se s prostředím školy a s pedagogy ZŠ. Tradičně také i v druhém pololetí pokračujeme s výukou angličtiny s rodilou mluvčí Allison. V únoru (8. 2.) nás také čekala již tradiční, poučná a zábavná „Plyšáková nemocnice“. Při programu se zkušenou zdravotnicí si děti hravou formou zopakovaly, jakým způsobem mohou chránit zdraví své nebo svých blízkých. V únoru nechybělo ani divadelní představení, tentokrát s názvem „Za kůzlátky do pohádky“.
Poslední den v měsíci jsme šli potěšit klienty do Domova seniorů. Zazpívali jsme písničky a přednesli básničky v karnevalových kostýmech v rámci masopustního průvodu. Děti zažily pocit, jaké to je, mít radost z toho, že dělám radost druhým. V Domově seniorů jsme se setkali s velice vřelým přijetím, došlo dokonce i na slzy dojetí. Možná jsme tímto dobrým skutkem započali novou tradici.

Aktuality

Zahradní slavnost

13. 6. 2019 – Aktuality Základní školy

zahradní slavnost

Škola v přírodě – BENECKO (I.A, I.C, II.A)

3. 6. 2019 – Aktuality Základní školy

I.A, I.C, II.A úspěšně dorazili na školu v přírodě do Krkonoš.

Online přenos – ptačí budka

29. 5. 2019 – Aktuality Základní školy

Přímý přenos z kamery ZŠ Slivenec

1. charitativní dětský bazárek

14. 5. 2019 – Aktuality Základní školy

Unie rodičů při ZŠ a MŠ Slivenec Vás zve 19. 5. 2019 na 1. charitativní dětský bazárek.   Pozvánka

Kontakt během 6. 5. – 9. 5. 2019 – OMEZENÝ PROVOZ

6. 5. 2019 – Aktuality Základní školy

V případě,  že budete potřebovat kontaktovat školu během OMEZENÉHO PROVOZU 6. 5 – 9. 5. 2019, volejte na tel. číslo 777 764 391.

Ocenění společnosti Scio