V době karantény

27. 5. 2020 – Martin Šandor – Aktivity Školní družiny

Když bylo na začátku března vyhlášeno celostátní uzavření škol kvůli šířící se epidemii onemocnění covid-19, očekávali jsme, že se po 14 dnech znovu všichni vrátíme zpět do školy. Realita však byla zcela jiná. Nakonec se první děti začaly vracet do škol až koncem května.

Během karantény jsme se nejprve vrhli na třídění a úklid veškerého vybavení a materiálu, který ve školní družině máme. Když se epidemická situace zhoršila a většina lidí musela zůstávat doma, přešli jsme na přípravu projektů a činností pro období, až se situace vrátí do normálu.

Před Velikonocemi si zájemci mohli přijít pro proutky na pomlázku a také si ji případně rovnou uplést. Začali jsme ve spolupráci s místní sliveneckou knihovnou i s přípravami „čtení na dálku“, do kterého se nám podařilo zapojit kromě paní knihovnice i paní ředitelku, paní místostarostku a další slivenecké a holyňské občany. Spolupráci na čtení jsme domlouvali např. i s bratrem Tomášem z Rytířského řádu Křižovníků, který působí také ve Slivenci. Bohužel se nám nepodařilo dotáhnout do konce, i když se paní knihovnice velmi snažila, dořešení autorských práv a tak jsme nahrávání četby nakonec s těžkým srdcem ukončili a dětem neposílali.

Pro děti (a nejen pro ně) byla také připravena v jedné části Slivence Pohádková cesta s různými otázkami z pohádkové říše. Každá otázka měla tři možné odpovědi, kdy ke každé odpovědi bylo přiřazeno jedno písmenko. Při správném zodpovězení otázek tak účastníci vyluštili i připravenou tajenku. Pohádková cesta byla připravena tak, že si ji každý mohl projít kdykoli mu to vyhovovalo a zároveň se tak dala dodržet všechna tehdy platná karanténní opatření.  Pohádkovou cestu jsme nabídli nejen dětem školní družiny, ale i mateřské škole a široké veřejnosti. Za dobu zhruba tří týdnů, kdy byla Pohádková cesta vyznačena si ji prošlo množství účastníků různých věkových kategorií. Těm, kteří nám zaslali vyluštění tajenky, jsme následně rozposlali přes 130 diplomů.

            V podobném duchu byla připravena i další, tentokrát rozsáhlejší hra – šipkovaná. Ta obsahovala opět dvě tajenky. Jedna tajenka se dala vyluštit nalezením obrázků zvířátek umístěných na trase, druhá pak využívala jména ulic, kterými trasa vedla. Uliční tajenka se tak dá, je-li k dispozici předtištěný papír se šipkami a tabulkou tajenky, vyluštit kdykoli. Podrobné informace a předtištěné papíry nalezli případní zájemci i během prázdnin v připravené schránce.  Šipkovaná provedla účastníky rozsáhlejším územím Slivence a byla opět nabídnuta i široké veřejnosti. V té době se již začala uvolňovat opatření omezující volný pohyb. Přesto jsme do prázdnin i za šipkovanou rozeslali cca 60 diplomů.

 

Aktuality

Nové logo školy – hlasování

29. 1. 2024 – Aktuality Základní školy

Milí rodiče, žáci, kolegyně, kolegové, přátelé slivenecké školy, ráda bych Vám všem sdělila jedno skvělé překvapení! Do školy přichází nová školní kolekce oblečení a Vy můžete rozhodnout o její podobě!...

Zobrazit více »

Vzhledem k nezájmu nebude školní družina v době pololetních a jarních prázdnin v provozu.

29. 1. 2024 – Aktuality Školní družiny

Vzhledem k nezájmu nebude školní družina v době pololetních a jarních prázdnin v provozu.

Do školy jako do pohádky – adaptační kurz pro předškoláky

23. 1. 2024 – Aktuality Základní školy

Také v letošním školním roce naše škola organizuje pro děti z mateřských školek, nastupující ve školním roce 2024/2025 do prvních tříd, kurz pro předškoláky. Cílem kurzu je, na základě vzdělávacích...

Zobrazit více »

Den otevřených dveří 2024

19. 1. 2024 – Aktuality Základní školy

Virtuální prohlídka školy

Ocenění společnosti Scio