Únor u Rybiček

28. 2. 2017 – Alexandra Winterová – Aktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017

Měsíc únor jsme si rozdělili do dvou tematických bloků. V první polovině měsíce nám pohádky „O zlém Bacilu a hodném Vitamínu“ a „Teta chřipka“ pomohly vplout do tématu „Jak zůstat i v zimně zdraví“. Povídali jsme si o bacilech, o ovoci, zelenině, rozdílech mezi nemocným a zdravým člověkem, o tom, kdo a co nám v nemoci může pomoci, jak to vypadá u pana doktora, jak se chováme v čekárně, z čeho se skládá naše tělo, apod. V souvislosti s tímto tématem k nám přišla návštěva s programem „Plyšáková nemocnice“. Pod vedením zkušeného zdravotníka si děti hravou formou vyzkoušely základy 1. pomoci. Povídání v ranním kroužku, básničky, písničky, hádanky, výtvarná výchova, pohybová cvičení byly zaměřeny na zdraví a části našeho těla. V pohybových chvilkách jsme se věnovali konkrétně cvičení rovnováhy za použití různých pomůcek. Ve třídě jsme také zavedli nový rituál na nácvik koordinace a pravolevé orientace – vždy před pohybovou chvilkou se společně točíme kolem své osy.

V druhé polovině měsíce jsme si prohlédli a přečetli pestrou nabídku dětských knížek a zaměřili jsme povídání na různé pohádkové postavičky. S dětmi jsme začali přemýšlet o tom, za jakou masku půjdeme na karneval a co je k tomu potřeba připravit. Celoškolkové karnevalové veselí jsme si užili 22. 2. ve výru tance, zpěvu, balonků, míčků a soutěží. Téma „Pohádkové bytosti“ hezky uzavřela skvělá paní Kateřina z Městské knihovny Barrandov s loutkovým představením dvou pohádek „Šípková Růženka“ a „O perníkové chaloupce“.

Na fotografiích uvidíte, jak si měsíc únor děti z Rybiček užily.

Aktuality

Zápis do 1. tříd pro školní rok 2021/2022

6. 3. 2021 – Aktivity jednotlivých tříd ZŠ

Termín zápisu: 3. 4. 2021 – 18. 4. 2021 Vážení rodiče, zápis k povinné školní docházce pro školní rok 2021/2022, vzhledem k nejasnému vývoji ohledně přítomnosti žáků ve škole, proběhne distančním...

Zobrazit více »

INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 11. LEDNA 2021 DO 22. LEDNA 2021

10. 1. 2021 – Aktuality Základní školy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy  Informuje, že provoz škol a školských zařízení v období od 11. do 22. ledna i nadále probíhá ve stejném režimu jako v období od...

Zobrazit více »

Kontakt na školu během podzimních prázdnin

26. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

V případě,  že budete potřebovat kontaktovat školu během podzimních prázdnin, volejte na tel. číslo 734 319 631

Pravidla soutěže o nejlepší halloweenskou dýni

23. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

1. Žákovský parlament vyhlašuje soutěž o nejlepší halloweenskou dýni žáků ZŠ a MŠ Praha – Slivenec. 2. Soutěžních fotografie je třeba zaslat do neděle 1. listopadu 2020 (včetně). 3. Hlasování...

Zobrazit více »

Žádost o ošetřovné – aktuální informace

22. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

Vážení rodiče, na odkazu níže naleznete informace týkající se žádosti o ošetřovné pro rodiče v případě uzavření školského zařízení. Mgr. P. Chlumská   https://www.mpsv.cz/web/cz/osetrovne

Ocenění společnosti Scio