Únor u Rybiček

28. 2. 2017 – Alexandra Winterová – Aktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017

Měsíc únor jsme si rozdělili do dvou tematických bloků. V první polovině měsíce nám pohádky „O zlém Bacilu a hodném Vitamínu“ a „Teta chřipka“ pomohly vplout do tématu „Jak zůstat i v zimně zdraví“. Povídali jsme si o bacilech, o ovoci, zelenině, rozdílech mezi nemocným a zdravým člověkem, o tom, kdo a co nám v nemoci může pomoci, jak to vypadá u pana doktora, jak se chováme v čekárně, z čeho se skládá naše tělo, apod. V souvislosti s tímto tématem k nám přišla návštěva s programem „Plyšáková nemocnice“. Pod vedením zkušeného zdravotníka si děti hravou formou vyzkoušely základy 1. pomoci. Povídání v ranním kroužku, básničky, písničky, hádanky, výtvarná výchova, pohybová cvičení byly zaměřeny na zdraví a části našeho těla. V pohybových chvilkách jsme se věnovali konkrétně cvičení rovnováhy za použití různých pomůcek. Ve třídě jsme také zavedli nový rituál na nácvik koordinace a pravolevé orientace – vždy před pohybovou chvilkou se společně točíme kolem své osy.

V druhé polovině měsíce jsme si prohlédli a přečetli pestrou nabídku dětských knížek a zaměřili jsme povídání na různé pohádkové postavičky. S dětmi jsme začali přemýšlet o tom, za jakou masku půjdeme na karneval a co je k tomu potřeba připravit. Celoškolkové karnevalové veselí jsme si užili 22. 2. ve výru tance, zpěvu, balonků, míčků a soutěží. Téma „Pohádkové bytosti“ hezky uzavřela skvělá paní Kateřina z Městské knihovny Barrandov s loutkovým představením dvou pohádek „Šípková Růženka“ a „O perníkové chaloupce“.

Na fotografiích uvidíte, jak si měsíc únor děti z Rybiček užily.

Aktuality

ZÁPIS DO ŠKOLNÍ DRUŽINY

1. 9. 2023 – Aktuality Školní družiny

Kdy?  V pondělí 4.9. od 7:30 do 11 hodin. Kde? : Ve školní jídelně. Jak? : Odevzdáním řádně vyplněného zápisního lístku a formuláře o zdravotních či jiných problémech dítěte.   Kde...

Zobrazit více »

Rozdělení žáků do 1. tříd 2023/2024

30. 5. 2023 – Aktuality Základní školy

Rozdělení žáků do 1. tříd 2023-2024

Ocenění společnosti Scio