Únor u Krokodýlů

6. 3. 2018 – Šárka Kortusová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017,

To nám to zase uteklo… z měsíce ledna jsme se bleskově přehoupli do únorových dní s tématem: „To je ta krásná země“. Děti se seznamovaly se státními znaky České republiky, měly možnost poznat českou hymnu a také si ji zazpívat – zjistily, kdy se často zpívá, např. na probíhající olympiádě, když někdo z našich sportovců zvítězí. Českou republiku děti poznávaly prostřednictvím zábavné prezentace, která jim ukázala známé řeky, rybníky, různé památky a jiné charakteristiky naší země. Celé téma prolínala olympiáda – vlajky různých států, význam olympijských kruhů, disciplíny olympiády atd. Druhý týden nás provázely jarní prázdniny. Děti si užívaly každý den v tělocvičně, kde se mohly vydovádět při hudbě na opičí dráze. Když si děti dostatečně zaskotačily, tak relaxovaly u pohádek. Po prázdninách na nás čekalo parádní téma: „Naše smysly“. Téma nám poskytlo mnoho zábavy, děti se učily vnímat své smysly, naučily se uvědomovat si důležitost smyslů. Rozvoj hmatu rozvíjely pomocí hry na slepé, kdy měly poznat kamaráda podle hmatu. K rozvoji zrakového vnímání nám dopomohly pracovní listy. Rozvoj sluchu trénovaly při hře na slepou bábu, při hře na farmáře, při takzvané mexické vlně a při házení předmětů do hrnce. Poslední smysl, který děti rozvíjely byla chuť. Děti si užívaly ochutnávky se zavázanýma očima – hádaly chutě různých potravin. Během tohoto týdne jsme se naučily nové hry např. „Na bacil“. Předposlední téma: „Lidské tělo“ nám hezky navazovalo na smysly. Děti si prohlubovaly vědomosti o lidském těle a o tom, jak by měly chránit své zdraví – zdravé a nezdravé potraviny pro naše zuby, „Plyšáková nemocnice“ – základy první pomoci atd. Poslední únorový týden jsme odcestovali do vesmíru. Při vesmírném dobrodružství jsme malovali vesmír a tvořili hvězdy. Pracovali jsme s knihou o zeměkouli, hráli jsme pexeso s vesmírnou tématikou a vybarvovali vesmírné omalovánky. Naučili jsme se nová slova, která nás vtáhla do vesmíru, jako například: vesmírná stanice, galaxie, kosmonaut, hvězdný déšť aj. Vyrobili jsme si vlastní vesmírné rakety k cestování do vesmíru. Na konci našeho výletu do tajemné galaxie planet jsme se podívali na dokument: „Kosmos“ a vyrobili jsme si vlastní vesmír – tisk obrázků a slunce – lepení natrhaných papírků.
Únor nám zpestřily pohádky: „O Budulínkovi“ a „Matýsek a jeho kamarádi“ – obě pohádky byly moc pěkné a zábavné.

Všechna únorová dobrodružství jsme dokumentovali, tak si to zkuste užít s námi a podívejte se na přiložené fotografie :).

Aktuality

Havárie vody

12. 6. 2018 – Aktuality Základní školy

Škola dnes prožila dramatický den, netekla voda. Proto děti měly oběd na jednorázových talířkách, a proto byla učiněna i další opatření, jako telefonování rodičům, obstarání cisterny s pitnou vodou atd....

Zobrazit více »

Upozornění pro vstup do areálu hřiště

1. 6. 2018 – Aktuality Základní školy

Milí žáci, vážení rodiče, areál školy (zahrada) je pro Vás otevřen i v odpoledních hodinách v souvislosti s filosofií komunitní školy. Nicméně je důležité dodržovat jistá pravidla: nevstupovat po schodech na pavlače MŠ...

Zobrazit více »

Otvírání studánky Dobrá voda

29. 5. 2018 – Aktuality Školní družiny

Ve středu 30.5. si uděláme malý výlet  do  Holyně, kde budeme ve spolupráci s místním úřadem „otvírat“ studánku Dobrá voda, které jsme patronem. Mimo jiné  odebereme vzorky vody pro rozbor...

Zobrazit více »

Projekt EDISON opět na naší škole

29. 5. 2018 – Aktuality Základní školy

4. 6. – 8. 6. proběhne opět na naší škole projekt EDISON. Videovizitky studentů z jednotlivých zemí naleznete ZDE.

Pozvánka na zahradní slavnost MŠ

24. 5. 2018 – Aktuality Mateřské školy

Srdečně Vás zveme na zahradní slavnost mateřské školy. Zahradní slavnost

Ocenění společnosti Scio